Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök! Mikor lesz már...

Megőrülök! Mikor lesz már kaki a bilibe vagy wc-be?

Figyelt kérdés

Van egy rém értelmes, örökmozgó, kíváncsi, cserfes 2,5 éves lányom (júliusban lesz 3 éves).

Mivel bírhatnám rá, hogy a nagydolog ne pelenkába menjen???

Tavaly nyár óta pisi tekintetében semmi gond, bilibe, wc-be megy simán, mindig szól, tán 1x ha véletlen bepisilt.

De a nagydolog kezdettől fogva nem megy sehova, csak pelusba (ill. tavaly nyáron 1x sikerült, de azóta se)

MINDEN MESÉN, RÁBESZÉLÉSEN, tényleg azt mondom, mindenen túlvagyok, de semmivel nem tudom rávenni.

Olyan ordítást csinál, hogy nem kap levegőt, ha rá akarnám "erőltetni" a bilire, wc-re. Szép szóval, kevésbé széppel, tökmindegy .....

Nem mondja meg miért nem hajlandó oda, csak azt mondja, ő csak a pelusba kakil és kész.

Még pelusban a bilire sem hajlandó ráülni.

Ha kakilni kell, szól, elvonul, leguggol és elvégzi dolgát és széttett lábakkal kacsázik hozzám, hogy töröljük ki.

Elvileg nem fél a kakától, látványától biztosan nem, szinte mindig megnézzük, elköszön tőle, stb.

AKKOR MIÉRT NEM TUDOM RÁVENNI?????

Bocsi, de nagyon ki vagyok már ezen akadva ....

és valóban mindennel próbálkoztam, elfogyott a pelus, elviszik a kukásbácsik a kakát kezdetű "mesék" már rég lejártak .... csak a visítás marad, ha nem adnám oda a pelust, de ezt nem akarom, mert még tényleg elkezd félni ....

és az sem "vigasztal" és nem megoldás, hogy van még idő, hagyjam rá, stb .... oké, de meddig???? nyár közepén óviba kell menni .... mi lesz ott??????

ÖTLETEK????


2011. márc. 3. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a mese vált be, hogy ha a wc-be kakil, akkor azt amikor leviszi a víz a halacskáknak megy, így lesz mit enni a halaknak. Ugyanúgy, ha bilibe kakil azt a wc-be borítjuk, viszi a víz, stb.

Mi ezt 1 éves kortól csináljuk a kakival, pisivel 21 hónapos kortól.

Próbáld meg ezt a mesét, mondd meg, hogy a pelusról nem lehet levenni és elküldeni a halaknak.

Sok sikert!

2011. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 27 hónapos lányom is ezt csinálja, de ő nem hagyja még lecserélni a kakás pelust sem, elbujik, sunyiban kakilni. nem tudok már mit mondani neki, mi is megyünk májusban oviba, mi lesz ott???

Az egyik ismerősöm mesélte (keresztanyunk anyukája), hogy az unokája már rég szobatiszta volt pisi tekintetében, 3 is elmult, de a kaki bugyiba ment, hiába mondtak bármit. Mig egyszer nyáron legugolt az udvaron, letolta a gatyeszt és odakakilt. szoval megérett rá, hogy maga intézze :)

Reménykedek én is, aztán majd lesz valahogy, már nem is idegesitem magam.

2011. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam olyant, hogy első lépésként a pelenkát beletették a bilibe, és úgy kakilt a gyerek. Ha viszont pelenkásan sem ül a bilire nem biztos, hogy ez nálatok beválik, de azért egy próbát megér.
2011. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igérj neki valamit,ha a wc be kakil.Valamivel csak rá lehet venni.Oviba pelenkával nem mehet......

Másik csak az lehet,hogy nem veszed róla le a kakás pelenkát egy darabig.Lehet legközelebb nem fog bekakilni.Mondjuk ez durva megoldás,de lehet segítene....

2011. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam neked. Van egy hiszti tanfolyam, Bischof Jusztina tartja. Ott esett szó erről. Ez az ő írása. Hátha segítek vele:


Telefonos konzultáció során egy anyuka elpanaszolta nekem, hogy 3,5 éves

kisfia szobatisztaságával vannak problémáik. Már hosszabb ideje szépen

elvégzi kisdolgát a wc-ben, de ha ”nagydologra” kerül a sor, akkor kéri a

pelenkát és csak azt hajlandó használni.


Már mindent kipróbált, odaült mellé a fürdőszobában, verselt neki, a báb is

”figyelte” milyen ügyes. Kérlelte szép szóval és még büntette is érte, de sajnos

hatástalannak bizonyultak próbálkozásai. Kisfia csak pelust hajlandó használni.

