Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szabad a hisztiző kisgyerek...

Szabad a hisztiző kisgyerek fejére vizet önteni, hogy lehiggadjon? Nem gyerekkínzás ez?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja voltam ilyen esetnek szemtanúja egy bevásárlóközpontban.A férfi wc-re igyekeztem éppen amikor már az ajtóban hisztiző gyerek sírást ordítást hallottam,és kemény határozott férfi hangot,hogy befejezted?.Utoljára mondom,fejezd be,oké te akartad!Ekkor benyitottam,és azt láttam,hogy egy férfi(gondolom az apa lehetett)a mosdónál egy műanyagpohárral vizet öntött a gyereke fejére,olyan 2-3 éves lehetett.Viszont egy gombnyomásra lehiggadt a kissrác.Én néztem ezt ddöbbenten,ésrámnézve az apa azt mondta nekem:Elnézést a kellemetlen jelenetért uram,még mindíg jobb ez a módszer,mintha felpofoznám a gyerekemet.Semmi közöm nem volt hozzá,nem is szóltam erre semmit,de ez szerintem kicsit morbid cselekedet.Szülők!Vélemény?

2013. márc. 16. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Számomra ugyan olyan kategória ez a fajta kezelés amikor e gyereket ijesztgetik az orvossal, a szurival, hogy elvitte a cica ezt meg azt. Én nem tenném de az, hogy más hogyan tudja kezelni a gyerek hisztijét az mindenkinek az egyéni dolga. Az én lányom is szokott hisztizni 2 éves. Nem tudom, hogy az mennyire számít bele élésnek azért egy idő után ha nem foglalkozok vele abbahagyja. Lehet más gyereke jobban "beleéli" magát nem tudom egyenlőre csak ő van nekünk augusztustól lesz majd meg a második babám.

Viszont én apósomra simán rászóltam amikor ő akarta a gyerekemet leönteni vízzel. Na ezt nem engedtem. Lett is felháborodás, hogy csak víz és csak a csuklóra stb. Nem ha én nem öntöm le a vízzel akkor más se tegye.

Nem hinném, hogy gyerek kínzás lenne de kitudja később ezt hogyan élik meg a gyerekek.

2013. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan gyereket, aki iszonyatosan félt a víztől. Nem értettem, hogy miért, megkérdeztem a szüleit, és kiderült, hogy otthon ha nagyon rossz, akkor megy a hideg zuhany alá. Persze ez más mint egy pohár víz, tudni kell, hol a határ. Ha már én se tudok mit kezdeni a hisztiző gyerekkel, van hogy hideg vízzel megmosom az arcát. Nem lefröcskölöm/leöntöm, hanem megmosom. Egyébként a felnőtt ember is ha ideges sokszor hideg vízzel arcot mos. Én legalábbis szoktam :)
2013. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló az előtted lévő válaszoló vagyok. Megmosni és leönteni számomra nem egy és ugyan az, pláne ha már a gyerek kezd megnyugodni és akkor teszed és nem fenyítés képen.
2013. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!