Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon fél a kutyáktól! Hogy...

Nagyon fél a kutyáktól! Hogy segítsek? 5 éves

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra történt.A mamához mentünk a lábbal löködős kismotorral kb.3 éve.Mindig megálltunk megnézni a kutyusokat.Aznap is álltunk egy háznál,aranyos pici fehér kutya ugatott.Azt hittem tetszik neki.Egyszer csak keservesen sírni kezdett.Azóta is szinte lebénul a félelemtől.
2009. dec. 16. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem sokat tudsz segíteni,max kerülitek a kutyákat.Az unokám már 25 éves,de még mindig fél a kutyáktól,mert megijedt kicsi korában egytől.
2009. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán elfelejti, de ne erőltesd. Inkább kerüljétek a kutyás helyeket :)

Amikor ennyi idős voltam én két kecskétől ijedtem meg. Komoly! Fél évig dadogtam utána, anyuék orvostól orvosig cipeltek miatta :)


23/L

2009. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az ismerősök körében olyan kutya, aki tényleg végtelenül türelmes, nem ugat, nem ugrál fel és nagyon szereti a gyerekeket? Ha van ilyen megkérhetnéd, hogy néha had menjetek át vagy ők látogassanak meg titeket. Szerintem ne az "aranyos pici fehér kutyákkal" próbálkozz a "terápiánál", inkább válassz egy jól nevelt kedves kutyát.
2009. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Én is félek a kutyáktól(3-szor haraptak meg),a fiam is.Még a sajátunktól is fél,pedig nagyon szelíd állat.Vagy legyőzi a félelmét egyedül,vagy örökre benne marad.Esetleg vegyetek egy ici -pici kölyök kutyát,hátha attól megváltozik.
2009. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már áthozni a szomszéd bébi kutyusát.A ház ajtajából-de édi! Lépett hogy megsimogatja,amint hozzáért eszébe jutott hogy ő tulképp fél és visítva menekült.Kutyu ment haza.
2009. dec. 16. 16:40
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Játszátok el egy párszor ezt a kutya simogatást,hátha segít.Sok sikert.
2009. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Ha van rá lehetőségetek vásároljatok egy kutyát de min ezt úgy tegyétek hogy ne NEKI lesz a kutya hanem magatoknak amit ekkora gyerek mellé ajánlani tudnék az mindenképp egy Berni Pásztor lenne mert nyugodt kiegyensúlyozott szelíd állat könnyű vele bánni és ha a gyermekkel együtt nő fel fokozatosan eltűnik a félelem iránta. ha ilyen lehetőség nincs akkor a barátok körében kell ilyen kutyát keresni mert a bernik szinte sosem tolakodóak és minden elviselnek


ja és ha kutyát vesztek ne tévesszen meg a méret minél nagyobb annál nyugodtabb törvény igaz rájuk. Szóval semmi esetre se vegyetek valami izgága terriert vagy kopót (itt elnézést kérek a terrier és kopó tulajdonosoktól) de tényleg félős gyerek mellé inkább egy ilyen kutya való


ha bármiben tudok még segíteni írj nyugodtan üdv: egy lelkes kutyatartó

2009. dec. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
A kölyök kutyákkal az a baj, hogy ők még ugrálnak, harapnak, túl kajlák. Az ilyen kutyákkal szerintem csak még jobban eősíted benne a félelmet. Annak a hozzászólónak teljesen igaza volt, aki a nagyobb testű kutyát ajánlotta. Egy "nagy maciban" általában tényleg jobban meglehet bízni mint a kis ölebekben, lehet őket nyomorgatni nem kell félni, hogy fájdalmat okoz neki a gyerek és ezért odakap. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, hozzánk is jött már olyan gyerek aki tartott a kutyáktól, de a roti keverékemmel ő is könnyen megbarátkozott.
2009. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
A schnauzi is végtelenül türelmes állat, bár az is nagy fajta, én azt is tudom ajánlani kisgyerek mellé. Lehet, hogy drasztikus megoldás, de talán tényleg segítene egy saját kutyus. Persze csak ha fel tudjátok vállalni a vele való foglalkozást.
2009. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Én egy nyugodt kutyával probálkoznék,ugy hogy te simogatod,neki nem is kell odamennie először,csak nézze hogy szereted a kutyust és az is milyen aranyos.Pár alkalom után oda fog menni ő is,az a lényeg hogy ne erőltesd,és ne érezze hogy őmiatta van ott a kutya.Ne erőszakold rá hogy simogassa meg.Először messziröl ismerje meg a kutyust.

Azt nem ajánlom hogy rögtön sajátot vegyetek,mert ehet ezzel csak roszabb lesz,fél valamitől és mégis odaviszitek a lakásba.Ezzel még azt is hiheti hogy neki akartok rosszat.

2009. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!