Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam elkezdett elég csúnyán...

Kisfiam elkezdett elég csúnyán beszélni, amit az óvodában hall, viszont az óvónő sem tud mit kezdeni. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

3,5 fél éves a fiam, szeptemberbe kezdte az óvodát, téli szünet után, ahogy visszamentek elkezdett nagyon csúnyán beszélni. Káromkodás mellett, még be is szólogat olyanokat amit az oviban hall. Megyünk az utcán és elkiáltja magát.. *** Ha mondok neki valamit, az a válasz jön, hogy : Pofa be! Roló le! - ettől teljesen kiakadtam amikor meghallottam. Ha valami nem jön össze neki, hajtogatja, hogy a pi**ba, vagy na b***meg. Itthon ilyet nem hall, az tuti. Beszéltem már az óvónővel aki csak annyit mond, hogy sajnos ő is hallja, rájuk szól, de nem nagyon használ.

Elég kínos.


2014. jan. 14. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ilyen a közösség. Ez ellen csak az otthoni családi neveléssel tudsz tenni. Mivel nálatok ez nem szokás, meg kell tanítani a kisfiúnak, hogy ezek csúnya szavak, nem lehet csak úgy használni amikor kedve tartja.

az oviban valószínűleg a másik gyerek meg otthonról hozza

:(

2014. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint nem csak velünk van ez így.:)

Dettó ugyanezt leírhattam volna, amit te.:)

A mi fiúnk is most, ahogy téli szünetről visszament az oviba, valami égedelem módon csúnyán beszél. És nyilván az oviból hozza haza, mert eddig, itthon nem beszélt így.

Én próbálom neki elmagyarázni, hogy így nem beszélünk, nem szabad, ez csúnya, meg hát azt sem tudja, hogy mit jelent, akkor minek használja. Szoktam mondani, hogy ha ilyen csúnyán beszél, akkor ilyen vagy olyan bünti lesz, de hogy őszinte legyek talán valamennyit visszafogott belőle, de akkor is csúnyán beszél.

Talán idővel jobb lesz, elhagyják. Remélem.:)

2014. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem minden ovis/iskolás gyereknél előfordul. Csak Te, otthon tudod megfogni a dolgot, nagyon határozottan rászólsz, amikor ilyeneket beszél. Erre tipikusan igaz, hogy csírájában tudod hatékonyan elfolytani, de ehhez kell a következetesség.

Az részben igaz, hogy az óvónők tehetetlenek, mert azért ki kellene alakítani egy olyan rendet a csoportban, ahol nem megengedett a csúnya beszéd. De sajnos "átprogramozni" a gyerekeket nem tudják a szülők ellenében. Sokszor tapasztalom, hogy a 4-5 éves az anyukája mellett káromkodik olyat, hogy a kocsis megirigyelné, de az anyja nem szól rá határozottan, csak pironkodik, vagy vihog kínjában, vagy úgy tesz, mint aki meg se hallja. (De ugyanez igaz a csúfolódásra, a verekedésre is)

2014. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy máshol is előfordul ez.

Én nem hagyom annyiban, rászólok a gyerekemre, de nagyon úgy tűnik, hogy feszegetni próbálja a témát, hogy meddig tűröm. Következő alkalomnál elbeszélgetek vele, hogy már pedig ez így nem mehet tovább!

2014. jan. 14. 19:05
 5/5 zabmester ***** válasza:
Ez ellen nem igazán lehet tenni semmit, előbb-utóbb minden gyerek megtanulj csúnya szavakat, kifejezéseket. Tudjon róla, hogy ezeket nem szabad mondani, de olyan nagy feneket nem kell neki keríteni, mert csak annál érdekesebb lesz neki, minél inkább plafonon van tőle a szülő. Rá kell szólni, ha mondja, aztán ejteni a témát. Ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor be lehet vezetni ezt-azt, például nálunk a fiam egy időben rákapott a "segg" szóra, ami ugyan nem a legcsúnyább az összes létező közül, de kimondottan idegesítő volt, amikor nagy vihogás közepette mindenre ezt mondta. Akkor bevezettük, hogy ez mostantól tiltott szó, és aki kimondja, az aznap már nem kap édességet. Mert nálunk ez úgy van, hogy ovi után, valamikor délután kap egy pici csokit, vagy rágót, vagy pudingot, vagy ilyesmit, ennyi a napi finomság-adag, de ha a tiltott szót mondja, akkor aznap nem kap. Ha aznap már kapott, és utána mondja, akkor a másnapi édesség ugrik. Ezt nagyjából egy hét alatt meg is tanulta, azóta nagyon figyel, hogy ne mondjon ilyet (vagy hogy én ne halljam meg :D ), szóval nálunk ez működik.
2014. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!