Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök a gyerekemtől. Más is?

Megőrülök a gyerekemtől. Más is?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kislányom, és folyton nyüszög. Semmi sem jó neki, csak ha folyton vele vagyok és úgy játszik. Egyedül nem tudja elfoglalni magát max. percekre. mindenről határozott elképzelése van, irányít mint egy kis diktátor. Ne értsetek félre, imádom, és rajongok érte, egy óriási mókamester és színésznő egyben, de megőrjít, hogy nem tudok elmosogatni, főzni, semmit csinálni, mert akkor jön és tol el onnan, hogy vele foglalkozzak. Ezen kívül az evés is egy óriás macera, alig akar valamit enni... Most éppen nagyon lent érzem magam, mert pont egy rosszabb napja van... holnap már biztos nem írtam volna ide ezt a kérdést... De ma még csak nyüszített, hisztiztett, nem evett. Az biztos, hogy nincs más baja, meg tudom különböztetni a hisztijét a "bajom van" sírástól!
2010. jan. 5. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Hát muszáj átvészelni a rosszabb napokat is. Ma én is nyűgi vagyok, nagyon fáj a lábam, márciusban szülök, a másfél éves fiam meg állandóan séta, ha leülök egy percre is. Szóval nem tudsz mást tenni, kitartás:)
2010. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp dolgod van akkor ne foglalkozz vele, majd megunja hogy piszkáljon. Ha nem eszik akkor vedd el tőle, a következő étkezésig, majd rájön hogy éhes. Ha nem hagyod akkor nem lesz idegesítő.
2010. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

"A szülők megszégyenítik gyerekeiket, ha nincs számukra idejük.

Bármi is a baj, ha a szülők a saját érzelmi problémáikba merülnek el, nem tudnak jelen lenni gyerekeik számára.

A legnagyobb sérülés, ami egy gyereket érhet, ha vágya, hogy individumként szeressék és szeretetét fogadják el, nem teljesül...

Minden gyereknek kétségbeejtően fontos tudnia, hogy a szülei egészségesek, és képesek gondját viselni és hogy fontos a szüleinek."


"A fontosság azt jelenti, hogy a gyerek különleges volta tükröződik e szülei vagy más, jelentős gondviselők szemében.

Fontosságát az is jelzi, hogy mennyi időt töltenek vele.

A gyerekek intuitíve tudják, hogy az emberek arra szentelnek időt, amit szeretnek.

A szülők megszégyenítik gyermekeiket, ha nincs rájuk idejük."

2010. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát igen. Lehet, hogy ma én is nyűgösebb vagyok... nálunk májusban jön a kistesó, biztos a terhesség miatt is fáradtabb, ingerlékenyebb vagyok én is. Egyébként a drágám nem az a lerázható fajta... vagy ti mennyi ideig hagyjátok figyelmen kívűl a nyüszizést?
2010. jan. 5. 13:25
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem hogy megszégyeníteném azzal, hogy szeretnék 10 perceket lecsípni a napomból mosogatásra, teregetésre, amit akár együtt is tudnánk csinálni. Vele az ébrenléte 95%-ában foglalkozni kell. Vagy ez normális, és ki kell elégíteni, különben rossz anya vagyok?
2010. jan. 5. 13:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig nem hagyom sírni, de ha isztizik beviszem a fürdőbe és hideg vízzel átmosom az arcát, akkor mindig abbahagyja.
2010. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, csak ki akarod harcolni tőle, hogy másra is adjon időt.

Ezen én is átestem és esei is naponta többször.

De nem élhetünk disznóólban, ugye?

2010. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tipikusan az a pont amikor fognod kellene magad és 12-től délután 6-ig pletyizni-mozizni egy barátnővel. Vagy tudok jobbat. Menj el egy kismama jóga, vagy aquanatal órára és csak a pocaklakóval foglalkozz 2-3 órán át. Fáradt vagy, ingerült, ez érződik. És a lányod is érzi, hogy valami nem stimmel. Anya másmilyen. Oldd meg valahogy, hogy feltöltődj!
2010. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kislányom is 20 hónapos és bár ennyire nem durva a helyzet, mint nálatok, de azért nekem se könnyű.

Pont a múlt év végén volt 2 hétig, amikor egyáltalán nem volt hajlandó főtt kaját enni. Hiába főztem neki a kedvenceit egyszerűen meg sem kóstolta és már tolta el a kanalat... nagyon rossz volt, úgyhogy átérzem a helyzetedet.

Én is nagyon sokat foglalkozom vele és napközben nagyon keveset játszik magában, mert mindig velem akar játszani. De amikor mosogatok és odajön, hogy játszunk, akkor mindig mondom neki, hogy "anya, most mosogat, ha befejeztem majd megyek". Így szép lassan megtanulta és addig leül a lábam mellett és ott játszik. Fontos, hogy amikor befejezem tényleg vele foglalkozzak utána, mert így nem "verem át" és a bizalom megmarad és megtanulja a dolgokat. Szóval szép lassan próbáld megtanítani erre a lánykádat.

Én még ráadásul ismét babát várok, a 10. hétben vagyok és nagyon-nagyon fáradt vagyok... de sajnos nem tudok napközben pihenni mellette, csak akkor ha ő is pihen...

Azzal vigasztalom magam, hogy 2 gyerek mellett ez már "kismiska" lesz :-)))

2010. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Pont most akarom elkezdeni a kismama jógát a héten. Remélem tényleg feltölt majd. Biztos, hogy a lányom is átveszi -sajnos- a feszültségemet. Egyébként a MAGNE B6 szedése szerintetek nem lenne jó?! Márcsak a reklámból kiindulva....
2010. jan. 5. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!