Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Hétvégén egy ismerős családnál voltunk ahol az egyik kisfiú már ovis, és hát van egy-két csűnya szó a tarsolyában. Hát az én drága fiam az egyiket megtanulta és azóta lépten nyomon ezt mondja. Mi itthon egyáltalán nem toleráljuk a csúnya beszédet és borzasztóan zavar, hogy a fiam meg eltanulta. Talán a legvégső elkeseredésem az, hogy ma elmentünk a postára és a gyerekem torka szakadtából az új szót ordította. Mondanom sem kell majd elsüllyedtem szégyenemben. Persze mindenki úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Azt tudom, hogy ha rászólok már csak azért is mondja, így a postán hirtelen másra tereltem a figyelmét, de alig vártam, hogy kiérjünk onnan. Aztán legugoltam hozzá és mondtam neki, hogy ez nagyon csúnya volt amit mondott, ilyet nem szabad mondani, stb.... Erre megint elkezdte, mert tudta, hogy nem szabad és poén volt neki. Persze egy nénike jött ki utánunk és közölte, hogy rá kéne szólni a gyerekre és megnevelni, meg milyen példát mutatok stb... Nem akartam leállni vitatkozni, így eljöttem onnan. Ha ott a postán kezdem el neki mondani, vagy bármit és nem a figyelmét terelem el tuti, hogy tovább folytatja. Le fog erről szokni? A családhoz egy jó ideig nem megyünk az biztos. Tudom majd az oviban is fog tanulni ilyeneket, de nem szeretném már az ovit eleve így kezdeni, hogy ő is visz egy jó kis szót ami ráadásul tényleg ocsmány szó. :( Hogy kezeljem ezt?
2014. máj. 26. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom apukától tanult el anno kb 2 évesen egy csúnya szót, amit lépten-nyomon kiabált!!! Buszon, villamoson, bárhol! Iszonyat égő volt, én is próbálkoztam azzal, hogy ilyet nem mondunk, mert csúnya szó, stb... De nálunk is csak az vált be, hogy nem vettem róla tudomást pár nap alatt elfelejtette. AZóta se mondta, most 4 éves.
2014. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az is hatásos, ha meg tanítasz neki valami mást.

Pistike, mindenki ki tudja mondani azt, hogy B+. Nade az megy e, hogy azt a kirelejzumat?

2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Így közel két nap elteltével helyzetjelentést írok. :) Köszönöm a tanácsokat, a segítségetekkel sikerült. Igaz nem teljesen még, de haladó fázisban vagyunk. Ma már csak egyszer mondta ki reggel azóta szerencsére nem. Reggel vigyorogva nézett rám miközben mondta, de gondolom látta hogy ma sem reagálok semmit ugyanúgy ahogy tegnap sem, így már nem volt érdekes. Közben megtanultunk egy új káromkodási formát, most az a favorit. :D Nagyon tetszik neki, ami így hangzik: azt a paszta cipő paszta. :D Egész nap ezt hallgattam: azt a pisző paszta! Ilyenkor együtt nevetünk nagyokat. Szóval tényleg nagyon köszönöm a segítségeteket!
2014. máj. 28. 23:00
 14/14 A kérdező kommentje:
Ma már egyszer sem mondta!!!!!!! :))))))
2014. máj. 29. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!