Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen el vagyok keseredve....

Teljesen el vagyok keseredve. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Tudom,lerágott csont,de a szobatisztaság nem megy nekünk.27-én le 3!!!éves a lányom és még nem szoba tiszta.

Nem szól ha pisilni,kakilni kell.A pelust levettük 1 hónapja.Napközibe jár,ott ha ráültetik a bilire pisil.Itthon is,de nem szól.Inkább bepisil.Értelmes gyerek.

El beszélgettem már vele,hogy Ő nagy lány,csak a babák pisilnek,kakilnak pelusba.Így nem tud szeptembertől oviba menni.(csak akkor mehet ha szobatiszta,ez követelmény)Vettem Elmó-s DVD-t.Bili könyvet.Kívülről fújja mindet.Dicsértük,ajnároztuk,ha sikerült egy akciója.

Elmondtuk mennyire büszkék vagyunk rá.Ígértem játékot,kirándulást,állatkertet ha ügyesen szól,de semmi nem hat rá.Nem zavarja,ha bepisil.Nem szidom le ha baleset történik,nem vagyok ideges.Elmondtam neki,hogy mennyire szomorú vagyok emiatt,de nem hatott.Teljesen el vagyok keseredve.Mit csináljak?Igazából,már az is vigasztalna,ha tudnám,hogy más is jár hasonló cipőben.

Nem adom fel persze,csak titkon bennem van a félsz.Éretlen a gyerekem,vagy gond van az értelmi fejlődésével?Folyékonyan beszél,egyedül eszik,ismeri és felismeri az összes számot.20-ig számol.Tudja a címét,személyes adatait,családtagok nevét.kb.40 dalt,mondókát ismer.(nem túlzok)Több versszakos verset el tud mondani tanítás nélkül csak úgy,hogy többször olvastam neki,de hát akkor mi a baj?Mit csináljak?Ti mit csinálnátok?Tudom,hosszú lett,bocs.


2011. jún. 7. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, családi napközibe jár. Hidd el, hogy hosszú a nyár, és nagyon sok minden történhet, simán szobatiszta lehet még belőle. Nálunk mindkét lányom nyáron lett szobatiszta, most a 29 hónapos fiammal kezdtem a próbálkozást, mert vele sem egyszerű, egyelőre hallani sem akar a biliről:/

Nyáron kint is lesz egy bili az udvaron, mindig szem előtt, kis bugyiban lesz, és többször kérdezgetem majd.

Nem szabad túlzottan rágörcsölni, tudok nagyon sok gyerekről, aki elmúlt három éves, utána lett csak szobatiszta, nem mindenkinek sikerül jóval előbb

2011. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy az értelmével bármi gond lenne.

Talán egy kicsit jegelni kellene a témát. Próbáld ki, hogy pár hétig nem beszéltek róla, nem olvastok, nem néztek ilyen mesét stb.

Otthon legyen bugyiban, ha bepisil, csak annyit mondj, hogy legközelebb szólj, ha érzed hogy jön. és ennyi, szó nélkül takarítsd fel/öltöztesd át.

Ha sétálni mentek, akkor legyen nálad váltóruha, gyakran kérdezd meg, hogy megpróbáljunk pisilni? napközben ne legyen rajta pelus egyáltalán! Alváshoz-éjjelre adhatod még.

jön a nyár, hidd el, rá fog kapni hamarosan.

De ha azt tapasztalja, hogy ez a dolog ennyi plusz figyelmet generál, akkor mindent ki fog csikarni ebből a helyzetből, amit csak tud. közben viszont frusztráló lehet, mert álandóan azt élni meg, hogy most se volt jó, most se volt jó most se...

Ne keríts ekkora feneket a dolognak. rá fog jönni, hogy neki is jobb a bugyi, csak várd ki.

Már megpróbáltál mindent, talán ideje egy éles váltással rábízni kicsit a dolgot. Talán pont erre van szüksége

2011. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

"Dicsértük,ajnároztuk,ha sikerült egy akciója."


Pont ezzel van a baj. Nem szabad agyon dícsérni. Ennek természetesnek kellene lennie. Nem szabad "nagy dobra verni". Sem megszidni, ha bepisil.

