Ha jóban lennél egy anyukával és a gyerekeitek egy idősek lennének, és mindig a csibészséget, rosszaságot hoznák ki egymásból akkor inkább kerülnéd a társaságukat, vagy igyekeznél a rosszaságot kezelni és hagyni hogy játszanak együtt?
Mit értesz rosszaság, csibészség alatt?
Ha magukban vagy más/okban nem tesznek kárt, és a gyerekek jól érzik magukat, akkor miért ne ?!
Egyértelmüen a bajt kell kezelni es ne elfutni elöle.
A gyerekedet neveld, ne elmenj elöle.
Mit értesz csibészség és rosszaság alatt?
Pl játszanak a gyerekek a homokozoba és az egyik elkezdi a homokot dobálni majd a másik is. Ekkor természetesen rászolok a gyerekemre, hogy hagyja abba. Majd ha nem érti meg akkor kiszedem a homokozóból. Ha a másik gyerekre nem szolnak rá, de dobálja a gyerekem felé akkor rászolok kedvesen arra is és ha nem ért ö a szóbol akkor elcsábítom a gyerekemet máshova játszani, vagy kizökentem öket egy csokival ebböl a szituból.
A kisfiam 3 éves, van egy kis barátja, akivel tényleg nagyon szeretik egymást és ragaszkodnak egymáshoz. Ha a másikkal nem találkozunk egy hétig (nyaralás, betegség bármi), akkor emlegetik egymást, telefonálnak egymásnak (mindkettő mondja a kis sztoriját egyszerre, viccesek).
ha együtt vannak, akkor ők is kicsit "megbolondulnak": rohangálnak fel le, hemperegnek a földön otthon, 2 percenként más játékba fognak bele, hangosan nevetgélnek, a játszótéren még sikítozni is szoktak, fogócskáznak kiabálva, kacagva.
Nekem ezzel alapvetően semmi bajom.
Mindenkinek, még nekünk felnőtteknek is kellenek szituációk, ahol kiengedhetjük a gőzt és olyan barátok, akikkel lehetünk egy kicsit "bolondok"- a gyerekeknek méginkább erre van szükségük.
Akkor és csak akkor szólunk rájuk, ha veszélyes dolgot csinálnak (pl. felmásznak valamire, amire nem kellene, más kisgyerek játékát szétrombolják, rohangálnának a hinták között, amin mások ülnek és megütheti őket, játszótéren kukáznak (csapkodják a kukát :)) vagy más "extrém" dolgot, amit egyébként külön-külön sosem tennének.
Kell olyan is, amikor lehetnek ilyen kis felpörgöttek.
Persze ehhez az is fontos szerintem, hogy a másik szülővel/szülőpárral legyen megállapodás arra, hogy rá lehet szólni mindkét kicsire, nálunk nagyon jó az, hogy kb. hasonló nevelési elveket vallunk (nem hagyunk mindent rájuk és nem vagyunk partnerek a hisztiben stb.)
Így felnőttként a mi kapcsolatunk is baráti- így a kisfiam barátjára is ugyanolyan hangsúllyal és szavakkal szólok rá, mint a sajátomra- mert ilyen helyzetekben ugyanúgy felelősnek is érzem magam érte is.
Alapvetően ez nem rosszaság- tanulniuk kell ezeket az együttléteket is. Illetve azt figyeltem még meg, hogy amikor kicsit hosszabb ideig nem találkoznak, akkor bizony sokszorosan fel vannak pörögve az első 10-20 percben- ha ezt sikerül átvészelni, akkor azért egy hosszabb játék alkalmával szépen lenyugszanak a kedélyek.
Egymás otthonaiban az az anyuka a "főnök", akinél vagyunk.
Ha nálunk vannak a kicsik, akkor a másik anyuka is vendég, én szolgálom ki őket, a gyerekeknek azt szabad és nem szabad a lakásban, amit az enyémnek egyedül is szabad vagy nem (pl. akkor sem lehet a franciaágyon ugrálni, ha ketten vannak, akkor sem eszünk a sarokkanapén, ha a másik kisfiúéknál lehet, mert ott olyan a lakás elrendezése stb.)
De akkor ez fordítva is igaz: ha náluk vagyunk, akkor elfogadom és örülök annak, ha a másik anyuka rászól az én kisfiamra is, hogy náluk egy bizonyos dolgot nem lehet (bár esetleg nálunk az megengedett).
Szóval a kulcs azt hiszem az, hogy a szülők egyetértsenek és amíg valami nem balesetveszélyes rájuk, jelentős anyagi kárt nem okoz és a jóízlésbe belefér, addig az mehet.
Jó barátkozást :)
köszi:)
amúgy örülök is ennek a kis barátnak,mert fiam végre nyit mások felé!Nem volt eddig sem antiszociális,de talán ő az első kisfiú,akivel aktívan együtt játszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!