Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek volt már hogy egy...

Nektek volt már hogy egy óvónő odacsapot a gyermekre?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy derült ki?
2013. okt. 20. 19:43
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*odacsapott
2013. okt. 20. 19:44
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Volt.A gyerek mondta el,aztán megkérdeztem az óvónőt,és mérlegelve azt mondtam a gyereknek,hogy ha mégegyszer ez történik,tőlem kapja a következőt.
2013. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%
Azt még elfogadom,hogy a szülő a gyerek viselkedésére azt mondja,hogy odacsapok,na de milyen szülő érti meg,hogy más ember megüti a gyerekét.Milyen égbekiáltó BŰNT követhet el egy gyerek,hogy idegen ember megüsse érte,és a saját anyja helyesli is??? Ráadásul pedagógus???? Akkor hol a szakértelem,szakszerűség?
2013. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
kedves 3. Az óvónó nem idegen,Többet tölt vele,mint a szüleivel.És ha azt akarod,hogy a gyerek nevelhetetlen lehet,hát csak balhézz az óvónővel. Ezért jutottunk ide,hogy 4. osztályos gyerekek (nem kisebbségi) le4köpi a tabnártz és azt csinál az órán,amit csak akar,mert anyuka bemegy balhézni,ahelyett,hogy örülne,hogy valaki megpróbálja fékentartani,mert közösségben valami rendet kéne tartani.
2013. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

#5. +1

Ja, mert azt is lehet hinni, hogy minden gyerekre figyelnek otthon, foglalkoznak vele és nevelik, és emiatt hatni lehet rá szép szóval, meg azt is lehet hinni, hogy a pedagógusok vmi csodalények, és van nekik egy olyan speciális képességük, amit vszeg az óvónőképzőben, ill. tanárképzőben szereznek, amivel az is sikerülhet nekik, ami otthon, az amúgy tökéletes (nem az), szülőknek sem, konkrétan: akár fullh.ülye gyerekből is fullkezesbárányt tudnak varázsolni.


Én is láttam a Nanny McPhee című filmet, de tudom róla, hogy az mese...

2013. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek a 2-essel (és 5-össel).

Ha a szülő igazat adott a pedagógusnak, akkor valószínűleg az a gyerek valami nagy-nagy ostobaságot csinált.

Egy pedagógus nem csap oda hirtelen felindulásból, ott már valami nagyobb dolognak kellett történnie.


Érdekes, hogy az én szüleim idejében még a tanár adhatott fa vonalzóval körmöst, kukoricára térdepeltethette a diákot, adhatott nyaklevest, ha az pimaszkodott. Volt is ott tisztelet és az akkori, most felnőtt generációból dolgos felnőttek lettek.


Ellenben a mai fiatalok?

Elfajzott, szemtelen "állatok", akik visszaszólnak, megütik, kiröhögik a tanárt, mert tudják, hogy az nem tehet velük szemben semmit.


Nem verem a lányom, de volt már, hogy rácsaptam, meg is érdemelte.

Ez a mai divat nem vezet semmi jóra, hogy jaj, nem szabad megütni, de még ráüvölteni se a gyerekre, nehogy sérüljön az icipici lelkecskéje.

Az állatvilágban is megrázza fogaival a nyakát az anyaállat, ha a kölyke engedetlen.

2013. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Na itt is érvényesül,mint az egészségügyben:védik,és takarják egymást az orvosok,hiába tudják a másikról,hogy hibát követett el.Pedagógusoknál is ez a helyzet. :(
2013. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%
Oké,ne legyen idegen az óvónő.Akkor ismerős.Az ismerős óvónőnek normális ember nem ad felhatalmazást,hogy "nevelési" célzattal odacsapjon egy gyereknek.A tiszteletet sehol a világon nem lehet testi fegyelmezéssel kikövetelni.Azzal a félelmet lehet csak előhozni.A félelem viszont a későbbiekben pszichés gondokat fog okozni.A régi világban a fenyítésekkel félelmet oltották a gyerekekbe,ami sokkal több agressziót okozhatott később,mikor már ő volt szülő,mert mentálisan sérült ember csináltak belőle. Az agresszió agressziót szül.
2013. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
egyetertek abban hogy fegyelmezni kell a gyerekeket es buntetni ha valami rosszat csinal ,nade utni?? en a gyerekemet soha nem utnem meg, ha meg mas tenne azon nagyon begurulnek.Nem attol lesz tekintelye a pedagogusnak ha uti a gyereket.
2013. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam óvodás akkor volt egy óvónő, Györgyike. Azt mondta mindig hogy tartsuk ki a kezünket. Majd fogta a vonalzót és elverte vele a kezünket. Ma is van ilyen?
2013. okt. 20. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!