Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tanácsot, min kellene...

Adnátok tanácsot, min kellene változtatnom a 2,5 éves kislányommal kapcsolatban? (ld lent)

Figyelt kérdés

Konkrét példák, amikkel már annyira felbosszant, hogy remeg a kezem és legszívesebben ordítoznék vele...

Minden este elárasztja a fürdőszobát, mert kilocsolja a vizet a fürdőkádból. Nem kéne megengedni neki, hogy játsszon, hanem 5 perc alatt lemosakodni, és ennyi? Nem tudom, hogy ez tényleg jó megoldás-e. Néha képes szépen eljátszani.

Leülünk ebédelni. A 16 hónapos öccse eszik, ő csak csipeget és idétlenkedik. Rá kell szólnom többször, hogy üljön meg a széken, ne mászkáljon kajával a kezében. Pici kora óta válogatós, amikor próbálom kínálgatni azzal, amit mindenki más eszik, azt mondja, "undorító". (Van, amit a kicsi sem szeret, nem erőltetem nála sem, de legalább rendesen eszik.) A kicsi ezután nem sokkal elalszik. Ő még játszani szeretne, kitalál mindent, alkudozna, ha nem kap semmi engedményt, visít, hisztizik, amire persze az öcsi is felébred, és akkor tényleg oda az egész napom. Vagy kitalálja, hogy ő most éhes, és elkezd szintén nyávogni vagy visítani.

Kb úgy érzem, hogy sikerült összehoznom egy igazi idegesítő kis zsarnokot, egy olyan kis libát, amitől mindig is tartottam, nehogy ez legyen :S.

Sokszor úgy érzem, hogy tudna ő okos, és aranyos is lenni, de ez vmiért nem tetszik neki. Már fogalmam sincs hogy álljak hozzá.

Gyakran, ha beszélek hozzá, oda se figyel, vagy ugyanúgy folytatja a hülyeséget, esetleg a kérésem ellenkezőjének áll neki.

Olyan is van, hogy "sunyiskodik". Pl délutáni alvásnál képes fél órát mozdulatlanul csendben feküdni, és a ha kimegyek, felkel és pakol, amitől persze az öccse is felkel, és megint oda az egész nap.

Nem tudom, túl sokat várok-e tőle, de már úgy érzem, hogy minden nap egy kínlódás, és valaki megtaníthatna bánni egy ilyen természetű gyerekkel, főleg a dackorszaka idején.

Tudtok vmi okosat mondani?


2013. máj. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennek oka lehet a testvéri féltékenység is na meg eleve nehéz korszak! Szoktatok külön programot is ketten? Amikor csak övé anya? Akár amikor a kicsi alszik, csendben jázszatok, rajzoljártok stb. Szeptembertől ovis lesz? Lehet jót tenné neki a gyerek társaság ês neked is könnyebb lenne. Bölcsőde is jó ötlet de az így nyár elején nem jò ötlet! Le van választva rendesen? Neki már nem azok az igényei mint a kistesonak!
2013. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fürdésnél nálunk is szokott ilyet csinálni,ilyenkor elmagyarázom neki,ha ezt csinálja,vége a pancsinak.Ilyenkor be is tartom,amit megígértem,ha folytatja,kihúzom a dugót.Le szokott róla elég jól,már csak néha próbálkozik,de akkor megint ez a taktika!Muszáj következetesnek lenni,mert iszonyatosan ki tudják használni az embert a cuki pofijukkal :-D
2013. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha csak ketten vagyunk, akkor sem jobb a helyzet... Ha van kedve jó fejnek lenni, akkor az, de ilyenkor is megy a hiszti meg a duzzogás, meg a csakazértsem.

Nyilván nem egyformák az igényeik, de pl enni, aludni csak kell, és egymáshoz alkalmazkodni is meg kellene tanulni. Az oviban sem vándorolhatna evés közben, és hiába találja ki egy óra múlva, hogy enne, na meg a többiek pihenését sem zavarhatja. Egyébként nem is vették fel, mivel én itthon vagyok... Pedig az az egyetlen dolog, amiben biztos vagyok, hogy a többi gyerek társasága, illetve maga a helyzet, hogy nem vagyunk összezárva, sokat javítana az egészen.

2013. máj. 30. 13:49
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a taktikám, hogy víz leenged és vége, de eddig semmi eredmény. Visít, bömböl és másnap ugyanúgy megcsinálja.

Most azon kezdtem el gondolkodni, hogy hogy a fenébe éljük túl egyáltalán az elkövetkező másfél évet, amíg végre esély lesz bejutni az oviba.

2013. máj. 30. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus viselkedés ebben a korban,ráadásul rájött hogy manipulálhat téged,plusz ott a kistesó.A kistesó miatt neki korlátai vannak,csendben kell lennie.Amit én csinálnék alvásidőben ha leteszed a tesót,ővele vonulj el a másik szobába,bújj vele össze,pihenjetek együtt.Fürdésnél igen ha nem tud rendesen viselkedni,ki kell venni a kádból,illetve én elvettem tőle az olyan dolgot amivel ki tudja locsolni a vizet.Nekem 3 éves a fiam,ő a legkisebb,mégis csinált hasonlókat.Kajával ne engedd mászkálni,ha mászkál nincs ennivaló.Az undorítózás nálunk is ment,amikor hisztis korszakát élte(nyugi ezután könnyen lehet hogy jön a pisizés,kakizás,mi már ezen is túlvagyunk)kértem szépen hagyja abba,az ételre nem mondunk ilyet stb-stb.Aztán már tudta hogy ezzel tud idegesíteni mindenre mondta.Na én bizony rávertem a szájára(tudom nem leszek népszerű,de nem vagyok híve a tutujgatós rá se szólok hangosan nevelésnek)nem esett jól nekem sem ez a megoldás,de a gyerek kizökkent ebből a hülyeségből,ordított egy ideig(nem kapott nagyot csak jelzés értékű volt inkább)aztán jött hogy nem mondja többet.Azóta nagyon ritkán fordul elő,és már oda is teszi a szájára a kezét,és mondja hogy "nem mondtam semmit".Ha beszélsz hozzá és nem figyel(szintén ismerős)fogd meg a kezeit guggolj le hozzá,ha direkt becsukná a szemét hagyd ott,és csináld ugyanezt ha ő megy utánad.Sokkal okosabbak mint az ember hinné,fel tudják már fogni.Nekem a fiam 3. gyerek,tehát van tapasztalatom,de a fiam százszor akaratosabb,hisztisebb mint a lányok voltak.Ráadásul folyamatosan feszegeti a határait.Nyugodj meg az idő múlásával ez enyhülni fog,de ne hagyd hogy a fejedre nőljön.Légy következetes,amit nem engedsz meg egyik nap azt másik nap se.Ha Te ideges vagy ez a dac is fokozódik,fontos hogy foglalkozz csak vele külön is sokat,lásd a jó oldalát is,dicsérd sokat,szeretgesd(de ezeket gondolom meg is teszed).Jutalmazd ha jól csinál valamit,ha jól viselkedik mond el neki(Milyen ügyesen megetted az ebédet,ilyesmik)
2013. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy nem lesz ez így másfél évig(reméljük)nekem a fiam egy fél évvel ezelőtt csinálta,mostanra elmúlt nála.Pedig voltak földön fetrengős,majdnem hányós hisztik,és sarokban állás,de a mindennapokat már nem keseríti meg.Kitartás!
2013. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!