Ne aggódj, még előttetek az egész nyár, sokminden történik még. :) Kicsit később tanulja meg, na és? Meg fogja tanulni, ne aggódj. Nincs két egyforma gyerek! Sok sikert, és ktartást hozzá. :)

2011. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, hosszú még a nyár! Ne idegesítsd magad a határidőn, nyáron leteszi a pelust, tuti! Hanyagold most ezt a témát.
2011. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,igazatok van.Visszább veszek a tempón,lehet,hogy tényleg ez a megoldás.Hátha magától szólni fog egy idő után.Bugyi van rajta,csak alváshoz szoktam pelust adni rá.
2011. jún. 7. 14:38
 6/11 kutyák és macskák ***** válasza:
100%
A gyerek képességével akkor van baj, ha betöltötte a 4. életévét, és még nem szobatiszta! Ebben a korban ne aggódj! semmi baja, csak lusti. Bilizés szempontjából szigorú napirendet állíts fel! Ébredés után le a pelust, és ültesd a bilire. Ha sikerül bármit is produkálnia azonnal jutalmazd, nem kirándulás, mert az távoli dolog, nem rakja össze a kettőt, meg nem is lehet minden pisilés után kirándulni. De lehet jutalom, ha a kedvenc meséjét elolvasod neki rögtön utána, vagy azt csináljátok amit ő a legjobban szeret! Nekem az édesség nincs beépítve a mindennapokba, de bilire szokásnál, és hasonló nagyobb lépéseknél a jutalomfalat rendszere működik! Ha érdekel hogyan szívesen leírom!
2011. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább az a baj, hogy túl van lihegve a téma. Ne beszéljetek róla, egyszerűen csak bugyit adjatok rá. Lehet, hogy 4-5 napig folyamatosan be fog pisilni, de utána szobatiszta lesz. Hagyd elöl a bilit, hogy bármikor rá tudjon ülni, ha bepisil ne szidd le, csak töröld fel és adj rá tiszta ruhát.

Nálunk is ilyen volt, de rájöttem, hogy ő csak azért se lett szobatiszta. A második lányom 2 éves, már szobatiszta, senki nem erőltette, egyszerűen utánozza a nővérét.

2011. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kutyák és macskák ***** válasza:
A napirendre visszatérve, ébredés után, reggeli előtt, ebéd előtt, alvás előtt, alvás után, uzsi előtt, vacsi előtt alvás előtt, és igénye szerint közben. Az időpontot nem lehet órához kötni, mert nem mindig percre pontosan történnek a dolgok, de ha eseményhez köti, pl.: étkezés és alvás, sokkal hamarabb megszokja, és kisebb a balesetek esélye, ha nem azt várod, hogy szóljon. ("Nem kell pisilnííí! Nem baj kincsem űlj rá, és ha sikerül jön a jutalom!"). A fiaimnak mindig sikerült. 2-3 hét alatt lettek megbízhatóan szobatiszták nappal, és innen számítva kb 1-2 hónap és éjszakára is!
2011. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Türelem,türelem,türelem!!! Ezen a nyáron már biztosan szobatiszta lesz,ne aggódj,és az én véleményem szerint jól csinálod,és mi is hasonlóan "küzdünk" ezzel.Mióta jó idő van levettük a pelust(augusztusban lesz 3 éves a kisfiúnk)és kis gatyót adok rá(imádja hogy nem kell pelus).Nem zavarja ha bepisilt bekakilt.Nálunk az volt egy forduló pont hogy a bili-mellett vettünk olyan wc ülőkét amin van gyerek-ülés is,külön tetőcskével,nem mozog,stabil,"szép" meg egy fel-lépőt.És mikor csak nem akart ,csak nem akart a bilire ülni,sosem kell(be pisilt,bekakilt de mindig szólt utána)egyszer bevittem a wc-be és rátettem az ülőre(addig nem ,mert azt gondoltam az majd a bilizés után jön)és nagy boldogan pisil,kakil azóta,nyomkodja az öblítés gombot,és büszke magára.Fél óránként kérdezem,ha látom hogy tudna(csak nem ér rá)bekísérem,lelkesítem.A déli alváshoz sem kell már pelus,álmában sosem pisil vagy kakil már,felkelés után megyünk a wc-re.Vannak napok hogy egy balesettel megússzuk,van hogy 4-5 is történik,de sosem szidom,hanem mondom hogy nem baj legközelebb sikerül.De ez hatalmas előre lépés nálunk!Esetleg megpróbálhatjátok ,hátha nálatok is a bilivel van a "gond" :) Ne keseredj el,semmiképp itt a nyár előttetek IS!!!
2011. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az én fiam még a bilire se hajlandó rá ülni,se a wc-re.Leveszem a pelusát,de inkább nem pisil,irtózik a bilire üléstől,én meg azt nem tudom ez hogy változik meg.Mert ez meglenne a pisivel nagy gondok már nem lennének.
2011. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!