Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti tejivás után fogmosás...

Esti tejivás után fogmosás hogyan?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy 2 éves kisfiam még cumisüvegből issza meg az esti tejcsit (nem kakaót!). Sokan írták itt az oldalon hogy nem kell aggódni, majd elhagyja magától a cumisüveget, ez még most fontos rituálé nekik az esti elalvásnál, csak fontos hogy utána mosson fogat.


Na most, ha fontos része az elalvásnak, vagyik segíti az elalvásban, akkor ezt nagyon bezavarná, ha még kimászkálnánk a fürdőbe fogat mosni, amikor ő már félig alszik.

Vagy ezt mások hogy oldják meg?


2013. aug. 10. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Felesleges neki ezután a fogmosás. Nem kell túlzásba vinni. Régen egyáltalán nem mosták a gyerekek fogát 3 éves kor előtt.
2013. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én sem gondolnám veszélyesnek magát a tejet a fogakra.
2013. aug. 10. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

A fogak az arra hajlamos gyerekeknél simán anyatejes táplálás mellett is kilyukadhatnak, mivel az anyatej is tartalmaz bőven tejcukrot!

Nekem 3 évesen 2 rágófogamat húzták ki, mert annyira lyukasak voltak, hogy begyulladtak és bedagadt tőle a fél fejem. Máig emlékszem rá!

Igenis, mosni kell a fogakat!

Egy idő után le kell szokni a cumisüvegről és az ágyban ivásról.

Nekem a kisebbik gyerkőcöm 2 éves, ragaszkodik ő is az esti és reggeli tápszeréhez, mondjuk ő csőrösből issza, de igazából a lényegen nem változtat. Beviszi, megissza, kb. 2 perc ez, és hozza ki az üveget, teszi a mosogatóba :D Utána még mesélek, fogat mosunk, aztán alvás.

A reggeli tápszerét ugyanígy elkéri, előtte felkel, pisil, aztán elvonul vele az ágyba, majd hozza ki. Nem muszáj azon elaludni.

Én most tervezem, hogy lassan elé teszem bögrében az esti italát, nem hiszem, hogy ügyet csinálna belőle, ennyi idős gyereknek már sok mindent el lehet magyarázni.

2013. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk mindkét gyereknek korán jöttek a fogai, a lányomnak pl. 1 évesen 11 foga volt, már akkoriban rászoktattam, hogy este a tápszer után fogmosás van és csak utána jön az alvás.
2013. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerváltás? Pl tejivás fürdés előtt, fürdés félhomályban, közben fogmosás, utána lefekvés? Vagy belealszik a tejivásba, úgy érted? Mert akkor nem nagyon lehet mit tenni a leszokáson kívül...
2013. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 éves kisfiam még mindig cumisüvegből issza a tejet este, utána következik a fogmosás (ha nyűgös nap, akkor simán megmosom az ágyban a fogát, ettől még tisztában van vele, hogy ez alapvetően a fürdőszobában szokott történni...), esti mese, pisilés és alvás. Én azt gondolom, hogy este csakis úgy szabad lefektetni a kicsiket, ahogy mi magunk is aludni térünk - fogmosás után.
2013. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én is megmosom neki simán az ágyban,ha úgy adódik.Nálunk is már az anyatejtől gáz volt a fogaival,de még időben helyre lett téve szerencsére...(neki is korán kibújtak,1évesen,12 fog)

Nálunk egyszerűen megbeszéltük,hogy fogmosás után csak vizet lehet inni,ahogy a doktor bácsi mondta...Simán kiiktattuk az esti szopit,szintén két éves körül lehetett ekkor.

2013. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első: igen, és ki is rohadtak a tejfogaik!
2013. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Én az 1.-vel értek egyet! Aludjon csak nyugodtan tejcsi után!

Ilyenkor a fogmosás inkább a hozzászokás miatt van,szokja meg, tudja hogy ez egy rutin művelet.

Más lenne ha csokit rágcsálna este, akkor persze mossa meg mielőtt elalszik, de a tej az más. Kicsi még, had pihenjen édesen! :))


2 gyermekes védőnő vagyok akinek esti tejcsi után elaludtak a gyerekei fogmosás nélkül! Gyönyörű fogaik voltak és vannak!

2013. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés!

Sajna én is ezen golnolkodom jó ideje!Az én fiamnak biztos kiverné az álmot a szeméből ha még kimászkálnánk a fürdőbe fogat mosni.

2013. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!