Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan, akinek egy...

Van még olyan, akinek egy kisgyerek mellett nem az ajándékok felhajtása a legfőbb témája így karácsony előtt?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, nem kötözködni, vagy provokálni akarok, és nem is sértegetni másokat!

De azt vettem észre, hogy szinte minden ötödik-tizedik kérdés erről szól: "Mit vegyek az X hónapos/éves gyerekemnek karácsonyra?"

Mindenkinek az ajándékozás jelenti a karácsony központi témáját? Hiszen egy ilyen idős: pár hónapos, vagy 1 év körüli kisgyerek még azt sem tudja, mit jelent az, hogy karácsonyi ajándék. Biztos, hogy az ajándék a legfontosabb ilyenkor?

Nekem tavaly karácsonykor 8 hónapos volt a kisfiam és pont karácsonyra nem kapott semmit, ahogy a családban senki. (Mert amire szüksége van, amire vágyik, azt megkapja az év összes többi napján és amúgy is mindene meg van.) Ugyanis nálunk nem az ajándék, hanem a család együttléte, a szeretet a fontos. Volt szép karácsonyfánk, csináltam finom karácsonyi vacsorát, és szépen eltöltöttük az ünnepet együtt, mindenféle "árcédula és csillogás versenyzéses" ajándékosztás nélkül. Csak bennem kelt visszatetszést ez a karácsony körüli ajándéküldözés?

Még egyszer: nem a kérdésfeltevőket akartam megsérteni, csak arra vagyok kíváncsi, van-e még, aki ilyenkor nem az ajándékozást tartja a legfontosabb dolognak?


2009. nov. 16. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
De jó hogy írtál!!! Még a kisgyerekeknél hagyján, hogy 5leteket gyűjtenek az anyukák, de más helyeken is ez a "fő" tma. Én tudom, hogy szép a karácsony, meg ünnep, meg ajándék, de a legtöbb kérdezőt nagyon nem érdekli hogy mi van (tisztelet a kivételnek!), mert 29edszerre is felteszi ugyanazt a kérdést, hogy pontokat kapjon rá. Meg vagyok győződve, hogy ez azért van. Mi nekünk lesz egy műfenyőnk,szépen feldíszítjük apával, körbeálljuk majd, éneklünk a pici manónak és megpusziljuk egymást. Ezért a Szeretet ünnepe, nem?:)
2009. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Lepontoztak 0-ra, mert megírtam egy másik helyen, hogy "nem unjátok még?" meg kaptam a kulturált választ, hogy minek olvasom, ha már unom? Igen, nagyon igazuk lenne, ha kb. 2 hete nem mindennap vagy 5ször feltennék ezt a kérdést, hogy "Deeemitvegyekkarácsonyraaaa?!" Mostmár a mikulás is trendi persze, arra is külön gondolni kell. Nekünk volt alma, mogyoró, pici csoki annak idején és kész. Dehát új időket élünk...:)
2009. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Bár én ilyen jellegű kérdést nem tettem fel, megtették helyettem mások, de elolvastam legalább. Nekem van egy 8 éves fiam, és egy 14 hónapos lányom, és nálunk az ajándékozás mellett - mértékkel ajándékozunk, csak a gyereknek, és apróság egymásnak - nálunk a hangulat megteremtése az elsődleges. A díszités, karácsonyi dalok hallgatása, filmek, mesék nézése. Karácsonykor együtt főzés-sütés, karácsonyfa feldíszitése, legyen szép, nagy élő fa. (gyerekkoromban panelban laktunk, és mindig műfánk volt, mert még aznap lehullott, annyira meleg olt, és mindig vágytam egy szép nagy élő fenyőre, az illata miatt)Én a gyerekkoromat viszem tovább, és azt adom át, amit én kaptam, ahogy nálunk volt. mi igy szoktuk meg, nekünk igy jó.
2009. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, így van, ahogy írtátok! Szerintem is jobb lenne, ha a régi, szép, meghitt karácsonyok hangulatát próbálnánk egy kicsit a gyerekeinknek is átadni, amikor még lassan telt az idő is. Nem volt fejvesztett rohanás, versengés a rokonokkal, hogy ki kinek mit ad, ki veszi a drágább ajándékot...
2009. nov. 16. 16:01
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Felhajtás? Ezen kicsit meglepődtem: [link]


Én meg itt síránkozok, h kb 10 E ft körüli ajándékot vegyek a nagyfiamnak.

