Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti mit csinaltok...

Anyukák! Ti mit csinaltok mikor már úgy érzitek betellt a pohár?

Figyelt kérdés

Először is leszögeznèm hogy imádom a fiamat!! Februárban lesz 3 èves..igazi örökmozgó.. bár még alig beszél kb 30-40 szót mond(abból kb 10 a színek masik 10 a családtagok) de egésznap be nem áll a szája..nincs 2 perc csend..jatszik egyedül is de kb percenként rohan ki hogy "elmondja" mit csinál éppen a szobajaba..

imádni való csilingelő kis hangja van de néha már úgy fáj a fejem tőle.. nyilván nem szólok rá hogy ne beszéljen hiszen igy se vmi előrehaladott a beszédfejlődésben de olyan jó lenne egy kis csend kb óránként 5 perc..de az egyhuzamba..de nincs..és már a hajam tépném legszivesebben sokszor. Ti is szoktatok így érezni? Mit csináltok olyankor? Vmi jó tipp?? Szégyenlem magam de ugy félek mi lesz ha rendesen fog beszélni..


2013. dec. 1. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze. Főleg, hogy nekem van egy másfél évesem is mellette. Mindkettő lány, hamar beszéltek. Másfél éves is mond mindent már, a nagy 3 éves és nyafog is hozzá. Amikor nagyon kell már a csend. Akkor zenét kapcsolok be nekik. Akkor van pár percig csend. Akkor kicsit elvannak magukban, de ez nem több mint 5 perc, mert utána ölik is egymást. De talán Nálatok bejön és ha nem is csend, van neki mit hallgatni és talán nem beszél addig. Vagy még amit nagyon szeretnek az a gyurmázás és rajzolás azzal elég csendben elvannak. De néha szoktam már a nagynak mondani, hogy kicsit maradjon csendben, mert szeretnék picit pihenni. Néha bejön. Nálunk az is gond, hogy az Apjával képtelenek vagyunk beszélgetni, amíg nem alszanak. Most ezt tanítjuk a nagynak, hogy csendben kell maradnia amíg mi megbeszélünk valamit. Ez komolyan nem több mint 2 perc, de ezt sem bírja ki. Szóval nagyon megértelek. De ezt is meg kell tanulniuk. Mi csak a rászólással haladunk ezen a téren. Neki is meg kell tanulnia, hogy bármennyire okos, ügyes és gyakorolja a beszédet, mert szerintem ezért is beszél ennyit, mégis néha lehet csendben is valamit csinálni. Szerintem nyugodtam mondhatod neki, hogy most szeretnél kicsit csendet, mert elfáradtál és jól esne Neked. Szerintem már ilyen korban elég okos és nem fogja rossz néven venni, és emiatt nem gyakorolni a beszédet.
2013. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Az én 3 évesem még a wc-n is énekeli az ovodában tanult daloka. Aztán az autóban, és még lefekvés közben is csak énekel.

nekem is van egy 1,5 éves hozzá, ö kontráz, habár még semmit nem mond csak baba nyelven de mondja.


Készülünk egy 1000km-es útra(évente 3-4x), és mondam a férjemnek, hogy de jó mikor megyünk már végig karácsonyi dalokat hallunk(gondoltam a rádióra), de ahogy észre veszem inkább lányom éneklését fogjuk végig hallgatni.


Nálunk tv a megoldás. nem minen nap néznek tv-t, de ha nyugalom kell én simán oda ültetem öket.

2013. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

épp ma elszakadt a cérna és teli torokból kiabáltam, hogy csend legyen!!! :D

a 4 éves folyamatosan, szüntelenül magyaráz és kérdez, a 6 éves azt játssza, hogy kisbaba és kiidegel vele, közben összevesznek, sírnak, ordítanak, veszekednek, majd verekednek és persze árulkodnak és akkor elkiabáltam magam. és megérte, kereken 10 másodpercre megállt a világ :D

2013. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést, és a kommetneket talán nem kellett volna terhesen elolvasnom... :)

Ismeritek a Csendkirály nevű játékot? A napközis tanárok nagyon kedvelik. Vajh miért...

