Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szabad a hisztiző kisgyerek...

Szabad a hisztiző kisgyerek fejére vizet önteni, hogy lehiggadjon? Nem gyerekkínzás ez?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja voltam ilyen esetnek szemtanúja egy bevásárlóközpontban.A férfi wc-re igyekeztem éppen amikor már az ajtóban hisztiző gyerek sírást ordítást hallottam,és kemény határozott férfi hangot,hogy befejezted?.Utoljára mondom,fejezd be,oké te akartad!Ekkor benyitottam,és azt láttam,hogy egy férfi(gondolom az apa lehetett)a mosdónál egy műanyagpohárral vizet öntött a gyereke fejére,olyan 2-3 éves lehetett.Viszont egy gombnyomásra lehiggadt a kissrác.Én néztem ezt ddöbbenten,ésrámnézve az apa azt mondta nekem:Elnézést a kellemetlen jelenetért uram,még mindíg jobb ez a módszer,mintha felpofoznám a gyerekemet.Semmi közöm nem volt hozzá,nem is szóltam erre semmit,de ez szerintem kicsit morbid cselekedet.Szülők!Vélemény?

2013. márc. 16. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
igaza van az apának.én sem tettem és nem is tenném ezt,számomra is elég ijesztő,de soknak bevált és tényleg jobb ha ezt teszi mint több ezren akik elverik a gyerekeket.Az ilyen mértékű hisztinél a kizökkentés segít csak,a totális döbbenet,ha ezt ezzel érik el,akkor inkább ezt mint felpofozza véresre.
2013. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jégtánc ***** válasza:
86%
Néha tényleg ez a legjobb módszer,ha már más nem segít.Ha egy gyermek behisztizik úgy fel tudja magát hergelni hogy egyszerűen nem tudja abbahagyni csak valamilyen "sokk" hatására.Olyan mint amikor a pánikba esett embert pofon vágják.
2013. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én azt hittem sok vízről van szó. Egy pohárnyi vízbe senki sem fog belehalni!
2013. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos előfordul,hogy a gyerek túlgerjed,és nem bírja abbahagyni. Egyszer nálunk is előfordult,hogy a kezembe vettem egy pici vizet és azzal locsoltam le. Abbahagyta és legközelebb csak mondtam neki, hogy hozok vizet és abbahagyta. nem gondolom, hogy ez kínzás lenne.
2013. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg a gyerek kis lelkének nem tesz jót...
2013. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem morbid, habár borzasztó kellemetlen amikor látják. Vannak gyerekek, amikor bármit bevethetsz akár ájulásig képes hisztizni. A testvérem így ájult el az utcán. A fiam épp ilyen. Amikor már megszűnik számára a külvilág,belemélyed a hisztibe, nem lehet kizökkenteni. Habár én nem a fejére öntöm, hanem egy decinyit az arcába csapkodok. Sajnos más nem segít. Elhiszem ha ezt valaki nem érti meg, de az ő gyereke valószínű nem mélyed bele a hisztibe úgy hogy a végén ne vegyen levegőt.
2013. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Még annyi, hogy ettől visszaáll a világ, mintha mi sem történt volna.
2013. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem kínzás,dehogy, a kínzás az ha kékre zöldre verik a gyereket,szerintem teljesen elfogadható hiszti kezelésképp,ugyanúgy,mint a popsira kézre csapás vagy tiniként a pofon ha semmi nem használ bár az nem hiszti kezelésre.Fiam annyira belelovalta magát,már 2szer hogy nem használt a szobába küldés,így beállítottam a zuhany alá és langyossal lezuhanyoztam egyből abbahagyta.
2013. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,talán végső esetben nem is olyan morbid cselekedet.
2013. márc. 16. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges módszer mert az első 1-2 sokk után a gyerköc megszokja és ugyanugy hisztizik tovább, sőt jobban mert mindene tök vízes és ez egy felnötett is zavarna.

Ilyenkor fel kell kapni a gyereket kivinni a parkolóba, mosdoba ott hisztize ki magát a szülő meg pár méterrel aréb szivjon el egy cigit hogy ő is lenyugodjon.

2013. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!