Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, szerintetek az már...

Anyukák, szerintetek az már nagyon nagy baj, ha a két évesem nem beszél mondatokban?

Figyelt kérdés
A védőnő teljesen letaglózott a kétéves státuszvizsgálaton. Szerinte fejlesztésre kellene hordanom! Nem teljesen néma mondja hogy apa anya baba mama cica állathangokat utánoz "autó tettszik" esz (eszik) isz (iszik). meg még pár szónak az elejét így mondja. Bocsánat ha zavarosan írtam.
2013. júl. 29. 15:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjem állítólag 3 évesen kezdett beszélni. Azóta viszont be nem áll a szája. :) De én biztos elvinném máshoz is, hogy mondjon véleményt, tudjam, kell-e aggódnom.
2013. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A beszédfejlődési problémáknál három dolgot kell megkülönböztetni egymástól.

1.Beszédkésés-két éves korban még nem indult be a beszéd. Ez azt jelenti, hogy 50 szó alatt van a szókincs vagy nincsenek többelemű kombinációk. A mondatokban való beszéd két évesen még nem elvárás. A beszédkésésnél csak az indulás időpontja késik, utána agyerek gyorsan behozza a lemaradást. (Az én egyik gyerekem két és fél éves koráig mindössze öt szót mondott, de három éves korára, mire óvodába ment már folyékonyan beszélt.)

2.Megkésett beszédfejlődés- itt egy olyan időbeli elmaradás tapasztalható a gyereknél, amit később se hoz be, tehát fejlődik a beszéde, de kicsit mindig elmarad a korosztályi átlagtól

3.-Akadályozott beszédfejlődés- ez már fejlődési zavar, ahol a megfelelő nyelvelsajátítás sikertelen, s az egyik korai jele, hogy csak három éves kor után kezd beszélni a gyerek.

Tehát, az hogy két évesen még keveset beszél nem, baj, nem kell pánikolni, a védőnő ijesztgesse a galambokat. De fokozott odafigyelést igényel, ha három éves korában is el van maradva a beszéde, akkor érdemes szakembernek megmutatni.

2013. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos lányom pár szót mond fixen pl:anya,apa,mama,papa,baba,tea,tej,igen,nem.Van amit egyszer kimondott de azóta sem pl:leesett,add ide.A múlt héten a nagyszülőknél a macskáknak mondta "ne gyertek be"!Mégis mindenki azt mondja ez kevés már többet kellene beszélnie.Én úgy gondolom nem sieti el mert olyan jól kommunikál mutogatással hogy még beéri ezzel.
2013. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Én is remélem hogy csak kicsit késésben van és utána majd beindul a beszéd:)
2013. júl. 30. 08:43
 15/17 zabmester ***** válasza:

Nyugodj meg, valószínűleg nincs semmi baj. Az enyém sem beszélt ennél többet két évesen, sőt, még ennyit sem. Fél évvel később indult be a dolog, utána viszont nagyon hamar elkezdett mondatokban beszélni, három évesen már olyan szókincse volt, hogy hihetetlen. Nagyon választékosan fejezi ki magát kiskora óta, minden új szót megjegyez, szövegkörnyezet alapján be is azonosítja, és teljesen jól használja őket. Pedig én is féltem, hogy majd ilyen kis szótlan lesz, de nem ez történt, csak szépen elraktározott mindent, amit hallott, és aztán hirtelen elkezdett csacsogni.

Én annak idején beszéltem fejlesztő pedagógussal, logopédussal, stb., (nagymamája nevelési tanácsadóban dolgozik, szóval elég sok szakember elérhető volt), mindenki azt mondta, hogy ne aggódjak, semmi gond nincs, majd ha három éves kora körül is itt tart, akkor vigyem el hozzájuk, addig nem szükséges. Még annyi tanácsot adtak, hogy hintáztassam sokat, az fejleszti a beszédkészségét. Nem tudom, hogyan, nem értek hozzá, szóval bocs, hogy nem tudom jól leírni, hogy pontosan miért hasznos, régen is volt már, meg tényleg nem értek hozzá, de megfogadtam a tanácsot :)

2013. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válaszod sok hasznos dolgot leírtál. A hintás dolgot én is olvastam valahol, de sajnos nem szereti bele se bírom tenni úgy ordít :(
2013. aug. 1. 10:24
 17/17 anonim ***** válasza:

ne őrjíts meg, szerintem a 2 évesek kisebb része beszél mondatokban, az enyém nem tartozott közéjük, aztán 3 évesen már le se lehetett lőni

a védőnőkről meg annyit, hogy a mienk a 3 éves vizsgálaton megkérdezte, hogy a lépcsőn lefelé megy e már váltott lábbal a gyerek, hát nem ment. közeledett a 4 éves vizsgálat, még mindig nem ment váltott lábbal, aggódtam, hogy el fog küldeni valahova, aztán rá sem kérdezett. Én viszont igen, és közölte, hogy ááá azt majd csak az 5 éves vizsgálaton nézik...

2013. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!