Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök! Mikor lesz már...

Megőrülök! Mikor lesz már kaki a bilibe vagy wc-be?

Figyelt kérdés

Van egy rém értelmes, örökmozgó, kíváncsi, cserfes 2,5 éves lányom (júliusban lesz 3 éves).

Mivel bírhatnám rá, hogy a nagydolog ne pelenkába menjen???

Tavaly nyár óta pisi tekintetében semmi gond, bilibe, wc-be megy simán, mindig szól, tán 1x ha véletlen bepisilt.

De a nagydolog kezdettől fogva nem megy sehova, csak pelusba (ill. tavaly nyáron 1x sikerült, de azóta se)

MINDEN MESÉN, RÁBESZÉLÉSEN, tényleg azt mondom, mindenen túlvagyok, de semmivel nem tudom rávenni.

Olyan ordítást csinál, hogy nem kap levegőt, ha rá akarnám "erőltetni" a bilire, wc-re. Szép szóval, kevésbé széppel, tökmindegy .....

Nem mondja meg miért nem hajlandó oda, csak azt mondja, ő csak a pelusba kakil és kész.

Még pelusban a bilire sem hajlandó ráülni.

Ha kakilni kell, szól, elvonul, leguggol és elvégzi dolgát és széttett lábakkal kacsázik hozzám, hogy töröljük ki.

Elvileg nem fél a kakától, látványától biztosan nem, szinte mindig megnézzük, elköszön tőle, stb.

AKKOR MIÉRT NEM TUDOM RÁVENNI?????

Bocsi, de nagyon ki vagyok már ezen akadva ....

és valóban mindennel próbálkoztam, elfogyott a pelus, elviszik a kukásbácsik a kakát kezdetű "mesék" már rég lejártak .... csak a visítás marad, ha nem adnám oda a pelust, de ezt nem akarom, mert még tényleg elkezd félni ....

és az sem "vigasztal" és nem megoldás, hogy van még idő, hagyjam rá, stb .... oké, de meddig???? nyár közepén óviba kell menni .... mi lesz ott??????

ÖTLETEK????


2011. márc. 3. 13:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves lányom hónapok óta küzd a kakival. Ma közölte, hogy direkt tartja vissza, és egyszerűen nem hajlandó kakilni, csak ha már végképp nem bírja visszatartani, és bekakil. Akkor persze sír, ordít, és nagyon szégyenli... Iszonyú idegtépő tud lenni, mert látom rajta, hogy kell neki, de tagadja. Pisi szépen megy WC-be. Én abban bízom, hogy a jó időben majd bugyi nélkül hamarabb ráérez. De én is kétségbe esem néha...
2011. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!