Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak, ha a 4 és 6 éves...

Mit mondjak, ha a 4 és 6 éves lányaim rákérdeznek, hogy hogyan születnek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Egy ovistárs felvilágosítása szerint felvágják az anyuka hasát.....
2014. máj. 13. 10:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem a kétéves kislányom kérdezte meg tegnap, hogy hogy "születik ki" a baba az anyukák hasából. Egy másodperc után rávágtam, hogy a lányok suniján van egy kis rés, ott bújnak ki. Erre ő a nénik suniján is van? Mondom igen, minden lányén és nénijén. De jó, Anya! - kiáltotta. De - mondtam neki - ez a mi kis titkunk, erről nem kell beszélgetni senkivel, mert ez olyan lányos dolog. Erre Ő: Azért Mamának elmondhatom, Anya? Igen, neki persze! ENNYI. Aznap elmesélte mamának, aki rámosolygott és azt mondta: tényleg? A kislányom igen, de ne beszélj róla bárkinek, ez a mi dolgunk! :D
2014. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A sehány éves kislány is nagyon jó tényleg :) imádom.

Szerintem nem lesz neki ijesztő, hogy honnan jön ki a baba, tudja, hogy felnőtt nénik szülnek babát, de ha félsz akkor emeld ki neki külön, hogy ez normális dolog, mindenki így születik szinte és nem most kell szülne, hanem 20 év múlva.

Nekik a nemi szervük teljesen mást jelent, mint nekünk.

A lényeg: ezek természetes dolgok, nem undorító, nem titkolni való dolgok. Úgy add nekik elő elsőre, hogy ezek szép dolgok, akkor normálisabb felnőtt lesz belőlük.


Nekem pl. otthon semmit sem mondtak el, évekkel később amikor a biztonságos szexről vagy úgy általában, a szexről kellett volna mesélniük a szüleimnek, nem tették meg. Nem örülök, hogy újságokban, filmekben láttam, hogy mennek a dolgok...

2014. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11-es ez aranyos. :) Nekik ez nagy felfedezés még és úgy érzik biztos mindenkinek új lesz ha elmesélik. :)

Mint amikor hallanak valamit a dinókról mondjuk és mindenkinek elmondják az érdekes vagy kevésbé érdekes adatot és büszkék, hogy ők tudják. :)

2014. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Na igen, én is valahogy így gondolom. Csak a férjem kezdett el aggódni, hogy valahol hallotta, hogy ilyen pici korban az ilyen direkt felvilágosítás ijesztő lehet és megzavarhatja őket, stb. stb....
2014. máj. 13. 11:12
 15/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyunk prűd család, a helyén kezeljük a dolgokat, csak ez így túl hirtelen volt :)
2014. máj. 13. 11:13
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféle ferdítés jobban megzavarná őket.
2014. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam, hogy a szülőcsatornán keresztül. Döbbenet, de nem kérdezte meg, hogy az hol végződik. Majd ha megkérdezi, megmondom neki.


Nálunk az nem megy át, hogy nem, az apukák kivételes esetben sem szülnek gyereket :)

2014. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

unokatesó nemrég született, akkor nagyon érdekelte ez a téma.

én nem szoktam kitalálni történetet vagy magyarázatot, hogy ráhagyom kicsit és csak kiegészítem.

tehát kérdése után megkérdezem, hogy szerinte hogyan? és amit mond az szerintem is úgy van, vagy ha nagyon messze van akkor kicsit besegítek.

így lett a mi történetünk az, hogy ha egy férfi meg egy nő nagyon szereti egymást akkor a nő pocakjába beköltözik egy picike baba egészen addig míg akkora nem lesz mint az unokatesó, utána bemegy a néni a kórházba és a doktornéni a hasán kiveszi (tesóm császáros volt, látta is a heget a fiam, így a vészkijáratos történetnél maradunk még)

most 4,5 éves, tulajdonképpen ő rakta össze ezt a történetet és teljesen el is fogadj, legalábbis eddig nem jött új kérdés :)

2014. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Anna, Peti, Gergő könyvekben is szó esik a születésről, érdemes elolvasni. Kisfiam is akkor kezdett kérdezősködni a születésről, és elmondtam röviden. Visszakérdezett, hogy a cunciból jöttem ki? Igen, onnan. Téma lezárva.


Ja, és meg kell néznetek a Kisvakond és a születés c. mesét. Több kérdése nem lesz! ;)

2014. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is aktuális a téma 39 hetes vagyok és van 2 lányom 3 és 6 évesek mindegyik megkérdezte hol jön majd ki a tesó és ők hol jöttek ki. Először annyit mondtam, hogy lent amikor rákérdeztek, hogy hol lent akkor annyit, hogy a nunin keresztül. Ennyi nem részleteztem, nem nagyon foglalkoznak többet vele, csak egyszerűen várják, hogy végre megszülessen (ahogy én is :D)
2014. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!