Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistesó érkezése miatt már én...

Kistesó érkezése miatt már én is féltékeny lettem?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, jószívű, értelmes gyerkőc. Egy hete született meg a kislányunk, aki egy tündéri baba, eszik, alszik. A nagy napközibe jár délelőttönként, a délutánt már velünk tölti, és mivel a kistesó elég nyugodt természet, lenne is időm, energiám a naggyal foglalkozni. Mégis azt veszem észre, hogy nem vevő rám, mintha haragudna, nem keresi a társaságom, mindig csak apát várja, apához megy oda, a napköziben is csak őt szokta emlegetni, engem nem...bevallom, örülök, hogy ennyire jó a kapcsolata az apukájával, de egy picit szarul is esik...hiányzik nekem a kisfiam, és az, hogy nekem is adjon néha puszit, odajöjjön, megöleljen engem, vagy legalább hagyná, hogy én tegyem ezt....de sajnos majdnemhogy ellök magától, amikor kezdeményeznék...rendesen kezdek féltékeny lenni én is :( tudom, hogy nem kellene, de mégis ezt érzem!

Kérlek titeket, meséljetek, nálatok is volt ekkora kizárólagos apafüggőség a kistesó érkezésekor? Mit tehetnék? Annyira szeretnék én is játszani vele, de ha apa diszkréten kimegy a szobából, amikor próbálnék a kisfiammal játszani, akkor utána fut...ha meg bent marad, akkor la vagyok kakálva...

Lesz azért jobb a helyzet ugye? Mit tehetnék, nagyon hiányzik nekem a kisfiam :( ?


2014. jún. 18. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
1 hét neked elég lenne, hogy megszokjad, valaki mással is osztozkodni kell anyán és apán? Nyilván az apjához húz a szíve, mert ő volt ott mikor te kórházban voltál, mert te a nagy pocakoddal már korábban sem voltál már az az anyuka aki előtte, ráadásul még nem is lehet egész nap otthon veled. Ez teljesen normális reakció, lesz jobb is, de rosszabb is. Ne csak a pici körül forogjon a világ, ő is ugyan olyan szép mint a picike, őt is ugyan úgy ölbe kell venni szeretgetni kell mint a picit, nem kell rá "nagytestvér" szerepet osztani, mert ettől ő is picike még és igényli a szeretetet, babusgatást, kényeztetést, akár még a cicit is kérheti ismét. Szeressétek ennyi a lényeg és majd minden jobbá fordul.
2014. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De pont ezt írtam, hogy szinte minden a nagy körül forog délután, mert a kistesó tényleg jó baba, a fizikai szükségleteken kívűl nem is nagyon kell egyenlőre többet foglalkozni vele...szinte mindenbe igyekszem belevonni a kisfiamat, és tényleg rengeteget foglalkozunk vele! Tulajdonképpen azt is mondhatjuk, hogy nagyon kis vidám ma is, pörög itthon is, nem unatkozik, nagyon kis huncut....a probléma velem van...hogy engem néz levegőnek...és hogy csak az apjával hajlandó mindent, látványosan.

Tudom, hogy csak egy hete van itt velünk a kistesó, biztosan nagyon furcsa neki is ez a helyzet...de remélem nagyon, hogy nyitni fog felém újra hamarosan :(

2014. jún. 18. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz semmi probléma, még tombolnak benned a hormonok ezért veszed ezt olyan érzékenyen. Még mindig imád a fiad, e felől ne is legyenek kételyeid. Amikor baba volt akkor csak te voltál jó neki és apa érezhette magát elhanyagoltan, most hagy kapjon apa is egy kis figyelmet!!
2014. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baj! apa volt ott mig korházban voltatok, lehet engedékenyebb volt apuka... szeret téged az anyja vagy! csak most apásabb mint eddig, végülis a fiúknak apuka az isten :) a minta. szokatlan neki ez a helyzet ennyi az egész

továbbra is nyiss felé, még ha elutasító is, hogy tudja, érezze benned minden változatlan

2014. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Vihar a biliben.
2014. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem túl szerencsés napközibe vinni a nagyot, ha most született a kistesó. Én a helyedben pár hétig legalább otthon tartanám a nagyot. A gyerekeim közótt 2 év van, és csak akkor vittem közösségbe a nagyot, amikor a pici fél éves lett. Addig otthon volt, mert nem akartam, hogy kirekesztve érezze magát.
2014. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tényleg nem jó most napközibe vinni. Úgy érezheti, hogy lepasszolod,hogy a kistesóval lehess.
2014. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!