Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem, ha a gyerekem...

Hogyan kezeljem, ha a gyerekem csúfolódik az oviban?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos. Van egy csoporttára, akinek már most nagyon nehéz élete van, anyukája meghalt, az apukája neveli nagy szegénységben. A kisfiú tényleg elég furi, meg gyakran agresszív is, de ez az ő esetében szerintem teljesen érthető.

Ma hazafelé az oviból a fiam kacarászva mesélte, hogyan csúfolták ezt a kisfiút. Megkérdeztem tőle, hogy mit szólna, ha őt csúfolnák, de azt felelte, hogy őt nem fogják, mert nem olyan buta, mint ez a gyerek. Akkor mondtam, hogy ezentúl rá fogok rendszeresen kérdezni az óvó néninél, hogy csúfolódik-e, és nagyon mérges leszek, ha igen. De nem tudom, hogy ez volt-e a jó reakció.

Én magam voltam kiközösítve - nem oviban, hanem középiskolában -, tudom, milyen rossz, és nem szeretném, hogy az én gyerekem másokat kínozzon! (Persze azt sem, hogy őt bántsák). Tudok bármit tenni ez ellen? Nem szeretném elfogadni, hogy ez "életkori sajátosság."


2014. febr. 19. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Leülsz és elmagyarázod neki a dolgokat.

Hogy ez a gyerek nagyon nehéz családi körülmények közt él, nehéz sajnos az élete, nem olyan jó neki, mint a te gyerekednek itthon és nagyon csúnya dolog a csúfolódás, mert még őt is bármiért az életben csúfolhatják, ami miatt ő is rosszul érezheti magát. Egy okos gyerek nem csúfolódik, stb. És inkább segítsen ennek a gyereknek, inkább álljon mellé és védje meg, minthogy még ő is beálljon a csúfolódok közé. Mert akkor te nagyon szomorú leszel a viselkedése miatt, ha továbbra is így csúfolódik.

Ez nem életkori sajátosság. Legalább is ilyen kicsi korban még nem. Ez csupán nevelés és bizonyos közösség kérdése. Nálunk is van szegény, ráadásul büdös gyerek az oviban és soha senki nem csúfolta érte.

2014. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

beszélni, beszélni, beszélni...


enyém 3 évesen került be egy vegyes csoportba ahol 5-7 évesek voltak (munka miatt muszáj volt), ott ugye ő volt a kicsi, az esetlen, a lassú, dúgónak hívták :(

átvittük másik oviba ahol ő a vagány, de nem bánt és nem csúfol senkit, megtanulta, hogy az milyen rossz.

egyébként az a baj, hogy hiába mondod a fiadnak, ha a többi gyerek csúfolja, szegényke ugyanúgy sérül :(

szerintem szólj az óvónőnek, hátha ő tudja kezelni a helyzetet.


az a baj, hogy ha azt mondod, hogy majd megkérdezed mindig az óvónőt, megint a saját nevelésedbe rontasz bele, mert ugye árulkodni nem szabad... elég annyi, hogy nagyon szomorú vagy és szerinted nem az a kisfiú a buta hanem azok a gyerekek akik csúfolnak meg bántanak másokat

2014. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is „mumusom” a csúfolódás, és szerintem jól tetted, hogy beszéltél vele, és tedd ezt továbbra is. Nem hinném, hogy ez életkori sajátosság, mivel az én gyerekem (és az előző hozzászóló írta, az övé sem) csúfolódós. Szerintem sosincs elég korán arról beszélgetni a gyerekekkel, hogy mindannyian mások vagyunk, ki ebben, ki abban ügyesebb, másban pedig ügyetlenebb – bárkit lehetne csúfolni ezzel vagy azzal. Csak éppen nem érdemes, mert pont az a szép az emberlétben, hogy összefogva, kihasználva mindenkinek az előnyös tulajdonságait remek dolgokat tudunk csinálni.


Ez az árulkodás kérdés érdekes dolog, nagyon nehéz szerintem a gyerekeknek eldönteni, hol kezdődik a „jogos önvédelem” vagy mások védelme, és hol minősül valami árulkodásnak. Inkább mindig szóljon, mint hogy hagyja magát vagy másokat bántani.


(Nem tartozik szorosan a témához, de érdekes, én épp azt akartam írni, hogy a gyerekem vegyes csoportba járt, és ettől nagyon toleráns a kicsikkel, és jól kijön a nagyokkal is. De hát ebből látszik, hogy az óvónőkön – és talán a „gyerekanyagon”, értsd: a szülők nevelési stílusán – milyen sok múlik.)

2014. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 vagyok. 3. válaszoló, azért nagy különbség van vegyes csoprtok között is. enyém olyanba járt mint írtam, ahol a következő kicsi is 2 évvel idősebb volt nála, és 30 gyerek volt 5-7 éves kor között, míg az enyém egyszem kicsi volt.

ha jól van elosztva az életkor fiú-lány arány, akkor nagyon jó, de ebben a felosztásban nem :)


bocs az offért

2014. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!