Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök a gyerekemtől. Más is?

Megőrülök a gyerekemtől. Más is?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kislányom, és folyton nyüszög. Semmi sem jó neki, csak ha folyton vele vagyok és úgy játszik. Egyedül nem tudja elfoglalni magát max. percekre. mindenről határozott elképzelése van, irányít mint egy kis diktátor. Ne értsetek félre, imádom, és rajongok érte, egy óriási mókamester és színésznő egyben, de megőrjít, hogy nem tudok elmosogatni, főzni, semmit csinálni, mert akkor jön és tol el onnan, hogy vele foglalkozzak. Ezen kívül az evés is egy óriás macera, alig akar valamit enni... Most éppen nagyon lent érzem magam, mert pont egy rosszabb napja van... holnap már biztos nem írtam volna ide ezt a kérdést... De ma még csak nyüszített, hisztiztett, nem evett. Az biztos, hogy nincs más baja, meg tudom különböztetni a hisztijét a "bajom van" sírástól!
2010. jan. 5. 13:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
21 hónap van a gyerekek között. Én is ingerültebb voltam terhesség alatt. Nincs vashiányod? Mert az is okozhat ingerültséget.
2010. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Próbálom... na most kelt fel.... ez is hihetetlen... fél órája tettem le. Mások 2-3 órákat alszanak délután.... Kivagyok.
2010. jan. 5. 13:34
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem ferro folgamma-t írt fel az orvos
2010. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, most van abban a korban, hogy minden érdekli.

Legalább este elöbb elalszik, akkor lazíthatsz kicsit.

Kitartás!

2010. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Amellett, amiket már írtak, hogy lazíts gyerek nélkül néha, nekem a köv. vált be elég jól:

Be kell vonni a házimunkába.

Pl:

Ha főzök, egy székre teszek neki egy kis lábost, és adok neki bele pl. száraz tésztát.Kap fakanalat, meg néhány éppen nélkülözhető, de nem törékeny konyhaeszközt. Sószóróba tettem lenmagot, azt rázhatja, de nem jön ki a lyukakon. A nyers zöldséget élvezi a legjobban, mert azt meg is eszegeti közben, és van egy kis köténye, azt is fel veszi.

Ha szedem le a száraz ruhát, megkapja a zoknikat, hogy "párosítsa össze", amíg ezzel elvan, én elrakom a ruhákat, és végén együtt felgörgetjük a zoknikat, ő bedobhatja a fiókba. Mosáskor én kiválogatom a programot, ő egy sámlin állva bedobálja a ruhákat a gépbe.

Amikor teregetek, azt játsszuk, hogy elmondja, melyik ruhadarab kié, vagy milyen színű stb.

Mosogatáskor mellém áll, megtanulta mindennek a nevét.

Rendrakásnál ő dobja ki a szemetet.

És még lehetne sorolni...


Így minden egy kicsit lassabban megy, de megéri, mert ha nagyobb lesz, részt tud majd venni a háztartásban, és ügyesebb lesz, mint gondolnád...

Különösen azért praktikus, mert minél több dologban vesz részt, annál inkább lesznek ötletei, hogy miket játszhatna egyedül.

És mire jön a kistesó, addigra nagyon ügyes lesz. nálunk is hasonló, 23 hónap a különbség nagy és kislány között. Ő fogja ringatni, hozza a pelust, visszateszi a szájába a cumit, odaadja a leesett játékot stb. Nagyon édesek ilyenkor, és így a féltékenység is sokkal kisebb lesz.


