Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez probléma, vagy vannak még...

Ez probléma, vagy vannak még ilyen zajérzékeny gyerekek, mint az én kislányom?

Figyelt kérdés
3 éves, mindig is érzékeny volt a zajokra, érdekelték a hangok, de ez egyre komolyabb formát ölt mostanában. Legutóbb a szökőkútnál sírt, hogy hangos. Fél a metróban a bemondótól. Buszon az ajtócsukástól. Bankba nem tudunk menni, mert a sorszám "hangosan prüntyög". A porszívó tabu. Ma nyilvános helyen voltunk, és nem akart mosdóba menni, mert a WC-lehúzás és a kézszárító hangos (ki kellett mennünk keresni egy bokrot). Ma már a hajszárítóra tett megjegyzést, de még használhattuk. Amúgy imádja a zenét, igaz, csak bizonyos hangszerek hangját, pl. gitár, harangjáték, vonósok. De utálja a fúvósokat. Azt mondja, ha felnőtt lesz, zenész lesz. Muzikális, kicsit már tud szolmizálni. Vannak még furcsa dolgai, de most főleg ez érdekel: vannak még ilyen gyerekek, hogyan lehetne hozzáállni, kinövi? Lehetne valahogy szoktatni a normál élet zajaihoz?
2014. máj. 4. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lányom a motortól félt, most bemérték audiológián hogy mínusz frekvenciákon is hall. Nála kisebb gondot okoz a túlhallás, tovább kell lépnünk, vannak terápiák, de nem tudom mennyire hatásosak. Érdemes lenne elmenni az audiológiára.
2014. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Folyt.: Itt írnak a túlhallásról: [link]
2014. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt szerettem volna ajánlani mint az első válaszoló.Mindenképpen megnézetném.
2014. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát ez semmiképp nem általános, ezt ki kell vizsgáltatni.
2014. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Írod hogy vannak még furcsa dolgai!Mik azok ha megkérdezhetem?
2014. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hallásvizsgálatra kéne vinni, lehet, hogy túlhall. Ehhez fülészetre kell menni először, ott adnak papírt, hogy mérhető agyerek hallása, és beutaló is kell. Fontos tudni, hogy túlhall-e mert sok mindenre magyarázat lehet.
2014. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Túlhallás,nekem is az van .Nem növi ki ,nekem 40 éve nem sikerült.

Egyébként sokszor a zajérzékenység,vagy más érzékszervi probléma társbetegségként jelentkezik . Egyéb gondja van-e? Hiperaktivitás,figyelemzavar,autizmus/asperger?

2014. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én úgy látom, hogy nem arról van szó, hogy olyasmit hall, amit átlagos hallású ember nem, inkább hogy bizonyos hangokat nem tolerál.

Más furcsaság: jól beszél, de furán kommunikál szerintem. Pédául szeret "tesztkérdéseket" feltenni, tehát olyasmiket kérdezni, amire tudja a választ, és akkor szó szerint ugyanazt kell rá felelni. Rajong a virágokért és a fákért, sokféle virágnak tudja a nevét. A játszótéren szinte mindig ugyanazt játssza, most pl. egyetlen fajta homokozóformából süt hetek óta. Kitalál szavakat, pl. "csokicsigalépcső", és ezeken jókat mulat. Rengeteg dalt ismer, de szélsőséges az ízlése.

Nem hiperaktív, nem viselkedik zavaróan - kivéve persze a zajok miatti cirkuszokat. Szerintem intelligens, de az eszét nem szokványos dolgokra használja. Elég öntörvényű, mintha nem vágyna mások elismerésére. Nem akar segíteni. A bölcsiben egyetlen kutyuska van, és azzal játszik kizárólag. Vagy az öltözködésbe pl. utálja a kantáros ruákat és a gombokat - de szerintem ezek még átlagos "heppek". De nincsenek dührohamai pl., mint sok autistának, nem válogat ételekben, szemkontaktust is felveszi. Nem tudom...talán kinövi.

2014. máj. 5. 20:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha furcsának találod ,nézesd meg mindenképpen.

Abból baja nem lesz,én azt mondom!

2014. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És dührohama nem minden autistának vannak. Persze nem azt mondom,hogy a lányod az,félre ne érts.

De egy 3 évesnél a kommunikációs zavar,ismételgetés,furcsa "bogarak" ,kényszerek .. te ismered őt,de én úgy érzem benned is motoszkál valami. Nézesd meg!

2014. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!