Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon fél a kutyáktól! Hogy...

Nagyon fél a kutyáktól! Hogy segítsek? 5 éves

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra történt.A mamához mentünk a lábbal löködős kismotorral kb.3 éve.Mindig megálltunk megnézni a kutyusokat.Aznap is álltunk egy háznál,aranyos pici fehér kutya ugatott.Azt hittem tetszik neki.Egyszer csak keservesen sírni kezdett.Azóta is szinte lebénul a félelemtől.
2009. dec. 16. 10:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kölcsön kutya mondjuk napi fél órára?Meg tudnám oldani.Itthon mindig bátrabb.És ha hagynám még egy ideig?Bár nem tudunk minden kutyát elkerülni.Falun lakunk,majdnem minden háznál van kutya.
2009. dec. 17. 12:43
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ha találsz olyat aki kölcsönadja :) Azért vigyázz ezzel, sok gazdi erre ugrik, tőle is kapna, aki nélkülem akarná elvinni a kutyám. Esetleg kimehetnétek együtt sétálni, dobálhatna neki labdát, botot, foghatná a pórázt vagy hasonló. Ezt élvezni szoktákl a gyerekek.
2009. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A közeli rokonságban van olyan aki maga ajánlotta fel,hogy átjön a kutyussal.Itthon mindig nagyobb legény a fiam.A labdázás,botdobálás nem jött be.
2009. dec. 18. 14:19
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Az én gyerekeim is félnek a kutyától.Voltunk ismerősnél,ahol van egy berni pásztor,azt nagyon megszerették,simogatták,enni adtak neki-de a többi kutyától azóta is félnek,főleg a 7 éves fiam.Sajnos az nagyon nem javít a helyzeten,h sok kutyás póráz nélkül sétáltatja a kutyáját,és amikor a gyerek visítva menekülni kezd a kutyától amelyik odaszalad,meg ráugrál,vidáman közlik,h nem bánt.Én szeretem az állatokat,de ilyenkor némelyik kedves gazdit jól nyakon vágnám.
2009. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de szerintem ez a gyerek részéről egyszerű hszti.

Megijedt,vigasztaltad,dédelgetted,persze hogy csinálja azóta is.

Ismerős gyerek volt ugyanilyen:csinálta a visítozást meg a hisztit,mikor nálunk voltak.Mikor nem láttuk(Ő legalábbis azt hitte)meg simogatta a kutyát.

Mikor hisztizett,hogy mennyire fél,nem figyeltünk rá,egy idő után abba is hagyta,mert rájött,hogy értelmetlen.

2009. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak:azt azért látni egy gyereken,h hisztizik-e,vagy valóban fél.A fiam ilyenkor szabályosan remeg,látni rajta,h mennyire megijed.Öcsém meg 36 éves,mégis fél a kutyáktól,nála azért már nem nagyon játszik a figyelemfelkeltő hiszti...:))
2009. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
32%

Nyilván van olyan is,aki tényleg fél,de szerintem alegtöbbjüknél hiszti.

Vigasztalást,plusz figyelmet kapnak,persze hogy kihasználják.

2009. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!