Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak, ha a 4 és 6 éves...

Mit mondjak, ha a 4 és 6 éves lányaim rákérdeznek, hogy hogyan születnek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Egy ovistárs felvilágosítása szerint felvágják az anyuka hasát.....
2014. máj. 13. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Csodálatos könyvek vannak már amik az ő kis világuknak megfelelő információt adnak.

Ajánlom a Sehány éves kisleány c. könyvet például.

2014. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nos, az n lányom is ezt mondta volna óvodás korában, mivel o császárral született.

Peti, Ida es Picuri könyvet szereted be, azt nézzetek at együtt.

2014. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hazudni nem szabad nekik. De azt lehet mondani, hogy még kicsik ahhoz hogy teljes egészében minden részletet elmondj.

Ugyanis egy amerikai tanulmány foglalkozott a gyerekek szexuális felvilágosításának hiányával vagy félrevezetésekkel a különböző országokban. A tanulmány szerint ahol úgy tudják a gyerekek hogy a babát a gólya hozza, akkor ne lepődjenek meg a szülők ha 13 évesen teherbe esnek illetve apák lesznek. Hisz úgy tudják hogy a baba nem az együttléttől van hanem azt a kelepelő nagy madarat kell távol tartani például petárdákkal, és akkor nem lesz baba.

2014. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 ivilicious ***** válasza:
Én az igazat fogom mondani.
2014. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja, és a kisebb tegnap az apjának oviból hazafelé még a következőket is mondta: neked ki volt az anyukád kiskorodban?..... akkor téged a dédi szült meg a puncijából? köpni nyelni nem tudok... fogalmam sincs hogy reagáljak...
2014. máj. 13. 10:40
 6/20 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom.

10 hónapos a kistesó!

Mindtuk neki, ha megnő a pocakban a baba, Anya meg Apa bemegy a kórházba, ott a doktor bácsi kiveszi Anya hasából a babát, s meglesz a kistesó!

Császárral születtek mindketten, látja a heget, látta ahogy le volt tapasztva, be volt kötve, tudja hogy ott vetté ki a tesót!

Van egy másik verzió is nála, szoktam nézni a TLC csatornát, ott van egy műsor hogy nem tudták a nők terhesek, s ott mutatják ahogy szül a nő. Na ennek a bemutatóját szokta nézni, vagyis látja a reklámok között, s ott elleste hogy kell szülni!

Lefekszik, a polója alá beteszi a ponyt, vagy babát, s mondja mint a tv-ben

-' Nyom-Nyom- Ááááá s kiveszi a ponyt, mert ugye kibújt, megszületett:)


Nincs még annyira tisztában a dolgokkal az en lányom, higy ecsetelnikéne neki, hogy a méhében megnő a baba, majd a cumkójából kibujik....

2014. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Elmondod az igazat, vannak nagyon jó gyerekkönyvek amik a testünk működéséről szólnak.


"Így működik a tested" pl. én az igazat fogom nekik mondani.

Ez egy csodálatos dolog, ha a gyerekek nem a médiából tájékozódnának ezekről, hanem normális elmagyarázná nekik a szülő, hogy a baba születése milyen csodálatos dolog, nem lenne baj.

Ennyi idősen úgyis érdekli őket minden, holnap meg megkérdezik azt, hogy a cicák miért dorombolnak, az ég miért kék? Mindent el kell mondani a kicsiknek.

2014. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A babázás érdekli a kislányokat, előbb utóbb felmerül a kérdés, hogy honnan lett a baba, hogy lettem én?

Azért nem azt kérdezik meg, hogy kell otthon csőbombát csinálni...

2014. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A fiam 4 éves, de még a születése előtt elhatároztuk az apjával, hogy nem kamuzunk neki, semmiféle dajkamesével nem fogjuk etetni.

Tudja, hogy az anyuka hasából, egy kis magocskából fejlődik a kisaba, és amikor már elég nagy, akkor megszületik.

Vagy úgy, hogy felvágja a doktornéni anya hasát ( ő így született, látja a heget stb., tud róla), vagy pedig a nuniján keresztül (unokatesói mind így születtek).

Szokott kérdezni a szoptatásról is, akkor megmutatom neki a képeket, amikor ő szopizott pici babaként.

Soha nem beszélek erről magamtól, de ha kérdez, mindig normálisan válaszolok.

2014. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Persze, én sem akarom elsunnyogni a dolgot, de azt hogy konkrétan onnan jön ki ez nem ijesztő nekik nagyon? Én természetesen szültem mindkettőt, úgyhogy ezt kell nekik az ő szinjükön elmagyarázni. A sehányéves kislány nekünk is megvan, de azt a másik könyvet is biztos beszerzem majd :)
2014. máj. 13. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!