Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy azért nem eszik...

Lehet, hogy azért nem eszik az amúgy is rossz evő lányom, mert túl sokat akarok "beletömni"?

Figyelt kérdés

13 hónapos, hónapok óta egy kínszenvedés az evés, kivéve ha tejpéppel kínálom.

6:00 : 2dl tejpép

8:30 : 1 banán, fél pohár yoghurt

11-12:00 : 190 gramm főzi

14:00: másfél deci tejital

16:30 : gyümölcs: 1 alma+ 1 banán, vagy 1 banán+2 barack+ 1 babakeksz

19:00 : Sinlac, 2dl

Mit tegyek, hogy jobb étvágya legyen, hogy szeressen enni? Volt, hogy délben evett, de még du. 4-kor sem akart utána enni.

Egyébként hízik rendesen, de nem tudom megtenni azt, hogy kihagyok egy étkezést ha nem éhes, inkább elterelem a figyelmét és közben megetetem.

Szörnyen érzem magam! :(


2013. aug. 13. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eszik keveset. Én is azt hittem, hogy keveset eszik a kislányom, amíg a védőnő nem mondta, hogy a bölcsibe reggelre egy kenyér negyede az alap. Akkor evett a lánykám 1 kiflit/zsömlét :-).

Ne erőltesd. Ő tudja, hogy mennyi elég neki, ne aggódj.

2013. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már akkor ellenkezik ha meglátja, h enni kell. Lehet, hogy megutáltattam vele a dolgot! :(
2013. aug. 13. 09:41
 3/21 anonim ***** válasza:
Hú, hát ez a mennyiség egyáltalán nem kevés! Főleg ha rendesen hízik is. Tényleg próbáld ne erőltetni, mert semmi gond nincs és ha erolteted, vagy megutálja az evést, vagy jutalom/büntetés lesz belőle, magyarul játszma, nem pedig jó ízű evés.
2013. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én azt hittem, hogy ez a mennyiség a minimum, mert hiába hízik szépen, olyan hosszú, hogy vékonynak látom én is és a doki is.( kb 79cm, 9kg)

Megpróbálom akkor etetni amikor neki is kedve van!

Egyébként az lehetséges, hogy a reggeli tejpép nagyon eltelíti a kis gyomrát?

2013. aug. 13. 09:53
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez nem kevés, ez rengeteg, ha örömnek szánod az evést, nyugodtan csípj le a gyümölcsös étkezésekből(főleg a banán részéből). És 4! max. 5 étkezés elég egyéves korban . Főleg a banán részéből. Nekem totyogóként egy banán tízóraival elmentek aludni ebéd nélkül, úgy jól laktak. Ha gyümilé, őszibarack, körte, vagy egy alma volt helyette tízóraiztak, ha meg játszóra mentünk egy kis vízzel, akkor egy korai főzelékes ebéddel úgy aludtak, mint a bunda.

R: 2 dl tejpép

T: 1 gyümölcs, de nem babán

E: főzelék

U: 1!gyümölcs,de nem banán, 1 keksz

V: Sinlac 2 dl

Bár most hogy leírtam, a Sinlac-ot adnám reggel, és a tejpépet este, mert az laktatóbb.

A csecsemőkori gyors növésnek vége csökken a testtömeghez viszonyított táplálék igényük, ezt tudnod kell. Ha továbbra is annyit akarsz vele megetetni, amennyi a Te lelkednek jól esik, akkor az két dologhoz vezethet:

- vagy megeszi, és ha növésre, mozgásra nem tudja elhasználni, mert túl sok, akkor ő lesz túlsúlyos, ami később majd a lelkét is megterheli.

- vagy mivel érzi, hogy a neki jólesőn túl is ennie kell, bedacol, és válogatni, hisztizni kezd.

