Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Nagyon el vagyok...

Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,párom kisfia 5éves! Pár héten belül összeköltözünk,és nagyon tartok tőle! Párom különbséget tesz a két gyerek között,ha itt a kisfia akkor mindig mennek a viták köztünk.Az én kicsim játszana a naggyal,megy hozzá,átöleli stb...de az rohan az apjához,hogy bántja a kicsi!Régebben mikor még kisfiam kicsi volt,nem tudta magát megvédeni,akkor mindig bántotta a nagy. Az apja nem szólt rá!Most bezzeg mindenért rászól az én fiamra. Engem az bánt,hogy ok nélkül.Ráadásul nemsokára megszületik a közös babánk is!
2011. júl. 1. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csakis a pároddal tudod ezt megbeszélni, valahogy hatni kell rá!

Biztos, hogy az első időszak nem lesz könnyű, de remélem bele fogtok rázódni. Ha pedig a közös babátok is megszületik, akkor remélem végleg rájön a férjed, hogy mindegyik gyermek ugyanannyi szeretet és törődést igényel, és nem szabad őket megkülönböztetni. Ilyen picurként is elraktározzák az infókat és ha már most így megkülönbözteti őket, akkor az a gyermekek pszichés fejlődésére nagyon rossz hatással lehet.

Összeköltözéskor kompromisszumokat kell kötni, és párod fiát te is nevelheted, beszélj a kisfiúval, hogy inkább játszanak együtt a fiaddal, ne bántsa, hanem találjanak ki közös játékokat, amivel közelebb kerülhetnek egymáshoz!

2011. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem irigyellek....

És hirtelen okosat sem tudok mondani, de fura kapcsolatotok van. Most költöztök össze, és már jön mindjárt a haramdik baba?? Eddig hogy éltetek? Ha nem jön ki a két kicsi, miét vállaltatok harmadikat?

Na de nem is az én dolgom, de üljetek le és találjatok ki valami közöset, mert nem lesz ennek jó vége.

Mindenesetre ajánlok egy könyvet, nekem nagyon bevált:

Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

(29 értékelés)

Gyakorlati tanácsok a sikeres szülő-gyerek kapcsolathoz

Adele Faber - Elaine Mazlish

[link]

2011. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A családi házban lakunk de külön lakrészben! Én neveltem egyedül a kisfiamat,és párom is egyedül élt. Ideköltözött hozzánk,szóval együtt éltünk.A kisfiát minden nap látogatta.Vettünk egy házat(most felújítás alatt van,pár héten belül kész),majd sikerült a baba! Ezután derült ki,hogy magunkhoz kell venni a kisfiút! Szóval nagyon nem így volt tervezve,de így alakult!
2011. júl. 1. 11:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy megbeszéljétek, egymás gyerekeinek nemhivatalosan teljes jogú szülei lesztek-e, úgy értem, rászólhattok-e egymás gyerekeire, jutalmazhatjátok, büntethetitek, utasíthatjátok-e egymás gyerekeit. Én ugyanis csak ezt a megoldást látom kivitelezhetőnek. A másik, amit fejben el kell érnetek, hogy teljesjogú gyermekként fogadjátok el egymás gyerekeit, ne érezzétek őket koloncnak. Ez így leírva durván hat, de tudat alatt igenis érez az ember hasonlót adott esetben. Pedig a gyermek nyilván nem tehet semmiről, sőt, a szétment kapcsolatoknak talán ők a legnagyobb vesztesei. És a harmadik: a gyerekek felé, akár közös, akár nem, mindig egységes álláspontot kell képviselni, előttük soha ne menjetek szembe egymás kimondott szavával. Ha nem értetek egyet, azt a gyerekek távollétében, négyszemközt tisztázzátok.


Másképp nem látom kivitelezhetőnek, hogy ebben a helyzetben senki ne sérüljön jobban, mint amúgy is elkerülhetetlen. Biztos nagyon nehéz lesz okosnak lenni ebben az élethelyzetben. Fő dolog, hogy ti ketten egy platformon legyetek a pároddal, és szeressétek egymás gyerekeit is őszintén.

2011. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nehéz ha nem vagytok egy család! Tegyük a szívünkre a kezünket: mindannyian a sajátunkat szeretjük legjobban! Még egy nő talán talán elfogadja, és próbálja úgy szeretni, de egy férfi??? Ha a gyermekeink feje fölött összenézünk a férjemmel, mindketten ugyanarra gondolunk: tökéletesek. De milyen nehéz ez valakivel, aki nem úgy látja a gyermekemet, mint én. Kívánom hogy "úgy" lássátok egymás gyermekét is!
2011. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Engem nem a vér szerinti, hanem a szívem szerinti apukája nevelt fel. Soha, de soha nem gondolta azt, hogy én nem a genetikai lánya vagyok. Nem volt nehéz neki egyáltalán, hanem ez volt a természetes.


Kérdezőnek:

Bocsánat, de egy örök érvényű mondás jutott eszembe: A te gyereked, meg az én gyerekem, verik a mi gyerekünket.

Fektessétek le a közös szabályokat, ki nevel kit, hogyan.

2011. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nehéz, de most a legnagyobb gyereknek van szüksége különleges bánásmódra. Nagy és váratlan változás következett be az életében, hiszen írod, hogy nem terveztétek, hogy magatokhoz veszitek őt.

Nem írod, hogy mennyi idős a kistestvér, de próbáljátok megértetni vele, hogy csak akkor és addig játszhat a naggyal, amikor az akarja. Te kedvesnek érzed tőle, hogy ölelgetni, puszilni akarja, de ha a nagyfiú ezt elutasítja, segíteni kell neki a tesó elhárításában, mielőtt tettlegességre kerülne a sor. Persze, hogy rosszul fejezi ki magát, mikor azt mondja, hogy bántja a kicsi, az van mögötte talán, hogy "nem hagy békén". Ehhez pedig joga van, bármilyen fájó a szülőnek látni egy ácsingózó kistestvért, akit a nagy lekoptat magáról.

Akkor van a legjobb esély, hogy normalizálódik a kapcsolat, ha nem kötelező szeretni egymást. Fizikai bántalmazás, direkt undokoskodás persze tilos.

Ha vigasztal egy kicsit, édestestvérek között is van ilyen. Nálunk a nagylány sokallta néha a kishúga rajongását, és többé-kevésbé erőteljes eszközökkel próbált szabadulni tőle.

2011. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megbeszélni, párterápia, mediátor?
2011. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ,hogy mi lesz! A nagy nagyon szeret itt lenni,mert akkor mindent megkap,egész nap játszik vele az apja stb... Régebben közösen elmentünk sétálni,kirándulni de már ez sincs.Elismeri,hogy mekkora különbséget tesz a gyerekek között de azt mondja majd ha együtt élünk más lesz! Miért? Én ugyan ugy bánok a két gyerekkel,elviszem onnan a kicsit ha látom,hogy a nagy terhére van. A múltkori után azon is gondolkoztam,hogy egyáltalán együtt maradjunk-e,mert ha ez így fog menni akkor biztosan tönkre megy a házasságunk!
2011. júl. 5. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:
utólag könnyű okosnak lenni, de szerintem a közös babát az összecsiszolódás után kellett volna bevállalni.
2011. júl. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!