Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? El vagyok keseredv...

Mit tegyek? El vagyok keseredve. Nincs türelmem.

Figyelt kérdés
Sajnos az a helyzet állt elö, hogy egyáltalán nincs türelmem 15 honapos kislányomhoz. Minden nap kiakadok valamin és kiabálok vele. Régen (4-5 honapja) nem volt igy. Azt hiszem a körülmények is közrejászanak. minden nap 3kor kelek, 3-tól reggel 8ig dolgozok. Mellette egyetemre járok, anyóséknál lakunk,aki szinte terrorban tart minket, épitkrezünk, a férjem semmit nem segit. A gyerekre vigyázás nála kimerül abban, hogy bekapcsolja neki a tv-t és elnézi a feje felett. Régebben még vigyázott rá havi 2 napot, mikor egyetemre mentem, most már ilyenkor is más vigyáz rá. Kezdek kiakadni és ami a legszörnyübb, hogy a kislányom látja kárát, pedig tudom, hogy nem ö a hibás. Soha nem megyünk sehova, az egyetlen kikapcsolodás, ha elmegyünk vásárolni. Pedig a lányommal annyira igénylnénk ezeket. Mondtam a férjemnek, hogy nem muszáj pénzköltös helyre mennünk, elég, ha csak sétálunk szép helyeken, igy csak a benzinre kellerne költeni. de ö nem akar, azt mondja neki az a kikapcsolodás, ha itthon nézi a tv-t. 25 éves vagyok (ő 32) ehhez még fiatalnak érzem magam. Szeretem a férjem, de ugy érzem nem birom tovább-
2009. nov. 1. 10:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem szabad kiabálni a gyerekkel. Én is kiabáltam velem de csak én készültem ki tőle, hogy milyen anya vagyok én. Mi jártunk zenebölcsibe, mozgásra. Jót tett nekem és a fimnak is.

Én is kikészültem/kikészükök sok mindentől, ha ráütök a kis kezére, mert 5x mondom el, hogy nem és hiába. De mostmár próbálok türelmes lenni, elszámolok 10-ig és nem kiabálok.

2009. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani menj el a szuleidhez 1-2 hetre,vard mig kitisztul az agyad a borzalmaktol,es gondolkodj.Nekem nagyon remiszto a ferjed,anyosod hozzaalasa.nem teged akarnak kikesziteni,nincs a ferjednek valakije?Valoban nagyon sok amit magadra vallaltal,3 embernek is eleg lenne.Oszinten nagyon sajnallak.bocs hogy ilyeneket irok de en nem tudnek igy elni es a kislany is megszenvedi.Nagyon at kell gondolnod a ferjeddel valo kapcsolatod,meddig mehet ez igy tovabb?Mig teljesen ki nem buksz.es mar alkalmatlan a gyerek ellatasara?A tobbit mar nem is irom...Nem akartam veszmadar lenni.Nagyon remelem hogy nincs igazam!
2009. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj! Itt bizony komoly családi problémák vannak. Próbáld bölcsibe adni a gyereket ott jobb lesz neki mint otthon. Ha a férjednek a gyerek nyűg akkor sajnos rossz hírem van. Olyan embernek szültél aki nem tud mit kezdeni a gyerekkel mert nem neki való a gyerek. Ismerek ilyet a környezetembe, még azt sem tudja megcsinálni, hogy kell a gyereket pizsamából átöltöztetni.


Nos javaslatom a következő. Ne a gyerek fejét orrdítsd le hanem a férjedét. Az anyósnak se rest oda szólni, hogy brutális a nevelése fogja vissza magát. Valóban nem rossz egy elöttem szóló ötlete, hogy vidd haza a szüleidhez egy kicsit, feltéve, hogy nem fél tölük a ritka láttás miatt a gyerek, vagy hozzd fel anyádat segíteni.


