Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz így a fogmosással?

Mi lesz így a fogmosással?

Figyelt kérdés
2 éves lányom nem rajong a fogmosásért, pedig fogmosás címszó alatt se valami hatékony gyakorlatot végzünk, mert nem engedi rendesen. (Régóta gyakoroljuk már a fogmosást.) Mi lesz így a fogaival? Idő előtt ki fognak romlani? Mit tehetnék, hogy szívesebben mosson fogat?

2013. febr. 9. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jutalom!

Adj neki 1 matricát ha fogat mos.

Oviban majd rákap, ott mindenki mossa, majd a többiek után megy, és ő is csinálja.

2013. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem érdekli a matrica :( összegyűri és nekem adja, hogy neki nem kell... :D
2013. febr. 9. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
2 éves korában még én mostam a lányom fogát, már jóval korábban beillesztettem az esti fürdésbe, eleinte még a kádban a fürdés végén, és nézte ahogy beleköpi a habot a vízbe, vicces és természetes volt számára. Már akkor elmondtam neki, miért fontos a fogmosás. A fogkrém is fontos, hogy kedvére való legyen, próbálj meg esetleg másikat, más ízűt. A fogkefe is lehet egy "csali" ha szép csajos, rózsaszín, stb. Később ovis korában, amikor már az oviban is mostak fogat, otthon is engedtem hogy egyedül mossa, és mindig figyeltem hogy hogy csinálja. Türelmesen és higgadtan próbáltam elmagyarázni neki, hogy mit miért, és hogyan, hogy mi fog történni ha nem mossa meg rendesen stb. Esetleg megpróbálhatod azt, hogy egy tükör előtt mosson fogat, (vagy elé tartasz egy kis tükröt) hogy lássa magát fogmosás közben, nekünk ez is nagyon jól bevált. Most 6 és fél éves, és már reggel-este van fogmosás (+az oviban), bekerült a napi rutinba. Néha persze előfordul hogy "nincs kedvem" meg "már megmostam" meg "csíp a fogkrém" stb. akkor elmondom neki, hogy gondoljon csak az oviból az XY-ra, akit nem dicsért meg a fogorvos amikor kiment felmérni a gyerekek fogait, mert annyira elhanyagolt, fekete, szuvas volt a gyerek foga (a lányom mesélte el), mondtam hogy ha nem mossa meg rendesen, az övé is olyan lesz. Na ez általában beválik, és rohan fogat mosni. :-) Nem könnyű, hogy egy gyerek megértse miért annyira fontos dolog a fogmosás, az biztos. De kitartónak kell lenni és nem szabad ráhagyni, legyinteni hogy jó akkor majd holnap megmosod. Muszáj erőltetni, ezt tényleg muszáj. Kitartás...
2013. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szia, mi is ezzel szenvedünk..:-//


itt a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én aljas módon beparáztattam a fognyűvő manótól. Ott tartunk, hogy ha választani kell kitől tart jobban, akkor fognyűvő nyer. :) Lerajzoltam neki egy gonosz kis manót és körítettem hozzá egy kis mesét mit csinálnak azokkal akik nem mosnak minden reggel és este fogat. Most már (3 éves) sokszor ő szól, ha elfelejtem véletlenül.
2013. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mi még csak Nenedentet használunk, víz és köpés nélkül. Minimum egy éve mossuk a fogát, de már nem is minden nap, mert nem rajong érte és keveset hagyja, meg ellenáll. Már többféle fogkefét vettem, hátha a sörtéjét nem szereti. Most már Curaproxot használ ő is (felnőtt méret), mert az jó sűrű és puha. Én is magyarázom neki mindig, miért kell fogat mosni, de nem mindig hatja meg. Valamikor hajlandóbb, máskor kevésbé.

Köszi a tanácsokat, majd próbálkozom velük :)

2013. febr. 9. 22:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos fogkefe? Nagyon sokféle mesehős figurásba lehet kapni, válassza ki ami neki tetszik.

Vagy nemrég vettem egy Hello Kitty-set, ez nem elektromos, de ha megnyomjuk az alját kb 1 percig pirosan villog, jelzi hogy addig kell fogat mosni, és csillogó porok mozognak benne, nagyon szép. A Clair's-ben vettem.

Akkor, én többféle fogkrémet szoktam venni, kéket, rózsaszínt, és kis mennyiséget a kád szélén összekeverve lila lesz belőle. Ettől általában megjön a kedve a fogmosáshoz.

Próbáltad már hogy saját maga mossa a fogát? Már lehetne hagyni hogy ő mossa, most kezdődik az önállósodási korszak, lehet hogy ezt is egyedül szeretné.

Én is szoktam riogatni csúnya fogakkal, nálunk van egy példa, az unokatesója, akinek sajnos feketék a fogai, soha nem mossa és kólát iszik, vele szoktam riogatni, ha ő sem mos fogat, akkor neki is olyan csúnya feketék lesznek a fogai és nagyon fog fájni. Ettől mindig megijed, és megmossa.

Ezek jutottak eszembe, de jó ha minél több trükköt tudsz, mert ezek ideig-óráig hatnak, az érdekes fogkefe, fogkrém pár nap múlva már nem lesz érdekes, úgyhogy ki kell találni egy újabb trükköt.

2013. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal mossa egyedül is, de az távolról sem nevezhető fogmosásnak sajnos. 25 hónapos a leányzó
2013. febr. 10. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, majd megtanulja. Az én lányom is bénán mossa, pedig már 4 éves lesz, nem engedi hogy segítsek. Majd előbb-utóbb megtanulja a helyes technikát is, elég ha egyelőre azt tudja, hogy kell a rendszeres fogmosás. Csak szoktam őt irányítani, hogy még hol mossa meg.

Még az jutott eszembe, hogy kint van már az összes foga? Mert ha még nem, akkor esetleg érzékeny lehet az ínye, és azért nem akar néha fogat mosni. A helyébe te sem örülnél, ha beléd erőltetnék a fogkefét. Ha nagyon nem akarja nem kell erőltetni, viszont minden alkalommal meg kell kérdezni, nehogy elfelejtse, hogy fogat kell mosni.

Utolsó voltam.

2013. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól bevált,h valamelyik kedvenc plüsse mossa meg a fogát:D például van egy kézbedugós oroszlánunk,mikuláscsomagban volt...bedugom az ujjam,kezembe veszem a fogkefét és az oroszlán megbeszéli vele,h megmossa a fogát,jó nagyra nyissa ki,mint ahogy ő is (mármint az oroszlán), és már megy is a dolog.Van hogy nagyon fáradt,akkor ez sem jön be,akkor viszont van hogy "erőszakkal" megmosom és szépen elmagyarázom neki nyugodt hangon,h ezt azért kell,mert szeretem őt és nem szeretném ha kilyukadna a foga.így hamar megnyugszik.szerencsére ez nagyon ritka.Mióta ezt a plüssdolgot kitaláltam,már nem kell fél órát könyörögnöm...
2013. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!