Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós, makacs és nagyon...

Válogatós, makacs és nagyon kitartó kisgyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél éves. Kb. 16 hós korában (amikor önállóan elindult és leszokott a szopásról) válogatós lett. Csak folyós tejterméket, pékárukat, rizst, sültkrumplit, ritkábban (heti 2x) pürésített zöld színű zöldséget, nagyon rtikán húst vagy banánt hajlandó enni. Próbáltuk kiéheztetni is, 2 napig is bírja, ha nem kap mást. Ha meg kap uzsit vagy vacsorát utána, akkor szimplán minden nap kihagyja az ebédet. Nem az ételek ízével van a gondja, mert meg sem kóstolja. Velünk együtt eszik, sokféle megoldást kipróbáltam erre is. Az étvágya jó, amit szeret, abból nagyon sokat meg bír enni.

2 éves kora óta bölcsibe jár, ott 3-4 hónapig szintén válogatott, a gondozónők szerint most már néha hajlandó megkóstolni új dolgokat, de sok mindent még mindig eltol és inkább éhezik. Itthon viszont még szinte nincs változás (fél év alatt csak a májkrémes kiflivel sikerült bővíteni a repertoárt), ha valamit kinézetre kifogásol, már nem kell neki.

Másik problémám, hogy pár hete, egy lázas betegség után, a dackorszak is beköszöntött nála. Ha hisztizik (pl. a 20. figyelmeztetés után tényleg elindulunk haza a játszótérről), ugyanilyen kitartó. Próbáltam már vigasztalni, magyarázni, átölelni - sokszor nem megy át az üzenet - nem meghallani és otthagyni is (bár ez utóbbi nem kivitelezhető egy nagyvárosban). Ha kínomban büntiből a sarokba állítom, képes fél órán át (bár a rekordja 50 perc) totál mérgesen üvölteni, hogy "csúnya vagy, anya", pedig tudja, hogyha abbahagyja, kijöhet.

Bármilyen tapasztalat, ötlet érdekel!



2013. márc. 18. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így kívülállóként annyira vicces. Mosolyogtam is egy jót.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Habár lányom válogatossága jobb mint a tietek, mert lányom az édeset nem hajlandó nagyon megenni. ìgy pl zöldség zöldséggel jöhet, ezért nem csinálok nagy dilit, de azért a súlya elég kevés 2,5 éves és 11,5 kg, pedig volt már 12 is.


A dackorszak nála 1évesen kezdödött, így most 2,5 éves korára elég rendezett lett. most is van dac, de kezelhetö és már nem akkora gond. Egymáshoz kellett dörzsölödnünk, de közben jött a tesó is.


Kitartás, és legyén határozott. Ha a játszon 1x elmondod, hogy ha legközelebb megteszed ezt meg azt akkor megyünk, akkor nem még 20x könyörögni neki, hanem ha kell üvöltve haza vinni. èn ezt alkalmazom és bevált. nem egyszer vittem haza az üvöltö gyereket, akit majdnem hogy fejjel lefele fogtam, mert rug-kapált közben.

de másban is ez van, nem könyörgök sokat olyanban amit már nagyon meguntam.

2013. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem szoktam könyörögni, csak többször előre szólok, hogy mi fog következni - néha ez használ, mert föl tud készülni.
2013. márc. 18. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!