Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? El vagyok keseredv...

Mit tegyek? El vagyok keseredve. Nincs türelmem.

Figyelt kérdés
Sajnos az a helyzet állt elö, hogy egyáltalán nincs türelmem 15 honapos kislányomhoz. Minden nap kiakadok valamin és kiabálok vele. Régen (4-5 honapja) nem volt igy. Azt hiszem a körülmények is közrejászanak. minden nap 3kor kelek, 3-tól reggel 8ig dolgozok. Mellette egyetemre járok, anyóséknál lakunk,aki szinte terrorban tart minket, épitkrezünk, a férjem semmit nem segit. A gyerekre vigyázás nála kimerül abban, hogy bekapcsolja neki a tv-t és elnézi a feje felett. Régebben még vigyázott rá havi 2 napot, mikor egyetemre mentem, most már ilyenkor is más vigyáz rá. Kezdek kiakadni és ami a legszörnyübb, hogy a kislányom látja kárát, pedig tudom, hogy nem ö a hibás. Soha nem megyünk sehova, az egyetlen kikapcsolodás, ha elmegyünk vásárolni. Pedig a lányommal annyira igénylnénk ezeket. Mondtam a férjemnek, hogy nem muszáj pénzköltös helyre mennünk, elég, ha csak sétálunk szép helyeken, igy csak a benzinre kellerne költeni. de ö nem akar, azt mondja neki az a kikapcsolodás, ha itthon nézi a tv-t. 25 éves vagyok (ő 32) ehhez még fiatalnak érzem magam. Szeretem a férjem, de ugy érzem nem birom tovább-
2009. nov. 1. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Na én ugyanígy voltam. Mire 3 éves lett dadogtam.
2009. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
komolyan? ÉS most mi a helyzet? Én ugy érzem, már nem birom.
2009. nov. 1. 10:34
 3/19 anonim ***** válasza:

mondtad már a férjednek, hogy nem bírod tovább? Ha nem mutat hajlandóágot a változtatásra, jobb ha most lépsz, mint 10 év múlva:( valóban nagyon fiatal vagy még a begyepesedésre.

Úgy tűnik a párodnak nem kellett volna gyereket vállalnia.:(

A kislányoddal kapcsolatban pedig: vegyél nagy erőt magadon, tudatosítsd magadban, hogy a legrosszabb ha a gyereken "vered el a port". Mindig amikor rákiabálnál jusson eszedbe, hogy neki sokkal nagyobb szüksége van Rád annál, mint hogy rajta töltsd ki a bosszúdat a férjed/anyósod miatt.

2009. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

persze,hogy mondtam, de nem negyon mutat hajlandóságot, még csak beszélni sem akar rola. Még csak 2 éve vagyunk házasok, de már most nem akar beszélgetni. Az egytemet azt mondja hagyjam ott, de én nem akarom, mert ez az egyetelen esélyem, hogy késöbb normális életem legyen. Anyóssal nem beszél, pedig már aludni sem hagyja a kislányom.

Az épitkezéssel van elfoglalva, azt mondja ha odaköltözünk, jobb lesz. De mitöl? Amyos nem lesz, attol a mi kapcsolatunk nem fog megjavulni.

NEm vagyok egy kiabálos tipus, de már mindenen fel tudom kapni a vizet.

2009. nov. 1. 10:47
 5/19 anonim ***** válasza:

nem lesz jobb ha elköltöztetek:(

nagyon jól látod, hatalmas butaságot követnél el, ha otthagynád az egyetemet!

Nem tudod másra hagyni a kislányodat? Te szüleid?

2009. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az én szüleim sajnos 250km-re laknak tölünk és mindketten dolgoznak. Itt találtam egy lányt aki vigyáz rá amig orám van, de az nem megoldás, hogy az apja nem foglalkozik vele. Pedig a munkaideje kötetlen, még szabit sem kellene kivennie. Soknak érzem a hétköznapok terheit,fáradt vagyok, ezt ö is látja. A munkát sem akarom otthagyni, mert ez késöbb ha már nem leszek gyesren megtérül. Meg a pénz is kell. Nem akarok/várok töle sokat, csak hogy esténként 1-2 órát foglalkozzon vele, meg hétvégén. 2 hetente vasárnap meg menjünk el kirándulni kicsit. Nekem az a kikapcsolodás..
2009. nov. 1. 11:08
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja, meg hogy beszéljren anyóssal, hogy megalább a kislányunkat hagyja nyugodtan pihenni.
2009. nov. 1. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:
de mit csinál az anyós? Az még nem derült ki.
2009. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a lehető legrosszabbat teszed,ha kiabálsz a kicsivel. Nem érti, miért. Milyen szakra jársz? Ha ennyire nem megy együtt a tanulás és a gyereknevelés,nem lett volna célszerűbb várni? Esetleg az egyetemen is lehet halasztani. A kislányod egy neurotikus személyiség lesz,ha ilyen légkörben nő fel(:
2009. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Anyos mindent elkövet, hogy mi szétmrenjünk. pl. Mikor a kislányom aludna, 50-esen megy a tv, odacsukja a kezét (direkt, meg is mondta, hogy azért mert nyitogatja az ajtot, csunyán beszél vele, ha reggelit vagy ebédet föznék neki elfoglalja az összes helyret a gázon (ezért hajnalban fözök), gyakran bezár minket, lekapcsolja az áramot, hogy ne legyen melegviz (ök lavorban fürdenek).. 1-2 "aproság, ami eszembe jutott.

Jogi egyetemre járok, nem akarok halasztani, fél év mulva sem lesz jobb a helyzet. Még 2 év van vissza. Éppazért csinálom, hogy mire lejár a gyes, ne kelljen korházban 3 müszakban dolgonom,hanem többet lehessek a kislányommal.

Tudom, hogy nem jo hogy kiabálok vele, ezért probálok ellene tenni is, homeos nyugtato, magbe b6. Ja, épp az imént tettem egy kisérletet, hogy megbeszéljük a férjemmel a dolgokat..sikertelenül. Azt mondja mondjm meg konkrétan ha el akarom hagyni, ne találjak ki indokokat. Pedig nem igy van, szeretem. Ennek ellenére, a hozzáállása miatt lehet, hogy megteszem. Elhagyom, mert ugy érzem, a kettönk (én és a kislányom) nyugalma fontosabb.

2009. nov. 1. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!