Remek evő a lányod, ne erőltesd! Most az összetétel jó, a mennyiség kicsit sok. Légy bátor és nyugodj meg: mindent jól csinálsz. Most jönnek majd a nagymozgások és a felfedezések öröme, éld át vele. Új korszakotok lesz amiben már nem az evés köré, hanem lassan a séták, mozgásos játékok, beszélgetések köré szerveződik az életetek.

Sok sikert és rengeteg, nem csak az asztal körüli örömöt kívánok Nektek! :)

2013. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy szeressen enni, hagyd, hogy eldönthesse, mennyit eszik. Lényeg, hogy igyon rendesen. Ha megengeded neki, hogy kevesebbet egyen, talán nem kell suttyomban megetetni a következő étkezéskor. Ezt amúgy sem sokáig tudnád már megtenni vele.
2013. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

én nagyon ellene vagyok annak, hogy ha kell ha nem, a gyereket "megtömjük". engem is tömtek, mai napig utálok enni és sovány vagyok.

fiamat soha nem kényszerítettem, hogy egyen és marha jóétvágyú gyerek :) bárhova megyünk vendégségbe, első kérdése, hogy mit főztek neki :D


ezekkel a mennyiségekkel sem értek egyet, hogy hány deci tejet, hány gramm főzeléket, stb eszik.

minek méred? egyszerűen szedd ki és egyen annyit amennyi jól esik neki!


és ha megengedsz egy megjegyzést, nem épp a legideálisabb a kapott étel aránya, persze baja nem lesz, de kicsit megcserélgetnéd, a gyomrának jobb lenne.

pl. a tejterméket délután, uzsonnára jó adni, mert lassabban szívódó szénhidrát. a gyümölcs délelőtt, ebéd előtt 2-2,5 órával a legideálisabb mert gyorsan bomló szénhidrát, tele cukorral amit hamar feléget a szervezete, így még az étvágyát is meghozza.

13 hónaposnak meg nem sinlacot kéne vacsoráznia már hanem rendes kaját, persze az igényeihez kell igazodni.

6kor tej (vagy tejpép)

9kor gyümölcs

12kor főzelék husival

4kor jöhet a joghurt (ha elfogadja reggel a tejet, akkor ekkor add neki a tejpépet)

f7kor az ebéd maradéka vagy a ti vacsorátokból csipegessen (szó szerint csipegessen, amit megkíván, egyen kézzel, ami tetszik neki)

lefekvéskor meg tej, amennyit elfogad


valahogy így nézne ki az ideális táplálkozás ennyi idősen, de mondom nem kötekedni akarok és baja se lesz, de ha kipróbálod, lehet egy kis változást ez is hoz.

egyébként egyáltalán nem eszik keveset

2013. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

Mindenki tanácsát megfogadom, igyekszem változtatni, már ma délben sem erőltettem az evést, evett pár falat paprikás krumplit+ megkínáltam babakajával, abból csak fél üveg csúszott le. Sajnos a házi kosztot nem szereti.

Ha eszetekbe jut még valami azt szívesen fogadom! :)

2013. aug. 13. 13:00
 9/21 anonim ***** válasza:

Az én fiam másfél éves múlt. Ő is "rosszevő"! De már egy-két hete arra jöttem,hogy elrontom! Én is, meg a nagyik is! Mert ugye nem egy vastag, állandóan falni akaró gyerek, azért mit csinálunk,mindig adunk a kezébe valamit. Hát persze,hogy egyszerre így nem eszik sokat.

Most azt csinálom pár napja,hogy kihagyom a tízórait, és láss csodát, egész normálisan eszik délben. Sőt, néha az uzsonna is kimarad, és jobban eszik este. Ha nagyon éhes, úgy is szól!

2013. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az én babám nagyon korán kel, 5-6 között. 9-kor már álmos, ezért alvás előtt megetetem, hiába evett 6kor. Áh, én ehhez nem értek, csak nem akarom, hogy éhesen feküdjön le, pedig nem is akar enni még. Kicsit lazábban kéne vennem az etetését mert tisztára depresszív hangulatban vagyok már emiatt.

2013. aug. 13. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!