Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ihat tejet fogmosás után?

Ihat tejet fogmosás után?

Figyelt kérdés
Éjjel ha a kislányom felébred, víz helyett tejet kér inni. (ha nem azt adok éktelen hisztibe kezd és nem lehet megnyugtatni míg nem kap) Ez ártalmas vajon a fogainak, vagy egyáltalán nem? 3 éves nagylány
2013. aug. 30. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A tejben tejcukor van. Szerintem nem jó dolog úgy elaludni, hogy ez a szájában maradt. A hiszti egy dolog, az egészsége pedig egy másik. Valahogy át kellene állnotok vízre.
2013. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inni ihat, de árt a fogaknak, ha fogmosás után már bármit eszik/iszik, persze a vízen kívül.
2013. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy de jobb lenne ha max vizet inna éjjel, mert végül is már 3 éves.
2013. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem problémáznék sokat rajta. Ez is csak egy szokás, amit előbb utóbb elhagy. (Persze tudom, hogy nagylány már és nem kéne, de azért nem olyan nagy ügy.) Rengeteg kisgyerek eszik még akár éjjel is, amikor az első tejfogak kibújnak, és még sincs bajuk.

De ez csak az én véleményem. Visszaolvasgattam a babanaplót, amit lányom 2,5 éves koráig vezettem és így utólag egy csomó felesleges dolgon problémáztam.

2013. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Max egy hétig hisztizne a tejért, aztán rájönne, hogy fölösleges törnie magát. Most ki a főnök, te vagy ő? Fogmosás után nem lehet enni-inni semmit vizen kívül és kész. Figyelmeztesd fogmosás előtt, hogy most igyon tejet, mert fogmosás után nincs tej. Ha felébred éjjel, adj neki vizet. Én hétvégén kezdeném átszoktatni, mivel az első pár nap lehet pár órás hiszti is lehet...egy 3 éves már kitartó is lehet. Lehet bekockáztatni, hogy elrohadjanak a fogai, de én nem tenném. Ha most 3 évesen megszokja, hogy fogmosás után van tej, később is megmarad neki, aztán a maradandó fogagnál már ez annyira nem jó. Családból tudom, hogy a reggeli esti kakaó szokás nagyon hosszú ideig meg tudn maradni (húgom tinikorában is még kakaóval kelt feküdt...a lányom kakaó nélkül nem hajlandó felkelni, de én ennek engedhetek, mert nem lefekvésnél van. Viszont volt már, hogy este kért, mondtam, hogy nincs, mert csak napi egy kakaó jár, mert megfájdul a hasa. Kicsit hisztizik, de elfogadja. 3 éves az enyém is.
2013. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!