Minden más megoldásnak ellenáll és ilyenkor kitör a ”hiszti”!


Beszélgetésünk során javasoltam egy igen egyszerű, sok anyukánál bevált és

kipróbált ötletet. Mondja azt neki a legközelebbi pelenka vásárlás után, hogy:


”Sajnos elfogyott a pelus a boltban, ez volt az utolsó. Nem tudunk venni

többet ezután!”


Ezután csak legyen következetes, ha elfogy az utolsó is a csomagból, beszéljék

meg, hogy nincs több, de nem is kell, mert neki már nem lesz rá szüksége. Fontos,

hogy kitartó is legyen az első pelenka nélküli napokon.


A következő beszélgetésünkkor az anyuka hangja nevetett a telefonba: “Jusztina,

bevált az ötlet, siker koronázta a következetességemet!”


Peti fia megértette, hogy nincs több pelus és ugyan párszor még a nadrág bánta a

pelenka hiányát, de ma már nagyfiúsan a wc-ben intézi el a dolgát! Peti is azt mondta

neki, hogy “Imádlak anya, hogy sikerült”.

2011. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Anyuka! Megertem, hogy aggodsz es mar szeretned ha....Hat en is szeretnem...ugyanaz a mese. Es meg a kedves utolso valaszolo "nincstobbpenzunkpelenkaraelfogyott" mesejet is vegigjatszodtuk. Vegeredmeny: 3 napig nem volt szeklet. 3-ik nap glicerin kup, visitas majd wc-be kakilt (mert raultettem) de eszre sem vette, hogy epp wc-be ment a nagy dolog. Szoval en a 13:52-es kedves Anyuka valaszaban remenykedem...hogy majd egyszer...de mikor? (3 eves)Kivanok sok sok turelmet es remenyt, hogy mihamarabb..
2011. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Egy cipőben járunk teljesen csak nekem fiam van. Én már sok mindent kipróbáltam de semmi. Ha nem adok rá pelenkát akkor nem kakil harmadik napon adtam rá mert tovább nem mertem hagyni.

Ő május 21-én lesz három éves mindent megért megmagyaráz de semmi. Nagyom elvagyok én is keseredve.

Várom az ötleteket!!!

Én már sógyurmából mű kakit is csináltam és a kedvenc plüs figurája belekakilt a bilibe. Akkor egyszer ő is belekakilt azóta nem szerintem rájött, hogy átvertem.

És mindjárt itt az ovi!!!!

2011. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csajok, de "jó", hogy ennyien vagyunk... Ugyanez a szitu a 2,5 éves fiammal. Pisi gyönyörűen megy bilibe, WC-be, de a kaka csak pelusba, és ő is visszatartja, ha nem kap. Illetve egyszer nem adtam, de már annyira kellett neki, hogy az alsógatyába ment, aztán olyan szörnyen érezte magát utána(pedig nem szidtam meg, levettem, kimostam és kész), hogy azóta kerülöm ezt a szitut.

Anyukám elkezdte neki mondani, hogy ovisok ilyet már nem csinálhatnak, amivel elérte, hogy már szinte sír, ha az ovi előtt elsétálunk, mert ő nem akar ovis lenni. (Előtte alig várta az óvodát). Szóval ezt a hibát Ti ne kövessétek el!

A védőnő ma azt mondta, ne kerítsek ennek nagy feneket, mert szerinte élvezi a vele járó cécót. Lehet igaza van, de a férjem már elvesztette a türelmét a témában.

Én most úgy döntöttem türelemre nevelem magunkat és kivárok. Nem hiszem, hogy van jobb megoldás.

2011. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is ugyanez a helyzet,3 éves lesz hó végén a fiam.Okos,értelmes gyerek,majdnem egy éve wc-be pisil,de a kaki csak pelusba mehet.Ő majd csak szeptemberben megy oviba,addig talán alakul.Igaz,ha nem,az sem baj,mert ő reggel ébredés után kakil mindig.Szerintem várjunk türelmesen...
2011. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Akkor csak nálunk volt fordítva? Az én kisfiam előbb a kakit rendezte le bilibe és aztán a pisit. A pisivel is hamar ment, egyik napról a másikra.

Ezek szerint én nagyon szerencsés vagyok, hogy 20 hónapos korától szobatiszta. Most 27 hónapos és már éjszakára sincs pelus kb. négy hónapja.

Kitartást mindenkinek!

2011. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!