Ülj le a férjeddel és beszéld meg vele minek neki a család mégis hogy képzelte el. A gyerekkel pedig te menj el kettesbe vele valahová szórakozni és hagyd ki a férjedet belőle Ilyenkor ne felejts el nem kiszolgálni őt.


A tanulást ne hagyd abba.

A gyereknek csinálj egy olyan magán birodalmat, hogy bármi természetes felfedezése ami rossznak tünik ne legyen kéznél, mint vita tárgya. Hagyd hogy kupit csináljon majd nap végén, félnaponta elpakolsz utána. Akárki reklamál nyugodtan vágd a fejéhez nem béna csináljon rendet ő. Ha úgy érzed más jogtalanul szigorúan büntet kérd ki magadnak a gyerek nevében. Szóval légy erős! Tudom nem könnyű.

2009. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
1 vok. Már mindenki jól van. Elmúlt a dadogás. Ne kiabálj vele, tudom mit érzel de hidd el nincs értelme. Nagyon sok a teher rajtad azért van. Próbálj a férjeddel beszélni akkor is ha ő nem akar. Szervezz a kislányoddal kettesben programot és hátha csatlakozik ő is.
2009. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ne a gyerekkel ordibálj,

Rúgd fel az anyóst tudja hol a helye!!


Nyugi mert úgyse mer kidobni, mit szólna akkor a többi vénasszony..


Meg a férjed is megérdemelne pár hátbarúgást hogy ekkora tetű hogy szrik rád + a gyerekre..


Én agyon vissza verném mindkettőt a sodrófával!!

Ne hagyd magad!! ;)

2009. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

Előző vok, ha a gyerekkel ordibálsz akkor duplán is vágod magad alatt a fát, egyrészt utálni fog a gyereked, másrészt újabb támadási pont az anyósnak a gyámügy felé... Ne legyél áldozat!!


Krumplit a harisnyába aztán amikor nem látja senki lökd be a kamrába aztán addig verd a bordáit amíg mozog, ha valaki kérdi hát elesett te úgy találtál rá ahogy volt, és fogalmad sincs miről beszél!!


Ne legyél áldozat!!


A férjed meg minimum megérdemelné hogy megcsald és kiforgasd a vagyonából ha egyáltalán van neki, az ilyenről a gatyáját is le kell perelni!!

2009. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Vagyona csak nekem van, amit a férjem már befektetett a közös házunkba..

Anyós meg... hagyjuk.. ma is balhé volt, a férjem is hallotta, mégsem szolt semmit mikor mindennek elhordott, amikor meg lehülyésztem (most elöször fordult elő, hogy visszaszoltam neki, mert már nagyon felhuzoztt), akkor is én voltam a rossz, mert azt mondtam neki, hogy hülye. Igy holnap elköltözünk. Elegem van. CSak akkor jövök vissza, ha megváltozik.Pedig a szivem szakad meg...

2009. nov. 2. 17:01
 18/19 anonim ***** válasza:
Sikerult elkoltoznod?Ha meg nem ugy csinald hogy ne tudjak meg mert meg a gyereket is elveszik toled.Remeljuk megvaltozik a ferjed de nagyon kicsi az eselye.Lehet hogy utanad fog jarkalni es iger fut fat,de ne higgy neki.Kb 2 evig legyen probaido alatt.Nagyon vigyazz arra hogy ha mar elkoltoztel es latogatja a kislanyt ne hagyd soha kettesben oket,nehogy lelepjen vele.Nagyon sok ilyen esetrol tudok.Kerj segitseget a szuleidtol.Ne haragudj hogy ilyen csunyakat irok de feltelek benneteket.
2009. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szia! Sikerlt elköltöznünk, de azota sjnos korházba kerültem. Ma engedtek ki. A sok idegeskedés miatt rosszul lettem elvesztettem az eszméletemet. De már jol vagyok. Remélem minden megoldodik.
2009. nov. 7. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!