Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan, akinek egy...

Van még olyan, akinek egy kisgyerek mellett nem az ajándékok felhajtása a legfőbb témája így karácsony előtt?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, nem kötözködni, vagy provokálni akarok, és nem is sértegetni másokat!

De azt vettem észre, hogy szinte minden ötödik-tizedik kérdés erről szól: "Mit vegyek az X hónapos/éves gyerekemnek karácsonyra?"

Mindenkinek az ajándékozás jelenti a karácsony központi témáját? Hiszen egy ilyen idős: pár hónapos, vagy 1 év körüli kisgyerek még azt sem tudja, mit jelent az, hogy karácsonyi ajándék. Biztos, hogy az ajándék a legfontosabb ilyenkor?

Nekem tavaly karácsonykor 8 hónapos volt a kisfiam és pont karácsonyra nem kapott semmit, ahogy a családban senki. (Mert amire szüksége van, amire vágyik, azt megkapja az év összes többi napján és amúgy is mindene meg van.) Ugyanis nálunk nem az ajándék, hanem a család együttléte, a szeretet a fontos. Volt szép karácsonyfánk, csináltam finom karácsonyi vacsorát, és szépen eltöltöttük az ünnepet együtt, mindenféle "árcédula és csillogás versenyzéses" ajándékosztás nélkül. Csak bennem kelt visszatetszést ez a karácsony körüli ajándéküldözés?

Még egyszer: nem a kérdésfeltevőket akartam megsérteni, csak arra vagyok kíváncsi, van-e még, aki ilyenkor nem az ajándékozást tartja a legfontosabb dolognak?


2009. nov. 16. 15:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy a mai világban már mindenkinek mindene van. az ember az év bármely napján akármit vásárolhat.Mostanában nálunk a gyerekek csak 1 vagy max 2 ajándékot kapnak tőlünk, mert ha minden rokontól kap még 1 db-ot az akkor is rengeteg ,és mi felnőttek sem igazán vágyunk értelmetlen nagy meglepetésekre,valami jelképes elég. Tehát lakás diszítés , sütés karácsonyi diszkivilágítás a belvárosban és a készülődés a jó.Bevásárlóközpontok, boltok tömege borzasztó.egy 17 hós és egy 14 éves lányok anyja.
2009. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl azon jár az eszem h miből fogunk megélni ha jövő hónapban kiebrudalják a férjem a munkahelyéről, mert már beközölték h ez lesz. Szóval mi húst ajándékozunk a kisfiunknak karácsonyra, ha futja rá. De lehet ezt már nem tudom akkor megírni, mert eladjuk a gépet is. Különben meg a két legértékesebb dolog amit szerintem nem lehet pénzért megvenni, az a szeretet és az egészség.
2009. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. nov. 21. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!