Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem ajánlatos fekve...

Miért nem ajánlatos fekve szülni? Hallottatok ilyet?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, még régen. Voltam kb. 17éves, akkor még nem is érdekelt, hogy miért nem jó ez. Most viszont előjött :) Hallottatok valami ilyesmit? Miért nem jó a fekve szülés? Vagy akkor milyen az ideális?
2011. júl. 19. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ülve, függőlegesen, vízben. Miért nem jó fekve? Nos, konkrét okot nemtudok, de tény, hogya gravitáció csodákra képes, ezért is javasolják az ülve vajúdást.
2011. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fekve nem segít a gravitáció, viszont úgy a legrövidebb a szülőcsatorna és a legrövidebb útja a babának, legalábbis a felkészítőn ezt mondta a doki. De persze lehet nálunk félig ülve is szülni, kinek hogy kényelmes!


36 hkm

2011. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én állva vajúdtam (közben ringtam ide-oda, hogy menjen lefele a baba), aztán kitoláskor már feküdtem, nekem az esett jól. Mindkét szülésnél így volt és ez így tényleg tök jó volt.

Ha ülnöm v állnom kellett volna kitoláskor, tuti összeesek. Láttam már ún. szülőszéket, köszi én nem kérek belőle, nekem nem szimpi, de biztosan vannak, akik "jót szültek" benne :)

2011. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a fekve szüléssel, ahogy a második válaszoló is írta, fekvő helyzetben erősebb izommunkát tudsz kifejteni a nyomáskor, így a kitolási szakasz várhatóan rövidebb lesz, mintha állva/ülve szülnél. Állva/ülve valamivel hosszabb a kitolás, de ha így kényelmes a szülés, akkor azzal sincs semmi gond. Hogy a vajúdás idejét hogy tölti szívesen az ember lánya... hát, az mindig akkor derül ki, amikor helyzetben van. :) Ha nincs semmi gond, akkor azt szinte bárhogy lehet, bár lehet hogy ez kórháztól is függ.
2011. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hanyatt fekvés elsősorban a személyzet kényelmét szolgálja és annak ellenére, hogy kényelmes lehet, a szülés hatékonysága szempontjából nem az. Az összehúzódások kevésbé hatékonyak, mint függőleges testhelyzetben, ezáltal a kitolási szakasz hosszabb lesz. A baba oxigénellátása nem a legjobb, mivel a baba súlya az anya altestébe futó nagy erekre nehezedik, lassítva a vérkeringést. A szülőcsatorna egy L alakú útvonalat ír le fekvő helyzetben, amely szinte függőlegesen a plafon felé néz, ezért így a lehető legnehezebb tolni a gravitáció ellenében. Ráadásul a gát szöveteit is így éri a legtöbb feszítő-nyújtó erő, ami sokkal könnyebben vezet sérüléshez, illetve a szövetek tartós tónusvesztéséhez, kinyúlásához.

A félig ülő testhelyzet jobbnak TŰNIK a fekvőnél de nem az, mert az anya félig ülve pontosan a farokcsontján ül, amely így befele tolódik a medencetérbe, jelenősen csökkentve a baba számára rendelkezésre álló teret, ez tévesen téraránytalanság gyanúját is felvetheti. Viszont a gravitációt jobban ki lehet így használni, mint fekve, az oxigénellátás is jobb.

Sajnos itthon kevés helyen van a személyzetnek tapasztalata a függőleges testhelyzetekhez, mert ehhez segítő is kell (apa), egyedül nem könnyű ezeket kivitelezni, de a törekvés megvan rá, tudok pár helyet, ahol ezt szorgalmazzák, de a megszokás (fekve szülés) nagy úr...

2011. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!