Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem helyzetet?...

Hogyan kezeljem helyzetet? (Hiszti+hányás)

Figyelt kérdés

2 éves fiam gyakorlatilag mindig eléri a célját, tudom hibás vagyok, de nincs szívem kínozni őt, így hát ő kínoz engem és az apját.Nem akar egyedül aludni a kiságyban.Este tejivás mesenézés közben majd összebújás és alvás és beteszem a helyére.Nekünk ez volt a tökéletes megoldás,boldog kiegyensúlyozott volt a fiunk és mi is.Ez úgy fél évvel ezelőttig működött is majd elkezdődtek a problémák.Nem akart aludni, forgolódott, játszott, "verekedett", kitalált mindent csak hogy aludni ne kelljen és a kb 20p-es altatásból 1,5órás lett.Így megpróbáltam betenni a kiságyba,mesélni elmagyarázni neki szépen türelmesen a dolgokat, de teljesen elzárkózik mindentől, csak a francia ágyon akar aludni (nekünk máshol van az ágyunk ez az ő szobájában van.)Minden alkalommal amikor utánaolvastam mit is kéne tenni, tanácsot kértem, megpróbáltam végigcsinálni, mindig az lett a vége hogy összehányt mindent és üvöltött mint akit nyúznak és bő 3-4 órás szenvedés többszöri átöltözés és takarítás után végül győzött és hulla fáradtan melléfeküdtem a francia ágyon hogy végre aludjon már el.Ilyenkor persze éjjel is felkelt enni, mert ugye kirakta a hisztinél a teljes vacsorát és a tejet is... Teljesen megváltozott a viselkedése is, akaratos lett, nem fogad szót és tudom közhely de tényleg csak a rosszat próbálja csinálni.

Mindezekhez pedig hatalmas kitartás is párosul.

Ma 13-tól 14ig forgolódott mellettem az ebéd utáni alvásnál, én pedig őszintén mondom besokalltam félálomban volt már betettem az ágyába kijöttem.Még mindig hisztizik, sikít de csak hullámokban és anya anya, de érdekes módon most nem hánytatja magát úgy mint este!45p perce nem fáradt el és kitart nem akar a kiságyban aludni.....

Mit csinálnátok a helyemben?Mit rontottam el?Hogyan tudom helyrehozni?Kérlek mondjátok hogy volt valaki más is így a gyerekkel és sikerült megoldani hogy mindenkinek jó legyen!Nagyon el vagyok keseredve és úgy érzem csődöt mondtam mint anya.....


2013. aug. 30. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

a csődöt mondás nem itt kezdődik

de a régi jó praktika a hisztit nem észre venni még mindig működik (nálunk is, 2 éves kislány)


én meg konkrétan a hányásból sem szedtem volna ki, csak az ő kérésére, gondolom kérni már tud


nem tudok okosabbat mondani neked, mert ez nálunk bevált recept :)


sok sikert neked

2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem nincs semmi baj azzal, ha melléfekszel és a francia ágyon alszik el. enyém 4 éves, nem azt mondom, hogy minden este ez van, de sokszor kéri, hogy feküdje mellé míg elalszik. tudja, hogy utána kijövök, nincs ebből baj, 5 perc az egész, hozzám bújik és már alszik is :) gondolom ez 2 évesnél még fontosabb, biztos megnyugvás neki :)


másik meg, hogy szedjétek ki a rácsot. mi mikor ezt megtettük, kb 2 hónapig volt az, hogy kijött az ágyból, játszott még egy 20 percet és egyedül lefeküdt és elaludt. a szobájából sosem jött ki, én meg nem mentem be, csak a kulcslyukon kukucskáltam, hogy mit csinál, de neki ez valamiért jó volt :)

néha persze bementem, ha valami rosszat tett, akkor egyből bevágta magát az ágyba és úgy tett mint ha aludni, szóval tudta ő, hogy mit csinál :)

2013. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második váléaszolónak:

Persze hogy nincs baj azzal ha mellé fekszem:) Csak úgy sem hajlandó aludni már!Viszont a rács kiszedése jó ötlet,köszönöm, bár tatrok az akaratosságától hogy ő aludni nem akar és ezt nem oldja meg ha megengedem neki hogy kijöjjön lefekvés után az ágyából.De már azt hiszem alaposan össze vagyok zavarodva....

2013. aug. 30. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem alhat a nagy ágyon? Nem lehet körbetámogatni, hogy ne essen le? Lehet, hogy megoldódna az egész problémátok.

Lányom is ennyi idősen követelte ki, hogy kiköltöztessük a kiságyból. Egy próbát megér.

2013. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért nem akar aludni? Lehet, hogy nem elég fáradt? Nálunk ha délután sokáig alszik, akkor este gond van az elalvással. Ha reggel időben (7 körül) kelünk, akkor fél 12-től alszik 2 órát. Így este 8 körül lefekszik és alszik. Délután sokat játszik, mozog a szabadban. Ő most 20 hónapos.

A lányom 5 éves lesz, de még most is gyakran előfordul, hogy mellé bújok ameddig elalszik. Nem maradok éjjel, akkor már nincs gond.

Én úgy tapasztaltam, hogy akkor van gond az esti altatással ha nem elég fáradtak a gyerkőcök. Ilyen akkor fordul elő, ha reggel túl sokáig alszunk (ezt én élvezném), így a nap közbeni alvás későbbre kerül, így délután nem merül ki eléggé, hogy a szokásos időben lefeküdjön este.

Szóval ha délután 3-4 ig alszik, akkor 7-8 órakor még valószínű nem álmos.

2013. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért mondtál csődöt, mint anya, mert a gyereked nem akar kiságyban aludni?! :D


Nekem is az jutott eszembe, h alhatna a nagyágyban is. Az én nagyfiam egyáltalán nem tudott még beszélni, de az egyik este mégis "úgy döntött", h nem akar többé a kiságyba feküdni, kb. 2,5 éves lehetett. Minden rendben ment a lefektetéssel, majd mikor emeltem volna be az ágyba, az ágy fölött a levegőben elkezdett éktelenül sírni és a kezeivel a heverő felé kapálózott (a heverő a kiságya mellett volt). Én meg néztem nagy kerek szemekkel. "Ott akarsz aludni?! Hát jólvan, te tudod..." Megágyaztam neki, bemászott a takaró alá és béke volt.


Nem lehet, h nálatok is ennyi lenne az egész? :-)


Különben ebben az életkorban van a dackorszak, a leírás alapján a fiad jól benne van a közepében! :)

Az enyém is tud cifrákat, ő nem hányik, hanem ha igazán nagy hisztibe fog, elfelejt levegőt venni.... na az konkrétan ijesztő. Mostmár annyira nem vészes, kicsit lilul a szája, de végül vesz levegőt. Pici korában (1 éves kora előtt) viszont volt olyan, hogy rendesen "újraélesztettem", levegőt fújtam orrába-szájába, mert semmi más nem hatott. Akkor hirtelen vett egy nagy levegőt és elájult. Majd lassan kinyitotta a szemét, és körülnézett, mint aki valahonnan máshonnan jött vissza... Nyilván ilyen pici babánál még nem a dac miatt van ez, csak azért írtam, h lásd hogy van rosszabb is a hisztis hányásnál. :)

2013. aug. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!