Aztán persze van olyan, hogy rossz napja van, semmilyen fortély nem segít, csak anya kell, de ez teljesen normális. :o)


Minden jót nektek! (bocs, ha hosszú lettem)

2010. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vok, aki a jógát/aquanatalt ajánlotta: Másé biztos. az enyém is most kelt fel 17 perc alvás után, úgy hogy éjjel minden órában (!!!!) ébredt hajnali egytől kezdődően! Én most ezt nem veszem fel, mert épp jobb periódusomban vagyok. Hidd el, neked is inkább az a bajod, h le vagy épp pukkanva lelkileg-testileg. Lesz majd jobb is, hidd el. De tenned kell érte - elég annyi hogyha elszabadulsz 1-2 órára.
2010. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%
a 13:46-os nagyon szimpatikus. az enyém még csak 10 hós, de születése óta az van ,hogy jön velem az erkélyre, ha teregetek és ült a pihiszékében mikor még csöpp volt és mondtam neki melyik ruha mi,meg énekeltem, aztán ha nyűgi is volt felkötöttem a hátamra és mentünk bepakolni a mosogatógépet, stb. Én is mindig bevontam mindenbe.
2010. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én fiamról írtál volna :) Vagyis most talán már nem illik rá ez a leírás (mióta bölcsis lett), de 20 hónaposan szakasztott ilyen volt. Ha meglátta, hogy mosogatok, beállt közém és a mosogató közé és tolt el onnan. Akármi nem tetszett neki, sehogy máshogy nem jelezte, csak nyüszögéssel (néha még most is megteszi, de már tudja mit kéne mondani, ha emlékeztetem). Rosszabb napokon megesett, hogy bebújtam a takaró alá és onnan ordítottam, hogy nem bííírom már tovább.

Ja, és ő sem akart enni sose. Bezzeg a bölcsiben... Na ott olyan kajákat megeszik, amiket itthon sose (pedig itt még a kedvenceit sem volt hajlandó mindig megenni), ott bezzeg eszi a kelkáposzta főzeléket meg minden ilyet. Rá kimondottan jó hatással van a bölcsi, az, hogy nem csak ő van egyedül, hanem sok más gyerek is, és nem körülötte forog csak a világ.

Októberben volt két éves, mostanra megint nagyon jó pajtik lettünk :) Egész nap vigyorog, bolondozik, és nem csak akkor játszik, ha én is ott vagyok. Mondjuk most is ki tud néha akasztani, de már leszokott arról, hogy hisztivel hívja fel magára a figyelmet. Helyette rosszalkodik néha... Ezt mondjuk sokkal jobban viselem, mint a toporzékolást.

2010. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, tényleg! Nagyon jó volt a sokféle választ olvasni. A fél óra alvás után ma -talán először életében- vissza aludt és ráhúzott még majdnem két órát. Hát ez igazán jól esett nekem is. Bár a napunk ezután ugyanott folytatódott... nyüszögés, tologatás. Egyébként én is megpróbálom mindenbe bevonni - mosógépet ő indítja el, teregetünk, leszedünk, mézeskalácsot együtt készítettünk... -, de sajna nagyon rövid ideig köti le őt bármi is. Az utolsó válaszon jót mulattam :) Szia sorstárs :) Lehet, hogy egy kis bölcsi neki sem lenne rossz, bár a kistesó miatt meg nem szeretném, ha úgy gondolná, hogy a kis jövevény miatt le lesz passzolva. Szóval most nyugi van, holnap mamánál lesz, mert megyünk genetikai ultrahangra és kiderül hugicát vagy öcsikét kap a művésznő. Köszi mindenkinek a biztatást!!!!
2010. jan. 5. 23:41
 20/20 anonim ***** válasza:
Magne b 6.-ot szedheted nyugodtan én is szedtem napi 3x2.őt terhesség alatt, hidd el segít.Nekem is 21 hós a lányom a pici fiam meg 2 hós de a napok 90%.át a lánnyal töltöm szerencsére a fiam nagyon jó baba,így tudok a kislánnyal foglalkozni.Nagyon igénylik ebben a korban,hogy velük legyünk.Meg ez is mint minden csak átmeneti,legalábbis én így vettem észre,hogy minden csak egy ideig tart,aztán jobb lesz.Kitartást.
2010. jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!