2009. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Túlzás, túlzás... mi pl. karácsonykor kaptuk meg azokat a dolgokat, amikre igazán vágytunk. A nagyobb dolgok is olyankor kerültek a fa alá, és nem azért mert erről szól a karácsony, hanem mert nálunk ez a hagyomány. Anyukáméktól jött ez, nekik eléggé sanyarú gyerekkoruk volt, és karácsony volt az, a szeretet ünnepe, amikor kicsit többet kaptak, amivel igazán örömet tudott nekik szerezni Nagyim. Nem igen voltak anyagi gondjaink, átlagos életet élünk, de pl. egy fényképezőgép vagy egy műszaki cikk váratott magára karácsonyig. Ugyanakkor pedig nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem az ajándékokról szól csak a karácsony, de hozzá tartozik. Már advent előtt elkezdünk készülődni, sőt, már most a nagytakarítással, a szekrények átrámolásával az év végi ünnepre készülünk.

Májusra várjuk a babánkat, jövő karácsonykor már velünk ünnepelhet. A karácsony varázsa, a hangok, a fények, a készülődés igénye szeretném ha felébredne benne, ami mellől nem fog elmaradni az ajándékozás sem. Egy pár hónapos gyereknek még látszólag nem jelent sokat az ajándék, de higgyétek el, mégis megmarad. Szerintetek Halász Judit dalszövegei mondanak valamit egy pici babának? Dehogy, csak a dallam, a ritmus és ez az ami előre viszi a gyereket a fejlődésben, és ez az ami a hagyományokat is viteti tovább a gyerekkel. Egyik családban így, a másikban úgy.

2009. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van részben: a karácsonynak nem az ajándékról kell szólnia, hanem az együtttöltött percekről, de ne felejtsük el a gyerekeket akik az ajándékot várják és még nem olyan fejjetl gondolkoznak mint a nagyok és szerintem nem is kell.Az biztos hogy a gyerek mindent megkap mindennapokban is de a karácsony mégis más, de nem csak ez akár a valentin nap is.Próbálsz kedveskedni apróságokkal és nem csak a gyereknek hanem a családtagoknak pl:férjnek.Mi nem veszünk semmit egész évben úgymondegymásnak, de karácsonykor igenis kispórolok neki vmit.

Az pedig hogy a szülő megkérdez más anyukát hogy mit vegyen a gyereknek miért baj?Mindenki a legjobbat akrja a gyerekének.És szerintem aki nem biztos a dolgában az kérdezzen.Nem kötelező elolvasni.

Szerintem túlzás amit írsz.Nem a céduláról szól a karácsony hanem arról hogy olyat adsz amit a másik szeretne, hogy az mennyibe kerül az már részletkérdés.

2009. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nincs bajom ezekkel a kérdésekkel, mert nem olvasom el öket. Egyrészt azért, mert valószinüleg nem tudnék jó tanácsot adni, hiszen nem ismerem a kérdezö gyerekét, nem tudom mit szeret, stb. Másrészt pedig pont azért amit leírtál. Tavaly született a kislányom, szenteste napján 16 napos volt. Nem vágytam semmilyen ajándékra, csak arra, hogy a babám és férjem mellettem legyen. Persze anyósom ragaszkodott ahhoz, hogy üljünk össze, ajándék. Viszont én ezt azért nem szeretem, mert az év többi napján szinte le se tolja a fejünket, és ezt a megjátszós, szeressük egymást típusú karácsonyi összejövetelektöl a hideg futkos a hátamon. Idén sem vágyom másra, csak nyugalomra, és azt szeretném látni, ahogy a kislányom rácsodálkozik a fényekre és a karácsonyfára.

A másik ilyen ünnep, amit nem szeretek, a szilveszter. Kötelezö jól érezned magad, még ha rossz éved is volt. Tavaly a babámnak köszönhetöen, eltöltöttem a lehetö legjobb szilveszteri bulit. Aludtam este 11-töl hajnal 2-ig. Lehet nem pont a kérdésedre válaszoltam, de a lényeg, hogy az ajándék nem minden, azt hiszem ebben is benne van. Üdv 11 hós anya, 17 hetes kismama

2009. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem mindegyik hasznos volt, és egyébként - valamilyen oldalról - megértem mindegyik íróját. Azt is, aki írta, hogy nekik a karácsony volt éppen az az alkalom, amikorra tudtak venni egymásnak egy-egy nagyobb dolgot, amit egész évben esetleg nem.

Valahogy azonban az első három, és az eddigi utolsó válasz volt az, ami tökéletesen megfogalmazta azt, amire én is gondolok. Pont arra vágyom én is, mint az utolsó válaszoló.

2009. nov. 16. 21:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már én is nagyon unom a karácsonyi ajándék kérdéseket, nem kevésbé a h1n1-eseket!Úgy is azt vesz az ember amire futja!Sokan csak azért válaszolnak hogy dicsekedjenek hogy "tavaly én 30ezeréer vettem babaházat a fél éves gyerekemnek, és hogy imádja......!"

Unom ezeket!

2009. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!