Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő, válogatós kisgyerek...

Rossz evő, válogatós kisgyerek esetében melyik a jobb megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

1. Azt főzök neki amit szeret, és akkor eszik.

2. Addig nem kap más kaját, amíg meg nem eszi pl a főzeléket.


Nem tudom már mit csináljak :( kb másfél éves koráig szó szerint mindent megevett, minden nap gyümi, zöldség, főzelék. Aztán vége, most 4 éves, azóta nem evett főzeléket egy falatot sem, és nagyon sok mindent nem eszik meg. Az oviban sem. Sajnos a "család" (volt férjem, anyósom) egyáltalán nem az én értékrendemet követi étkezés terén, és tömik bele az édességet, már kilyukadt 2 foga :( Hiába mondok akármit, kértem szépem, kértem rondán, balhéztam, tök mindegy. Tehetetlen vagyok velük szemben, nem tilthatom el tőlük a gyereket, meg én is rájuk vagyok utalva, mert más segítségem nincs.

Én eszek mindent, látja, kínálom, de nem kell neki.

Én eddig az első megoldást követtem, inkább olyat főzök neki, amit tudom, hogy megeszik, de nem vagyok benne biztos hogy ez a jó megoldás, csak nincs szívem kegyetlennek lenni, és éheztetni. Most olvastam egy kérdésben, hogy 2 napig nem adtak enni a kisgyereknek, vagyis csak az elutasított főzeléket kapta, azt a végén csak megette. De ezt hogy lehet kibírni?

Ti mit tennétek? Köszönöm!



2013. aug. 23. 22:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

akkor nem változtatok :)

nagyon ismerős, amiket írtok, nálunk is ez megy, rizs, krumpli, üres tészta, pl húsleves csak tésztával, viszont a nyers sárgarépát elrágcsálja, meg a kígyóubit is nagyon szereti, alma, banán, húst 2 féle módon eszi meg, de az oviban csak a rántotthúst, mindig mondja is a konyhás néninek, hogy neki rántott húst főzzön, mert a főzeléktől 'leesik a feje' :))

ami zavar, hogy tejterméket szinte nem eszik, korábban evett sajtot, most már nem, a tejet sem issza meg, kakaóval sem, joghurtot sem, túrót sem, egyedül azt a paula bocis pudingot bírja, azt szoktam neki venni, de hát az nem sok

2013. aug. 24. 10:05
 12/17 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy ránézésre dönt, tehát ha nem tetszik neki, nem kell, általában ami puha állagú azt nem bírja, és anélkül utasítja el, és mondja hogy nem szereti, hogy megkóstolta volna
2013. aug. 24. 10:06
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinálj neki vicces kinézetű étel:

t [link]

2013. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi! nagyon jópofák, ezt megpróbálom! :))
2013. aug. 24. 10:10
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok. Az én kisfiam is ránézésre dönt. Semmi újat nem hajlandó megkóstolni. A nyers répát ő is szereti, meg az almát, szőlőt, dinnyét. Sajtot sokat eszik, természetesen csak magában. Képes elrágcsálni egy 20 dekás trappista cikket. A tojást is megeszi, de csak főzve és csak a fehérjét.

Én dinó, vagy hajó szendvicset szoktam csinálni neki, azt szereti, megeszi. Az Elmoban látta egyszer, azóta kéri. De más formájú már nem lehet, mert az nem jó :).

2013. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező

gyereked elég sokat megeszik ,így ne aggodj ,én 8 éve szenvedek egy igazi válogatos gyerekkel ,itthon alig eszik meg valamit ,sajtos tészta,hall rúd, panirozott csirkemell darabok édes gombocok ,virslis táska ,gyümölcs ,szalonna ,zöldség semmilyen formába nem ehető a fiam szerint .az iskolában annyit értek el hogy minden ennivalot megkelt kostolnia ha nem kellet neki akkor utána

nem kellet megennie ,igy legalább az iskolába többet eszik mint itthon viszont nem hízott igy most nyáron béres cseppet kapott gy sikerült 1,5 kg hiznia .

2013. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló típusú gyerek voltam.Nagyon válogattam és alapból rettentően keveset ettem. Anyám úgy volt vele, hogy gyerek éhen nem halt még, ha kaja volt a közelben (no meg menzán még kevésbé válogathatok).

3-4 étel volt, aminél egyértelmű volt, hogy kóstolás után mondtam, hogy nem szeretem (ez egyébként most, 30 évesen is áll, azóta is kóstoltam és még mindig nem eszem meg őket), azt tényleg nem csinált.


Egyébként azt csinálta, hogy főzött, amit jónak látott, elém tette. Ha 20 perc alatt keveset vagy nem ettem, utána vége volt az étkezésnek, elpakolt. Napi öt alkalommal megkínált étellel, ha ettem, ettem, ha nem, akkor nem.


Botsáska testalkatú, de egészséges gyerek voltam. Egyszerűen alig volt étvágyam, nem is igényeltem a kaját. Kamaszkorban beütöttek a hormonok, akkor meg zabagép lettem, meg is híztam átmenetileg, 18 éves kor körül ment vissza normálra a súlyom.


Nem emlékszem, hogy lelkileg megviselt volna, teljesen jól kijöttem ezzel a rendszerrel, hogy a választék a megeszed-éhen maradsz volt.


Anyám mesélte, hogy eleinte azért ő is félt, hogy éheztetni fog. Egy-két napig ment az, hogy alig ettem, mert fúj, nem szeretem, nem kérek. Aztán másnapra már éhes lettem annyira, hogy mégis megettem. Színházat csináltam, hogy jajj de rossz nekem, hogy nem ehetek mást, de nem engedtek a zsarolásnak. Két hét alatt beállt, hogy bár keveset, de mindenféléből ettem, amit elém raktak. Azt pedig látták rajtam, hogy új ételnél finnyáskodom, vagy tényleg nem ízlik. Így esett ki az étlapról a tökfőzelék, articsóka, halak. Ezeket a mai napig nem eszem meg.


Egy "pszichés" eset volt csak, de ez a vicces családi anekdota kategória: nyulat nem voltam hajlandó megenni, pedig soha nem kóstoltam. Nem értették, de amúgy se volt gyakori, hogy nyúl lett volna, ezt egyszerűen lehúzták a családi étlapról.


Felnőttként én raktam össze a képet a másik sztoriból: apám egyszer 3 éves koromban túlitta magát egy bulin, hazajött, betérdelt a WC elé és kidobta a taccsot. Én aggódva kérdeztem anyámat, hogy mi baja van apának. Azt mégse mondhatta, hogy apád hülye volt és túl sokat ivott, ezért mondta, hogy "szegény túl sok nyúlpörköltet evett és rosszul lett, de reggelre meggyógyul". Ezt kapcsoltam össze a nyúllal :)


(Nem, nem volt alkesz, egyszer benézte a mennyiséget, több ilyen esetre nem emlékszem.)

2013. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!