Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 4 éves fiammal...

Mit csináljak a 4 éves fiammal, aki féltékeny a 6 éves nővérére?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon durva hisztiket produkál a fiam. Tipikus ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az...

Ha megdicsérem valamiért a lányom, akkor lehülyézi őt, ill. kritizálja. Ő akar lenni az első mindenben (fürdés, törölközés stb) kompromisszumra nem hajlandó. Kiabál ilyenkor, dühöng és csapkod. A legapróbb dolgokért azonnal fent van a plafonon és üvölt. Van egy 9 hós öccse is, egyenlőre ő még nem "konkurencia", de a lányommal való harcot már nagyon nehezen viselem. Pedig igyekszünk minden gyerekünkkel külön-külön is foglalkozni, többször elmondjuk, hogy szeretjük, de teljesen tehetetlenek néha vagyunk. Persze vannak nyugis pillanatok, amikor tök jól eljátszanak, csak néha "kattan" be.

Hallottam, hogy a középső gyereknek a legnehezebb, de nem hittem, hogy ez nálunk is lecsapódik. Annyira figyelünk! Kivételezni (nagyon) nem akarunk, mert akkor a lányom sértődik meg... Mit csináljunk? Máshol is így van?


2014. jún. 9. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
tipikus középső gyermek "szindróma". Ne kivételezzetek velük, neki is meg kell értenie, hogy egyenlőek. Szólj rá ha a nővérével "harcol". Értse meg, hogy ez csúnya viselkedés. Ugyanakkor őt is dicsérd amikor csak lehet. Én a büntit is bevetném, ha nagyon veszekedne... Ha rosszul viselkedik, legyen egy 5 perc a büntiszéken. Ha kezdi megérteni a dolgokat, akkor dicsérd. Pl ha éppen kedves a testvéréhez. Talán kaphat matricát minden nap ha nem veszekednek. Sok türelemre lesz szükség, de lassan alakulni fognak a dolgok! Kitartást!
2014. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

igen nekem is az ugrott be hogy középső gyerek féltékenységi eset!

Bár én ezt nem büntetéssel,szidással orvosolnám hanem egyértelmű ő most egy kicsit több figyelmet igényel!

megpróbálhatnátok csak kettesben töltött programokat szervezni!Akár egy fél óra biciklizés vagy egy fagyizás!

Pl:ha 4-re mész értük oviba akkor menj a középsőért hamarabb pl negyed 4-re mnejetek el egyet fagyizni,beszélgesstek,majd vissza a nővéréért az oviba 4 re és hazafelé természetesen ő is kaphat fagyit(addig meg ha metudod oldani a picit mamára vagy apára bízni)

Jó nem kell ebből rendszert csinálni de most egy párszor 1-1 eilen külön programot megelyteni és biztosítani arról hogy őt is nagyon szeretitek!

Apukája meg elvihetné biciklizni míg te otthon vagy a nagyobbal és a legkissebbel!

2014. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!