Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Életkori sajátosság vagy...

Életkori sajátosság vagy viselkedési probléma?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 19 hónapos. Már 1 éves kora körül felfigyeltünk arra, hogy ha véletlenül megüti magát, akkor azt igyekszik megtorolni. Pl: amikor a hűtő aljával összekoccant, akkor megharapta a hűtő sarkát. De, ha az apja is vele játszik és a gyerkőc ugyanígy megüti magát, akkor szalad az apjához és leveri a szemüvegét, vagy ad neki egy taslit. Velem ilyet nagyon-nagyon ritkán tesz. Szerintetek ez mi lehet?

2013. márc. 11. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen a személyisége
2013. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik rokon szokta "megdádázni" az asztalt pl ha nekimegy a gyerek. Lehet, a te kisfiad is valakitől tanulta ezt a reakciót.
2013. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy mi nem tanítottuk erre. Amikor a szüleimnek elmeséltük a hűtős sztorit, ők is csodálkoztak. Nem tudjuk, honnan szedte ezt.
2013. márc. 11. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam.

sőt, néha még most is ilyen vagyok (31 éves múltam).

jó, azért a hűtőt nem harapdálom, de ha pl. beverem a lában az asztal sarkába és rossz napom van, képes vagyok belerúgni az asztallábba. Utána duplán fáj :D

2013. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Szoktasd le eröl mert késöbb lesz eböl még baja ha igy viselkedik.
2013. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbáljuk leszoktatni, elmondjuk neki, hogy ezt nem szabad, meg apának ez fáj. Reméljük hatni fog.
2013. márc. 11. 09:34
 7/8 haramia ***** válasza:

SZia! az én kisfiam sem látta sehonnan mégis csinálta/ja. Kb. 16 hónaposan kezdte és most 21 hónapos, de már csökkentek ezek a dolgok, mostanában rászokott arra, hogy ha nem tetszik neki vmi azt mondja aú :)

De sztem ez inkább életkori dolog, amikor megüti magát érzi h ez nem jó, de még sztem nem feltétlen tudja ok-okozatban végiggondolni, hogy miért történt, csak az érzés marad meg h fáj, ami dühöt generál és ezt megpróbálja gyorsan levezetni, azzal h ide-oda csap, vagy már tudatosan nekimegy a dolognak, ami meg persze mégjobban fáj. Szóval én nem aggódom, ahogy okosodnak rájönnek ők, hogy mi miért történik, az pedig h elmagyarázzátok neki, hogy apát v mást nem szabad ütni, teljesen jó, mert így plusszban tanul is. Én még azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor megfogom a kezét és mutatom neki, hogy inkább simi van. Néha magától is mondja már.

2013. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Életkori dolog, nem kell vele törődni. Persze apa szemüvegét nem ütjük le, azért mi is rászóltunk..megfogtuk a kis kezét, és mondtuk neki, hogy tudjuk, hogy fájt, de ha levered apa szemcsijét akkor nem fog téged látni..:-)) Szóval ne arra helyezd a hangsúlyt, hogy leszídod, mert akkor rosszul érzi magát, lelkifurdija lesz, hanem hogy miért nem jó, ha mást bánt. De ezt fogja csinálni még egy ideig..:-))


Amúgy csak kifejezi az érzelmeit, ez el fog múlni, nem kell vele törődni, de nem is kell erősíteni benne...

2013. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!