Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha csúnyán...

Mit csináltok, ha csúnyán beszél a gyerkőc?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 éves múlt és 3 hete úgy beszél mint a kocsis. Ha rászólunk, akkor annál inkább cifrázza, ha veszekszek vele, akkor meg én vagyok a hülye, paraszt, idióta. Én megpróbálok nem reagálni rá, hátha elfelejti, de a férjem meg veszekszik vele. Ti mit csináltatok és meddig fog ez tartani?
2014. jan. 26. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Néha az enyémek is elkezdik a csúnya szavak nagyon viccesek dolgot,ilyenkor megmutatom nekik hol a wc,ott lehet folytatni ha így akarnak beszélni,ha folytatják,befelé.Ha szépen tudnak beszélni,kijöhetnek-ezt elmondom nekik,eleinte bementek,pár mp és jöttek,hogy szépen beszélnek.Most már csak mondom,hogy wc-ben lehet,és abbamarad.Onnan jött a wc,hogy a kaka és szinonímái voltak az első nem éppen szép,általuk nagyon viccesnek vélt szavak.
2014. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad ilyen nagy feneket keríteni ennek. Azt sem tudja, mit beszél.

Én csak annyit szoktam mondani, hogy "nem beszélünk így". Ennyi, kész. Egyszer mondott valami tényleg csúnyát, már nem emlékszem, mit, akkor azért felkaptam a fejem, hogy "mit mondtál?!" De nem rendeznék hangos jelenetet csúnya beszédért. Pedig már 5 éves. Szerintem a példamutatás a méárvadó hosszú távon.

2014. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
minél jobban felfújod a dolgot annál jobban fogja csinálni!nekem mikor az első csúnya szót kimondta(2 éves kora után mikor bölcsis lett)akkor semmit nem reagáltam,úgy csináltam mintha meg se hallottam volna!1 évig nem is mondott semmi csúnyát!majd bekerült oviba és jött pár cifra dolog ami azért durvább volt de arra is csak annyit mondtam neki hogy jujj ez nagyon csúnya beszéd volt,em szabad!és kész tovább nem firtattam a dolgot!Le is szokott róla de tudom hogy még lesz idő mikor megint mond majd vimi csúnyát mert hát az oviba hallja...
2014. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!