Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Hétvégén egy ismerős családnál voltunk ahol az egyik kisfiú már ovis, és hát van egy-két csűnya szó a tarsolyában. Hát az én drága fiam az egyiket megtanulta és azóta lépten nyomon ezt mondja. Mi itthon egyáltalán nem toleráljuk a csúnya beszédet és borzasztóan zavar, hogy a fiam meg eltanulta. Talán a legvégső elkeseredésem az, hogy ma elmentünk a postára és a gyerekem torka szakadtából az új szót ordította. Mondanom sem kell majd elsüllyedtem szégyenemben. Persze mindenki úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Azt tudom, hogy ha rászólok már csak azért is mondja, így a postán hirtelen másra tereltem a figyelmét, de alig vártam, hogy kiérjünk onnan. Aztán legugoltam hozzá és mondtam neki, hogy ez nagyon csúnya volt amit mondott, ilyet nem szabad mondani, stb.... Erre megint elkezdte, mert tudta, hogy nem szabad és poén volt neki. Persze egy nénike jött ki utánunk és közölte, hogy rá kéne szólni a gyerekre és megnevelni, meg milyen példát mutatok stb... Nem akartam leállni vitatkozni, így eljöttem onnan. Ha ott a postán kezdem el neki mondani, vagy bármit és nem a figyelmét terelem el tuti, hogy tovább folytatja. Le fog erről szokni? A családhoz egy jó ideig nem megyünk az biztos. Tudom majd az oviban is fog tanulni ilyeneket, de nem szeretném már az ovit eleve így kezdeni, hogy ő is visz egy jó kis szót ami ráadásul tényleg ocsmány szó. :( Hogy kezeljem ezt?
2014. máj. 26. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen jellegű tapasztalatom még nincs, de egyszer azt olvastam, hogy ami figyelemfelkeltő, azt csinálják. Ott azt tanácsolták, hogy mikor így beszél a kisgyerek, úgy kell viselkedni, mintha azt mondaná, hogy pl. kenyér :) Rezzenéstelen arccal, figyelembe sem venni és majd megunja.

hátha segít....

2014. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
az én fiam mikor bekerült bölcsibe 2 hét múlva mondta a csúnya szavakat!Emlékszem elsőnek mikor kimondott egy csúnya szót pont autóval mentünk?Apa vezetett én anyós ülésen fiam hátul!Mikor kimondta Apával csak összenéztünk,se köpni se nyelni nemtudtunk de nem szóltunk rá!Tán utánna még 1x mondta és többet nem!Most 4 éves és egyáltalán nem beszél csúnyán!:)
2014. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 1-szer mondja, engedd el a füled mellett, vagy próbálj meg másról beszélni gyorsan. Ha többször skandálja azt a szót, akkor magyarázd el neki, hogy ez egy rettenetesen ronda szó, nincs is értelme, és inkább ő se mondogassa. Nekünk eddig ez bevált.
2014. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Minnèl jobban tiltod annàl jobban fogja mondani, tesztel tèged ès èlvezi a reakciòt! Elmondom minden kisgyerek ilyen!! Szègyelni nem kell akinek van gyereke tudja milyen ez. Mikor mondja a csaùnya szòt èszre se vedd! Mintha semmit se mondana... Meglàtod milyen hamar megunja hogy nem idegesít vele...
2014. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbálom elengedni a fülem mellett, nem is oafigyelni. Bízom benne, hogy mihamarabb elfeljeti. Nem elég, hogy a posta (miért ne ilyenkor) tömve volt, aztán még a nénike is, hogy milyen anya vagyok én még rá sem szólok.... De tudtam ha rászólok akkor tuti már csak azért is tovább mondja. Nagyon köszönöm Nektek a tanácsokat! Mindenképp megfogadom!
2014. máj. 26. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:

:)) Aztán oszd meg, hogy bevált e, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg használ!! :))


1-es voltam

2014. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendben mindenképp jelentkezem a fejleményekkel! :)
2014. máj. 26. 14:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a lányomnak anno azt mondtam, hogy ha csúnyán akar beszélni, akkor menjen a wc-be, mert a csúnya szavak oda valók. Nem szóltam rá, ha csúnyán beszélt, max mondtam neki, hogy így nem beszélünk, vagy megkértem, hogy vonuljon félre, beszéljen csúnyán a wc-n, ha akar, és akkor jöjjön vissza hozzám, ha tud rendesen beszélni. Bár nagyon szerencsém van, mert a lányom pár próbálkozástól eltekintve soha nem beszélt csúnyán, inkább ő szólt rá másokra (nemrégen azon volt kiakadva, hogy az egyik osztálytársa azt mondta a tanító nénir, hogy "kőszívű" és ez milyen csúnya szó, így nem lehet beszélni).

A fiam 3 éves múlt, és vagy ő is olyan, akit nem érdekel a csúnya beszéd, vagy tök jó közösségekbe jár (1 évig bölcsi és 5 hónapja ovi), mert még eddig nem hallottam tőle csúnya szót. De ha eljön ennek az ideje, sztem nála is így fogok eljárni, mint a lányomnál.

2014. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, de nem kioktatás a célom, egyszerűen csak nem értek egyet. Szerintem ebben a korban már megértik a gyerekek, hogy valamit nem szabad csinálni, mondani, s mikor kezdjük el a nevelésüket, ha nem ilyenkor? A szülőknek, később tanároknak meg kell tanulniuk engedelmeskedni.
2014. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Akkor konkrétaan mit javasolsz? Mert szerintem ez is nevelés. Csak nem agresszív forma. Ha valami unalmas,azt általában nem csinálják szívesen a gyerekek.
2014. máj. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!