Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mittől lehet még piros a...

Mittől lehet még piros a popsija? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Előszőr pelenka kiütésnek nézett ki a popsiján, hasán, combja között jött már majdnem egy hónapja. Kenegettük Sudocremmel, nem múlt. Jó egy hét után jött a Neogranormon, csak szárította a bőrét, de a pirosság nem múlt, viszont annyira viszketett neki, hogy véresre vakarta (persze próbáltuk nem hagyni). Utána jött a körömvirág kenőcs, az nem szárította, sőt a tapintása kicsit jobb lett, de a pirosság nem múlt. Most pici piros pöttyök vannak a nagy piros felületen, és tapintásra is olyan száraz. De ami a legrosszabb, hogy egyre jobban terjed, a hasán fölfelé már a mellkasán is kezd lenni. Már a negyedik fajta kenőcsöt próbáljuk, és semmi eredmény.

Mielőtt bárki lehordana, hogy miért itt kérdezek, és miért nem viszem dokihoz, közlöm, hogy már négyszer látta a doki, mindig új krémeket írt fel, és semmi újat nem tudott mondani vagy tenni :( Most azt mondja, ekcémás szárazság és legújabban Elocom-mal kenjük, de azt meg nem lehet a pelus alá kenni. Kérlek, akinem volt hasonló, írjon, hogy mit lehetne még kipróbálni. Külön mosom, vasalom a ruháit, ágyneműjét, nem eszik egy ideje epret, meg tejet stb. Tehát tényleg nincs már semmi tippünk, hogy mi lehet.


2011. jún. 15. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a doki javasolta a Sudocremet, Neogranormont akkor jó, de egyébként egyiket sem szabad huzamosabb ideig használni, mert van bennük valami összetevő és már lehet hogy azok okozzák. Nekem és egy ismerősőmnek is ez volt a helyzet, igaz mi felnőttek voltunk és lehet, hogy nem is ugyanaz volt a baj, de az biztos vigyázni kell ezekkel a szerekkel.

Így látatlanban mondjuk nehéz bármit is mondani, de a kicsinél nagyon csúnya volt a fenek és miután váltottunk popsitörlőt elmúlt. Utána soha nem volt gondunk. Egyszer az én kezemet (akkor a gyereknek nem volt baja) a Pampers nem tudom milyen popsitörlője készítette ki brutális módon.

Illetve a nagynál voltak kiütések és kenőcs nem segített, hanem kapott Zyrtec cseppet és az levitte egyből, előtte egy hónapig kiütéses volt, már szódabikarbónás vízben ücsörgött mert annyira viszketett és megkapta zyrtecet és azonnal elmúlt a viszketés és a kiütés is.

2011. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk tűzpiros volt végig, ahol a pelus érte (popsi, punci, derék, has, combik). Nagyon fájt neki. Mindent kipróbáltunk, mire mondták, hogy hagyjuk el a paradicsomot. És elmúlt. Nem lehet, hogy ételallergia? Azzal gasztroenterológusok foglalkoznak.
2011. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt,egyre jobban terjedt a pirosság,mi is kenegettük mindennel talán ugyenebben a sorrendben mint ti,nem használt semelyik krém. Próbáltuk minél többet pelus nélkül hagyni,az sem segített,doki sem tudott semmi újat mondani,már hónapok óta küzködtünk,próbálgattuk ki a krémeket egymás után,aztán rátaláltunk a megoldásra:) johnson & johnson fény tégelyes elég sűrű krém,nehezen kenhető de nekünk szinte rögtön látszódott,hogy hatásos,egyre csak ment vissza a pirosság míg végül eltűnt! Próbáljátok ki,remélem nektek is segíteni fog!
2011. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kislányomnál hasonló tünetek jelentkeztek, lángvörös volt a popsinál-nuninál, egyre terjedt, kicsit durva, smirglipapír-szerű volt a felülete, kiderült, hogy gomba. És az ok, amitől talán legkevésbé számítana ilyenre az ember: egy ökopelus, ami lebomlik, és nem szennyezi a környezetet. Valami piros ecsetelőt kapott rá a kislányom, ami fertőtlenítette, plusz Canesten krémet kellett használni. Egy hétre rá el is múlt.

Nem írtad, de én azt vettem ki a történetedből, hogy a háziorvos vizsgálta. Helyedben elvinném a bőrgyógyászatra, tudtommal oda nem kell beutaló.

2011. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sőt, ha elérhető a környéken, gyermekbőrgyógyászhoz!
2011. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindegyik krémet max. két hétig használtuk, remélem az még nem sok. Mi is gondoltunk a popsitörlőre, úgyhogy azt sem használunk, vizes textillel mosom le a popsiját, a Zyrtec-et megkérdezem az orvosunktól.

Az ételallergiára gondoltunk mi is, egy ideje nem eszik-iszik olyat, ami allergizálhat. De talán kipróbáljuk a gasztroenterológust.

Az a neve, hogy johnson & johnson fény? Hol lehet kapni, talán DM? Ez is szóba jöhet.

Azt kifelejtettem, hogy gombára is gondolt a gyerekorvos, Canestennel is kenegettük, de semmi.

Beutaló nem kell,de időpont az igen, amit kértem is az itteni gyerekbőrgyógyászatra, és nem fogjátok elhinni, hogy mikorra kaptam: AUGUSZTUS 22. Kész röhej, nem ??? És ha fertőző lenne? Ennyit az egészségügyről!

Még egyszer nagyon köszönöm a tanácsokat, remélem valami segíteni fog!!!

2011. jún. 15. 19:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Elírtam:johnson & johnson fém tégelyes krém!

Ez az: [link]

Próbáljátok ki,remélem nektek is segíteni fog.Pár napba eltelt mire látszódott a hatása,de utána szépen helyre jött neki!

2011. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni,hogy mi a tescoban vettük! Azt nem tudom,hogy a dm-ben van-e!
2011. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én írtam a gombát. Nekünk kihangsúlyozta a doki, hogy a Canesten csak a fertőtlenítővel együtt lesz hatásos. Már csak azért, mert a fertőtlenítőtől minden piros lett, és mondta, hogy ez bosszúságot fog okozni, de semmiképp se hagyjam abba, mert anélkül semmit se ér a Canesten.

Csak nem az Örs vezér téri rendelő? Ott mi is így jártunk egy más bőrgyógyászati probléma miatt, mire oda jutottunk volna, elmúlt. De a bőrgyógyászatra is be lehet menni sürgősségileg, arra készülj fel, hogy lesz egy pocsék délelőttötök, mert sokat kell várni. Én inkább ezt venném előre, mégiscsak a bőrgyógyász szakterülete, a gasztroenterológus úgyis azt kérdezné, mit mondott a bőrgyógyász... mellesleg ha jól tudom, az általában fizetős. Remélem, hamar rendbejön a babád bőre.

2011. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb válaszokat is. De, az Örs Vezér téri, és most úgy van, hogy jövő héten bemegyünk "sürgősségire", és viszünk három napi hidegélelmet, meg váltás ruhát :-). Egyszer már voltunk más miatt, és egész délelőtt ott ültünk, úgy néz ki most is ez lesz. De már kicsit szebb, remélem gyógyul, most az Elocommal kenegetjük. Még szerencse, hogy sokat van pelus nélkül, mert ugye azt nem lehet alá kenni. Nekünk nem mondta a doki a fertőtlenítőt.
2011. jún. 17. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!