Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is tapaszalt ilyet a...

Más is tapaszalt ilyet a barátsággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1,5 éves iker fiaim vannak. Amióta megszülettek, eléggé elhanyagolnak a gyemektelen barátnőim. Pedig amikor még csak vártam hogy teherbe essek szúrkoltak,támogattak. Amikor terhes voltam mondogatták, hogy majd mennyit segítenek...

Most meg örülök ha fél évente 1x meglátogatnak, 2-3 havonta felhívnak. Én szoktam hívni őket,mi van velük, jöjjenek el, stb. Én nehezen mozgok a 2 picivel.

Szóval másnál is van ilyen, vagy csak nekem jutottak lyen "barátnők"?


2013. szept. 9. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen átlagos jelenség. Nálunk is így volt, sőt Sógornőméknél is. Míg babát vártam mindig mondogatták h majd mennyit fogok pihenni mert ők állandóan itt lesznek dajkának meg el se mennek majd innen. 7 hónapos a lányom 1 kezem elég h megszámoljam hányszor voltak és mennyi ideig. Nem viszik túlzásba de hát ez van. :) Most több olyan anyukával barátkoztam össze akiknek gyerekük is van. :)
2013. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű nekem is új barátnők után kell néznem. Csak az a gáz, hogy egy városban lakunk, ráadásul az egyik 5 percre lakik tőlünk! Már mondtam neki többször is, hogy szóljon ha ráér és akkor elmegyek én a gyerekekkel, de 1,5 év alatt még egyszer sem ért rá!!!!!! Vicces nem?
2013. szept. 9. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nálam is ez van, ráadásul az én "barátnőinek" gyereke is van, csak ők már dolgoznak. Most ott tartunk hogy már fel sem hívnak:(

Én hívom őket néha, mert hiányoznak, de ennyi. Szomorú és csalódott vagyok miattuk.

2013. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló korú baba anyukájával barátkozz!
2013. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval mások is átélik ezt. Elég szomorú. Pedig az igazi barátságot nem változtathatná meg ilyen élet helyzet.

Mi a következtetés?.... Ők nem igazi barátnők. :(

2013. szept. 9. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van.Mondjuk mi az ovi óta barátnő vagyunk.

Igazából ő az egyetlen igaz barátnőm, de ő maradt is annak ellenére hogy gyerekem van.

Tény hogy ritkán talizunk, mert eddig a tanulmányaival foglalkozott most meg állandó éjszakás, de amikor csak tehetjük össze ülünk.

2013. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van,és rájöttem,egy igaz barátnöm sincs:((...

akiknek egyereke van az meg a gyerekre fogja hogy nem ér rá,nincs ideje kicsit kikapcsolódni,vagy amolyan "ősanya" típus,akinek hiába 5 éves a gyereke,de 1 óránál többet még nem töltöttek külön az ovin kivüli időben,écs csak a gyerek a téma nála..

A gyerektelen barátnöim meg azt hiszik,mivel van gyerekem,megszüntem barátnönek létezni,én csakis anyaszerepben létezem,igy nem keresnek.Hivta őket egy ideig,ők nem kerestek utána,vagy kifogásokat találtak,igy nem látom értelmét h én hivogassak mindenkit.

2013. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden régi barátnőm megmaradt, pedig gyereke egyiknek sincs. SZerintem ez rajtam is múlt. Figyeltem rá,hogy ne mindig a gyerekről beszéljek, ha eljönnek.

Ahogy ki tudtam mozdulni, akár fél órára is, megittam velük egy kávét valahol!

Persze, ők is megértették, ha a gyerek miatt át kellett szervezni mondjuk egy megbeszélt találkát! Szülés után már jöttek is látogatni, azóta is hetente vagy kéthetente találkozunk!

2013. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!