Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és 4 éves gyerekeimnek sok...

2 és 4 éves gyerekeimnek sok szabadságot adok?

Figyelt kérdés

Sokszor megszólnak, hogy túl lazán fogom őket. Pl a 4 évest el szoktam engedni egyedül oda-vissza biciklizni egy úton, ami 200 m-es, egyenes, látom végig-én az utcán állok. Járnak rajta autók, ritkán, de azok is lassan, mert az óvoda a közelben van. (faluról beszélek) Hisz nem buta a gyerek, hallja, mikor jön jármű és félreáll. Mindkettőt kiengedem úgy az udvarra, hogy én bent vagyok. (néha rájuk nézek az ablakból, de nem ellenőrízgetem őket folyton) Ha valaki jön hozzánk, el van képedve, hogy merem a kicsit egyedül ki??? (de hát nem egyedül van) A nagyobbat simán elengedem a játszótérre a 9 éves unokatestvérével kettesben. A kicsi le-fel jár a lépcsőn a házban már fél éve. De ha vendég jön hozzánk, már ugrik a gyerekhez, amikor az a lépcső felé megy. És látom a kicsi szemében a rémületet, amit a felnőttek okoznak azzal, hogy nem bíznak abban, hogy ő egyedül is képes felmenni az emeletre. A gyerekeim érettebbek a koruknál, szerintem ennek a fene nagy "lazaságnak" is szerepe van benne. Nem ülnek a szoknyámon, nem rémülnek meg az idegen helyzettől, én ennek nagyon örülök. De mostanában annyian piszkálnak emiatt, hogy belém ültetik az ideget, hogy valami bajuk lesz a gyerekeknek. (eddig soha nem történt komolyabb baleset, egy-egy karcolás max)

Ti mennyi szabadságot adtok a gyerekeiteknek? (horrorsztorikra nem vagyok kíváncsi, kérlek kíméljetek meg tőle)


2014. júl. 29. 19:06
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én is laza anyuka vagyok, annak ellenére is, hogy az én 17 hónaposom olyan hajmeresztő dolgokat csinál, hogy más anyukák kidőlnek mellőlem ijedtükben, én meg csak legyintek. Én is érzem magamon a kissé megrovó pillantásokat, amit "felelőtlen anyaként" kapok, de abban azért van vmi amit a többiek írnak.

A biciklizés szerintem oké, ha kereszteződésnél pl. bevár. A lépcsőzés is, az nálunk is így van, bár még figyelem persze, de nem segítek feleslegesen.

Az udvarra engedés már neccesebb, de ha gyerkebiztos, akkor én sem lennék folyton a nyakukban, hanem távolabbról figyelném őket, de kint lennék velük én is, vagy csak percekre mennék be.

A játszótér már más, oda szerintem is már csak azért is kell felügyelet, hogy a nagyobb gyerek is nyugodtan játszhasson, ne a kicsit kelljen pesztrálnia, felelnie érte.

2014. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4,5éves.

Szerintem a szülő dolga hogy ilyen kicsi gyerekre vigyázzon.Nem hiszem hogy a te gyerekeid attól ilyen talpraesettek mert ugymond "elengeded őket"Egy 4éves még nem tudja rendesen felméri a veszélyhelyzeteket,ezért kizárt hogy egy 2évest rábiznék.Szomszédba az enyé is átmehet a 10éves kisfiúhoz játszani,játszóra már nem engedném el vele.

Nem vagyok én sem paraszülő de ugy gondolom hogy a korához való dolgokat engedek meg neki.Kimehet az udvarra felügyelet nélkül 10percenként ránézek.Vághat késsel,mert max elvágja az ujját abba nem hal bele,felmászhat a fára mert max leesik és megüti magát,rohanhat mert max elesik.Azért vagyok ott hogy meghatározzam mi az ami még belefér és bár megsérülhet de nem lehet belőle komolyabb baj.Egy 4évesre nem biznám rá azt hogy döntse el mi veszélyes rá nézve és mi nem.

2014. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!