Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 4 éves kisfiam...

Normális, hogy 4 éves kisfiam ennyire féltékeny az apjára?

Figyelt kérdés

Ha az apja megölel, megpuszil vagy mellém ül, fekszik, akkor a fiam már nyávog, hisztizik és bántja az apját, és azt mondja nem szereti. Vagy a másik reakció, hogy elszalad sírva, és azt mondja, hogy őt senki sem szereti.

Valamelyik nap az esküvői fényképeinket nézegette, és mikor meglátta azt, amelyiken az apja megpuszil, azt mondta: Ezért buta apa, ezért nem szeretem apát.

A férjem sokat dolgozik, de mikor itthon van, igyekszik minél többet foglalkozni a gyerekkel, de ő sokszor olyankor is elutasító vele. Már látom a férjemen is, hogy bántja ez a dolog, de nem tudom mit tegyek.


2014. febr. 24. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lányom 4 éves, nálunk is előfordul ilyen, csak nem ennyire vészes, mint nálatok. Ha a férjem megölel vagy megpuszil, vagy rögtön odaszalad, hogy ő is akar, vagy azt mondja hogy engem már nem is szerettek? Mi ilyenkor mindig elmondjuk neki hogy őt szeretjük a legjobban, de egymást is szeretjük, és ezért szoktunk ölelkezni vagy puszit adni. Szerencsére a lányom megérti, de azért heti pár alkalommal mégis ezt csinálja. Szerintem életkori sajátosság. Biztosítani kell őket a szeretetünkről, és idővel kinövik. Ja, és persze apa vegye ki a részét, sokat játsszon a gyerekkel.
2014. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 és fél éves fiam ilyen. Mi ezt úgy oldjuk meg, h ha férjem megölel és ő oda szalad hisztizni és el tol minket egymástól akkor az apja mondja neki h gyere te is, nagy ölelést csinálunk és közbe elbohóckodjuk. Most már csinál olyat, h ha az apja hoz neki csokit, vagy valamit, akkor ugye az apja kér érte puszit és olyankor mutatja h én is adjak apának érte puszit, szóval nálunk már alakul ez a dolog, próbáljátok ti és eljátszani, el hülyülni, meg őt is bevonni, mert valószínű, h ő így kirekesztetnek érzi magát.
2014. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4 éves annyira nem kicsit mondjátok meg neki ,hogy szeretitek , de egymást is szeretitek és hogy az jobb lenne ha nem szeretnétek egymást és anya meg apa veszekednének?


Vonjátok bele őt is (valamelyik válaszoló jól mondja)és egy ideig próbáljátok ki (csak egy kis ideig) ,hogy előtte nem nagyon ölelkeztek vagy ilyesmi csak miután elaludt vagy amikor mondjuk játszik a szobájában stb.

2014. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!