Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen pszichológiai okra...

Milyen pszichológiai okra vezethető vissza, amikor egy kisgyerek (4 éves) azzal bünteti az anyját, hogy nem eszik meg semmit sem, amit elé tesz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az okát neked kell tudni, hogy vajon miért csinálhatja.

Egy 4 éves eszköztárában sok dolog még nincs, az ételmegtagadás viszont egyszerű és remek módszer a figyelemfelkeltésre, a harag kifejezésére, vagy éppenséggel arra, hogy érvényesíthesse a saját akaratát.

2013. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre nincs előírt ok, otthon kell "körülnézni", hogy mi lehet a gond, mi történt az elmúlt időszakban, volt-e valami nagyobb változás a gyerek vagy a család életében? bántalmazás, költözés, testvérféltékenység, haláleset, új ovi...szóval bármi okozhatja, nem feltétlen kell drasztikus dolgokra gondolni. ezt kívülállóként senki nem tudja megmondani.
2013. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyenre. Ha eddig hozzászokott, hogy az ő akarata érvényesül, nem az anyjáé, akkor mit vársz tőle?

Ha nem eszik, el kell előle venni az ételt. A következő étkezésig ne kapjon semmit. Ha egész nap nem eszik, attól sem lesz semmi baja. Ha majd éhes lesz, akkor megeszi, amit eléje tesznek.

2013. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk azt mondta a gyerekorvos, ha egy gyerek visszautasítja az ételt, akkor ha 3 napig nem eszik sem lesz baja , csak vizet igyon! Hidd el - kipróbáltam - más okokból kifolyólag- az enyém nem volt hajalandó megenni a krumplifőzeléket, mert mást akart 3 és fél éves volt! - csokit! - szóval uzsira is elétettem. Visszautasította, nem adtam neki semmit csak vizet hogy igyon! Vacsira szintén a főzeléket tettem elé. már kezdett éhes lenni de az istenért sem evett belőle, szóval éhesen ment aludni ! másnap reggel már nagyon éhes volt, de még mindig nem nyúlt hozzá, hiszit és kiabálások voltak részéről, én nyugodt maradtamm! És láss csodát ! Ebédre megette az egészet és kért még! Onnantól bármit elé tettem! Brokkoli, ..stb..mindent megeszik vagy legalább eszik belőle kb a felét, mert erre a dologra emlékszik! Sajnos nagyon fájt, hogy ezt a Dacosságát csak így tudtam - tudtuk férjemmel letörni, de muszáj volt akkor ezt csinálnunk! Most együtt főzünk - sütünk és élvezi az ételeket...
2013. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pötyös Panni ***** válasza:
Adj neki olyat amit szeret és megeszik..
2013. aug. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ennyi infóból lehetetlen megmondani, de az biztos, hogy pontosan tudja, hogy célt ér ezzel - ez a dac egyik formája, és nem csinálná, ha hasztalannak bizonyulna.
2013. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

érdekes..itt meg mindenki azt írja hogy ételmegvonással ne büntess:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!