Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves gereketek hogy viszonyu...

3 eves gereketek hogy viszonyult a kistestver erkezesehez? Elfogadta egybol? Nem volt feltekeny stb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most OFF lesz, ne haragudj, de ez engem is nagyon érdekel, mert 3 éves a fiam, tavasszal jön a tesó.
2013. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát ez sok mindentől függ.Hogyan van nevelve a gyermek stb... Minimális féltékenység biztos lesz majd, meg kell próbálni a lehető legjobban kezelni a helyzetet már ha lehet egy ilyet jól kezelni, mert ez elkerülhetetlen.Viszont fontos, hogy a 3 éves gyermek is megkapja a kellő odafigyelést és akkor azért nem lesz olyan nagy a probléma.
2013. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az első hetekben minden oké volt. majd azt vettem észre hogy a nagyobbik hisztisebb lett,és többszőr sírt,stb.

akkor rá kellett jönnöm hogy féltékeny. ill. rá is kérdeztem,hogy mi a baj mostanában és elmondta hogy:mindig a babával foglalkozom. pedig vele is sokat foglalkoztam,de mégis zavarta amikor szoptattam,dajkáltam,altattam.az első év nehéz volt..!

de ez gyerek függő is.lehet hogy a te gyerekeddel nem lesznek ilyen gondok

2013. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekunk is tavasszal jon a kisteso. A lanyom akkor lesz 3 es par honapja nagyon nehez a termeszete. Akaratos, nem szeret mas gyerekkel jatszani, osztozkodni, az unokatestvereivel es undok. Most ez a dackorszaka van, remelem addigra kinovi!
2013. okt. 30. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:

2 év 9 hónap van a fiaim között!

Próbáltam minél jobban felkészíteni a nagytesót a kistesó érkezésére(mentünk pici babás ismerőshöz,kivettem a könyvtárból Annapetigergő könyvekből a kistestvér érkeziket azt olvasgattuk minden nap,vettem egy játék babát és azt peenkázhatta születése előtt,sokat mondogattam neki,hogy Anyának majd a pici babát is el kell látnia,ha kért valamit pl inni akkor mondtam neki hogy rögtön,és nem azonnal pattantam az innivalóval hanem még tettem vettem 1-2 dolgot és utánna adtam oda ezzel is szokta hogy várni kell neki 1-2 percet nem mindíg azonnal tud Anya rohanni stb ezek mind a kistesó érkezése előtt)

Ami szerintem nagyon fontos,főleg a legelején,hogy ha csak lehet minden nap egy fél óra amikor csak kettesben voltunk,csak őrá figyeltem,csak vele foglalkoztam!Ez lehet akár egy bolti bevásárlás,fagyizás kettesben,könyvtárba mentünk stb!Ilyenkor fejtem le tejet és Apával,mamával volt a kistesó!De ugyanígy voltak Apával kettesben töltött idők is!Ezt el kell fogadni az elsőszülöttnek ez jár!!

Azon kívül próbáltam úgy alakítani a napirendet,hogy a Kicsit fél-egy órával hamarabb lefektetni este!Ilyenkor összebújtunk a Nagytesóval,meséztünk,átbeszéltük a napot stb ez olyan meghitten telt!nem is nagyon kellett alakítani a napon mert a Kicsi tényleg hamarabb volt mindíg álmos!

Ezen kívül próbáltam bevonni mindíg mindenbe:add ide a popsikrémet,dobd ki a pelust,együtt fürdettük a Kicsit,amikor altattam odajött simogatta az arcát stb.Soha nem zavartam el,hogy most menj ne zavard a kistesót!

Ezen kívül nagyon sokat dícsértem:milyen ügyes nagyfiú vagy már,nagyon büszke vagyok rád(ha valamit megcsinált pl kidobta a szemetet a kukába,felvette egyedül a cipőjét stb!

Ami nagyon fontos szerintem:SOHA ne hasonlítgasd a két tesót(Nézd a kisöcséd nem sír te miért hisztizel?)

Ahogy telt az idő mindíg finoman adagolgattam neki,hogy ha majd nagyobb lesz az öcséd oda adod majd neki játszani az autóid? a markolód st?Ezzel próbáltam felkészíteni arra hogy ha majd helyet tud változtatni a Kicsi készüljön fel a Nagy és ne akkor érje váratlanul hogy mindent elvesz,bekap,felborít,lerombol stb!


Hát nagyjából ennyi!

Most éves a Nagy, hónapos a Kicsi és büszkén kijelenthetem elkerült minket a testvérféltékenység(eddig!)persze nem mondom,hogy néha nem mondta a Nagy hogy most tedd le a kistesót velem foglalkozz de soha nem bántotta,ütötte,és nem volt hiszti a tesó miatt!


Végezetül egy mondat amit egy újságban olvastam:

A Nagytesónak olyan a kistesó érkezése mintha a férjed egyik nap haza állítana egy másik nővel és közölné:"Szívem itt van az új feleségem,őt is úgyanúgy szeretem mint téged és mától velünk fog lakni és a hab a tortán:SOHA TÖBBET nem is fog elmenni!"


Hát nagyjából ezt érezheti a agy mikor megérkezik a Kicsi!És valljuk be van benne igazság és tényleg xar érzés lehet nekik főleg hogy ők még picik még a lelkiviláguk nagyon érzékeny!


Sok-sok erőt kívánok nektek!

2013. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ööö...nemtudom a számok lemaradtak,szóval 3,5 éves a Nagy,10 hónapos a Kicsi.
2013. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!