Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hajvágást hogyan oldjátok meg?

Hajvágást hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Fodrászhoz viszed vagy te vágod? A kisfiam 2 éves de még a fésülést sem nagyon engedi. Amig kisebb volt le tudtam vágni de most már nem.
2009. dec. 22. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem másfél éves és én vágom neki. 1 évesen elvittem 1X fodrászhoz, de mit el nem kér pár szál hajért. Bár az én fiam szereti, már egyedül is tud fésülködni, és általában hagyja, hogy levágjam. Kösd le valamivel a figyelmét amit szeret, zene nézés vagy ilyesmi
2009. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én a kádban vágom. ott nagyon jól tűri. igaz én fodrász vagyok. amikor hozzám hozzák a 2 éves lurkókat, akkor általában a szülő is vágat. míg a szülő haját csinálom, néha belevágok a kicsiébe, majd engedem tovább futkosni. van akinek apránként lehet csak vágni, míg van aki simán engedi. én falun lakok, itt 500-800 ft kürül vágjuk a picik haját. gondolom nagy városban ettől jóval több, de mi összetartunk. személy szerint 4 éves korig nem kérek pénzt.
2009. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a barátnőm vágja az egész család haját(fodrász).A fiamnak kb.1 éves volt,mikor először lett levágva a haja,de nagyon jól viselte,még a hajvágógéptől sem félt.Kicsit tovább tart nála,mert forgatja a fejét,de ennyi.
2009. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam hajvágásához 5 dolog szükséges.3 felnőtt+1 fodrász+100.as papírzsepi.5 éves de üvölt mintha nyúznák.Rossz tapasztalata nem volt és igyekszem minél ritkábban vinni.
2009. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is fodrász vagyok. A legfiatalabb "vendégem" másfél éves, és egy éves kora előtt kezdtem vágni a haját. Nem sír nem ugrál, tűri, nagyon aranyos. Bár az anyukája az első hajvágás előtt elmagyarázta neki az ő nyelvén, hogy mi fog történni és azóta is ha találkozunk mindig mutatja a haját, hogy vágjuk le , és még hozzáteszi, hogy nyissz-nyissz, vagyis utánozza az olló hangját. Nagyon édes. Mondjuk én is mindig előbb megbarátkozok a gyerekekkel, hogy ne féljenek. Játszunk a szőnyegen stb. ki is járok hozzájuk, mert tapasztalatom szerint a saját környezetükben sokkal jobban elvannak.

Volt olyan is, hogy "értelmes" anyuka elhozta a gyereket, ordított szegény, mint a sakál, és még anyuka rákontrázott, hogy nem baj, mert ha végez veled a fodrász néni kisfiam, akkor megverjük a csúnya fodrász nénit, meg társai. Nem csoda, hogy szerencsétlen gyerek fél. Volt olyan is aki 5 éves volt és mindenhol ordított, pesten vidéken mindenhol. Én beszélgettem vele egy kicsit, leültem vele a homokba játszani és utána egyedül nyírakozott, kiküldött mindenkit a szobából. Az egész család el volt ájulva, hogy mit csináltam a gyerekkel, mert így még ne hagyta magát sehol. Azóta is én nyírom.

Ezek az én tapasztalataim.

25 éves vagyok, és imádom a szakmámat.

2009. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma délután sikerült valamennyire "megnyirnom" néhol kicsit girbe-gurba de azért jó. Néhány tiltott tárgyat kellett adnom neki és igy türte.
2009. dec. 27. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!