Kinek van igaza? Lassan feladom és engedek, nem akarok ezen vitázni.
Párom ezt az ajándékot akarja megvenni az első osztályos kislányunknak:
Szerinte jó lenne ha már értene ilyen kütyükhöz, mert kb. hülyének nézik a kortársai, h nem bújja a számítógépet. 6,5 évesen..Már ez kiverte a biztosítékot nálam. Aki hülyének néz egy ennyi idős gyereket, mert nem ért az elektronikus ketyerékhez az szerintem kezeltesse magát..
Szerintem meg itthon jó az, hogy a kistesójával eljátszanak, és egyáltalán nem gond, hogy nem "kockul".
Emellett elsős, és az olvasás nem megy neki, amit a tanítónéni is kihangsúlyozott h gyakorolni gyakorolni gyakorolni, otthon is.
Akkor most kérdem én ti mit tennétek? 20 hkm vagyok, megvisel, hogy állandóan ezen megy a vita.
Abszolút megértelek, szerintem tök hülyeség egy kislánynak ilyet venni, főleg, ha teljesen más beállítottságú.
Inkább örülne neki apa, hogy nem pajszerrel kell lefeszegetni a kislányt a számítógépről, hogy legalább menjen egy kört a lakásban.
Lehet nem is örülne neki, vagy a másik véglet, hogy rákap, és majd egész nap azzal szeretne játszani.
Szerintem igazad van.
Az a baj, hogy tényleg ez van, hogyha megtiltod nekik a tv-t ,gépezést, egyéb kütyüket, akkor a kortársai tényleg elkezdik szekálni, hogy mi az hogy nincs képben. Szerintem nem rosszak ezek az elektronikus kütyük, persze csak mértékkel, attól még nem lesz kocka ha néha játszik egy kicsit ilyeneken.
Sajnos (vagy nem sajnos), haladni kell a korral... Ők már ebbe a digitális korba születtek, nekik ez a természetes.
Ezt a kismamablogról másoltam, érdemes elolvasni. (Teljes cikk: [link] )
"A legfrissebb kutatások szerint érdemes megkülönböztetni egymástól a passzív és az aktív médiafogyasztást. A passzív befogadás, mint amilyen a tévé esetében is van, nagy mennyiségben káros a gyermek számára. Az aktív médiahasználat azonban, mint amilyenek a számítógépes játékok, tabletek, telefonos, konzolos játékok egészen más hatással van a gyerekekre.
Ezekben ők is aktív résztvevők, a koruknak megfelelő játékok fejlesztik a készségeiket, a fantáziájukat, a logikájukat. Több vizsgálat is kimutatta, hogy azok a gyerekek, akik naponta több órát tévéztek később nagyobb valószínűséggel küzdöttek magatartási problémákkal, míg azoknál, akik naponta videójátékoztak, nem fordultak elő ilyen problémák. Szakemberek egyetértenek azzal, hogy ezek az aktív játékok sokkal inkább a valódi játékokhoz hasonlítanak, mint a tévénézéshez.
Fontos, hogy ezekből a játékokból is a kicsik életkorának megfelelőt válasszuk, és ne hagyjuk hosszasan egyedül játszani vele a gyermeket. A mai gyerekek számára már természetes, hogy a játékokból létezik multiplayer, hogy közösen is lehet játszani. Bár sok helyen írnak róla, hogy ezek a játékok magányosabbá teszik őket, a valóság azt mutatja, hogy a gyerekek szívesen játszanak a barátaikkal vagy a szüleikkel együtt videójátékokkal.
Mint sok mindenben, a digitális médiahasználatban is az arany középút a legjobb: engedni, mert ez is az élet része, de tartani a mértéket, sokféle, változatos egyéb játéklehetőséget, programot kínálni a gyerekeknek, hogy ne az állandó tévézés legyen a kedvenc időtöltésük."
Szerintem apa magának akarja azt a gépet....
ÉN sem vennék ekkora kisgyereknek ilyet. Inkább egy jó társasjátékot, pl a Carcassone-t, azt játszhatjátok együtt is, jó kis gondolkodós, és abból tanulni is lehet. MÉg felnőtteknek sem uncsi! Mond apának, hogy inkább egy ilyesmi társassal játszon együtt a lányával...
5-ös vagyok, nem rosszindulatból írtam azt, hogy apuka magának akarja a játékot... tényleg van így, ahogy egy másik hozzászóló is írta.
De azrét köszi a lepontozást mindenkinek!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!