Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét mert nem adtam a gyerekeimnek nyalókát az autóban miközben mentünk?

Figyelt kérdés
2 és 4 évesek. SOHA nem ettek nyalókát. Barátainknál voltunk ott kaptak. Hazafele elraktam, de a gyerekek sirtak érte. Erre a férjem elővette és nekik adta. Én félre álltam a kocsival és kivettem a kezükből mert szerintem baleset veszélyes. Erre a férjem lehordott mindennek egy órán keresztül szidott ezért mert a gyerekek sírtak kb 2 percig. Mert mennyire szerették volna...stb. Tegnap óta nem szól hozzám.
2013. júl. 1. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagy szemét és igazad van, hogy balesetveszélyes, de én megbeszéltem volna normális hangnemben, hogy elcsomagoljuk és otthon megkapják.

Kérj bocsánatot mindenkitől, mondd el, hogy miben volt igazad és miben hibáztál, de be kéne szüntetni a "hidegháborút".

A gyerekekkel is külön megbeszélném az esetet.


Van ilyen, hogy nem jól sül el valami, hiába minden jó szándék, szépen le kell tisztázni.

2013. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kocsiba sose adok semmit mert félrenyelhet ez alaszabály föleg nem rágokát nyalokát csokit vagy ilyesmi


tedd el otthon meg odadhatod neki felügyelet melett

2013. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a férjeddel. Tényleg balesetveszélyes. Főleg, hogy egyáltalán nincs rutinjuk nyalókával, meg amúgy is. Enni autóban nem a legszerencsésebb dolog, főleg nem kemény dolgokat, 2 és 4 évesen. A férjed nem azért sértődött meg, szerintem, mert nem adtál a gyerekeknek nyalókát, hanem azért, mert az akarata ellenére cselekedtél a gyerekek előtt. De ezt is ő kezdte. Azt hiszem, felnőtt módjára meg kell tudni ezt beszélni, ne menjetek le a gyerekek életkorának megfelelő szintre egymás között!
2013. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 eves volt amikor nyalokat kapott egy szulinapi buliba. Az "arany kozeputra" gondoltam igy annyira nem zavart. O is ekkor evett eloszor, azota sem emlegette vagy kert szerencsere pedig mar jo par honapja volt. Viszont egy 2 evesnek azert veszeljes szerintem mert felsertheti a szajpadlasat vele... legalabbis en igy gondolom (lehet mas maskent gondolja).

Viszont en mindig, megkerdem a baratnoimet ha valamit szeretnek a gyerekuknek adni. Soha de soha nem nyomok mas gyerekenek a kezebe nyalokat es semmifele kajat. Szivesen adok barkinek de megkerdem eloszor mert elfogadom, hogy nem mindenki eteti ugyan olyan elv szerint a gyereket vagy lehet eppen nem orul neki mert otthon varja a vacsi... Multkor a kisfiam kerte a melyhutobol a fagyit. Ott volt a baratnom a ket kislanyaval. Mielott elovettem megkerdeztem, hogy kaphatnak-e mert szivesen adok. Ha azt mondta volna, hogy nem a fiam siman vart volna egy kesobbi idopontra amikor elmennek.

2013. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kértem a kocsiban is hogy ne adja oda neki mert veszélyes és tényleg soha nem ettek ilyet nincs gyakorlatuk benne de ennek ellenére már csak azért is odaadta. Persze, hogy ideges lettem és elvettem a gyerekektől mert nem értem miért veszélyezteti őket ráadásul nagyvárosi csúcsforgalomban. Nem velem cseszett ki ezzel hanem a gyerekekkel.
2013. júl. 1. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen neked van igazad, ne kattogj ezen. És szerintem ezt a férjed is tudja hiszen azóta már lehiggadt, de csakazért is pukkad tovább! :))

És, ha ne adj Isten valami baleset történt volna a nyalókával akkor is te lettél volna a hibás! NEM???

Majd kibékültök! :))

2013. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A férjeddel ezt át kellene beszélni, hogy gyereknevelésben egységesnek kell lenni, mert a gyerekek nem hülyék, ki fogják használni, hogy ha valamit megtiltasz, akkor mennek apucihoz aki majd úgyis megengedi, nehogy sírjanak. Tilos egymás tekintélyét aláásni, főleg a gyerekek előtt.


A nyalókázás meg nem autóba való, én rühellem, amikor hadonásznak vele, nyomják bele a huzatba, a hajukba, a ruhámnak. Én apámmal vitatkoztam, amikor ültem hátul a gyerekekkel télikabátban, majd hátra adta nekik a kakaócsigákat, hogy egyétek csak... A télikabátunk nem olyan, hogy másnapra megszárad, ráadásul akkor adta nekik oda, amikor 10 perc kellett hogy hazaérjünk és vacsorázzunk rendesen.

2013. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem beszéld meg a pároddal, mert nagyon nem jó, ha nem egyformán álltok hozzá a dolgokhoz. Főleg nem a gyerekek előtt. Tapasztalat, hogy ki fogják használni..

( tudom, mert én is ilyen voltam, anyám nem engedett meg valamit, mentem apámhoz hízelegni, kérni, mert ő ( csak, hogy békén hagyják), megengedte. ) Egyébként 2 és fél éves lányom nemrég kapott egy ismerőstől nyalókát, sírt érte, de csak itthon ehette meg, úgy, hogy fogtam ( szerencse, mert leesett a feje a nyeléről). Régebben néhányszor evett kocsiban, szerencsére már leszokott róla, bár ő a folyadékot nyeli félre, szinte mindig :(

2013. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, ez lemaradt.. Régen ( eleinte) nálunk is voltak olyan dolgok, hogy én nem adtam valamit a kislányunknak, az apja igen, és ez nem tetszett.. 1-2 kisebb vita után megbeszéltük, azóta nagyjából tudjuk, mikor kaphat valamit, mikor nem. Sokszor, ha nem biztos benne, megkérdezi ( halkan, vagy suttogva), és ha rábólintok, vagy megvonom a vállam, akkor adja a gyereknek. Illetve tudja, hogy nem evés előtt, vagy helyette adja neki...
2013. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sosem vettem a fiamnak nyalókát,mert szerintem ha lehet minél levesebb cukrot,és nyalókát egyen,a csokival nincs problémám vagy a keksszel persze mértékkel.A múltkor a vásárba kapott az öcsém ezért a fiamnak is vettek egyet apukámék,hát nehéz volt elvenni tőle,mikor már mindene ragadt,hogy megmosakodjunk,elcsomagoltam másnap megint ehetett belőle.Szerintem üljetek le a pároddal beszélni,mert teljes mértékben igazad volt,amúgy sem a kocsiba való,balesetveszélyes is és nem hal bele a gyerek ha nem kapja meg azonnal amit akar.
2013. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!