2013. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk5,5, 3,5 évesek és 22hónapos kisfiuk vannak... imádnivaló mind, és hálistennek nagyon jól eljátszanak egyedül is, akár hárman is, szeretem hallgatni, ahogy egymással dumálnak meg dolgokat- a nagyok. A kicsi még csak pár szót mond, de azt is birom, mikor a nagyok tanítgatják beszélni, mondják neki: mond, hogy PIPI, és mindent mond utánuk. :)) Sokszor nekem nem hajlandó beszélni, de a tesókkal mindent.

ÉN nem is a beszédtől akadok ki néha,hanem a középső dackorszakán... komolyan kikészít néha. Eddig azt hittem birka türelmem van, a legnagyobbik ráadásul nem volt hisztizős. A középső már annál inkább!! És a kicsi- hú na ő is kezdi eltanulni a tudományt!! Vele is lesz gondom, ahogy elnézem!!

Sajnos azért észreveszem magamon, hogy az idegeim kicsit kivannak. Pedig én is imádom mind a hármat!! Valamit ki kell találni, hogy ne húzzam fel magam az első nyávogáson!! :(

2013. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:) jajj de jó hogy nem vagyok egyedül. Hisztiket, nyafogasokat direkt nem is irtam bele mert azthittem arra az "ez a dackorszak" cimű hozzaszólasokat kapnám.. komolyan az elmúlt napokban fogalmazódott meg bennem hogy nem lesz kistestvér.. minden tiszteletem annak aki ezt többször is kibirja.. amugy a drágám még gyurmázás és tv-zés közben is csak mondja a magáét..tényleg nem tudom mit csinaljak..az autóival is folyamatosan beszélget..most iszok egy pohar bort..kicsit jobb mar..férjem 1000km-re innen azon röhög hogy vagy gyogyszer vagy alkohol függő leszek.. persze ez csak poén de ma délutan 3kor komolyan mehfordult a fejembe hogy iszok vmit.. pedig en egy sörtől is berúgok csak keresem a kapaszkodót..egy ici-pici nyugalmat..
2013. dec. 1. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh. Ne is mond, kettő hisztis lánnyal áldott meg az ég. 4 és 6 évesek. Szinte úgy néznek ki mint, ha ikrek lennének. Mindenen megy a veszekedés. A mesén, babán, ki bújjon anyu mellé, ki menjen hamarabb be a kádba. Kikészülök. A kistesó is lassan jön és a 4 évesem kijelentette, hogy neki nem kell semmilyen kistesó. :D
2013. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyám nagybátyja egyszer fizetett anyáméknak 1 óra csendért... persze a család erről mit sem tudott, nagyon megijedtek, amikor a két locsi fecsi tesó hirtelen csöndben maradt...Rájöttek hamar, hogy ez sokkal stresszesebb, mert nem tudják mi van...
2013. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is februárban lesz 3 éves a fiam, a lányom januárban 1, és a kisfiam kikészít. Imádom persze, de vagy nyafog, hisztizik, vagy folyamatosan beszél, vagy csak hangokat ad, vagy énekel.szó szerint csak akkor van csóndben, ha éppen nyeli a kaját.

Van, hogy azt veszem észre, hogy kikapcsolt a hallókózpontom, és kizárom a hangokat. Ez sajna elég ritka, mert a picire is figyelni kell.

A legidegesítőbb az, amikor kérek vagy kérdezek valamit, és nem válaszol.

2013. dec. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont aktuális a kérdés, 2 fiam van, egy 2,5 és egy 1,5 éves, a kisebbik ha egyedül van teljesen jól elvan, játszik stb. de a nagy folyamatosan megy utána és vesz el tőle mindent, közben sikoltoznak, ha elvette akkor már a kicsi is üvölt, egész nap. Ha leültetem őket rajzolni akkor is, ki fogja melyik ceruzát, fürdésnél is, kinél melyik kacsa van, non stop hiszti. Kikészülök. Néha hívok babysitter aki elviszi a nagyot egyet sétálni amíg a pici alszik, akkor van 1 óra csönd azalatt főzök. (mert amúgy akkor is üvöltés van h ki "segít" stb...
2013. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!