Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, szerintetek az már...

Anyukák, szerintetek az már nagyon nagy baj, ha a két évesem nem beszél mondatokban?

Figyelt kérdés
A védőnő teljesen letaglózott a kétéves státuszvizsgálaton. Szerinte fejlesztésre kellene hordanom! Nem teljesen néma mondja hogy apa anya baba mama cica állathangokat utánoz "autó tettszik" esz (eszik) isz (iszik). meg még pár szónak az elejét így mondja. Bocsánat ha zavarosan írtam.
2013. júl. 29. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Hát szerintem sem normális ez így,az enyém még nincs két éves,de normál mondatokban beszél úgy nagyjából.
2013. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, az én gyerekeim is akkor kezdtek el beszélni.Majd beindul.
2013. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak 2 éves akkor ne ess kétségbe!

Ha 3 évesen sem beszél még, akkor vidd el orvoshoz!

2013. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Én ikreim 3 éves korukba kezdtek el mondatokba beszélni,előtte csak szavakat mondtak ,azt se sokat.Most 3,5 évesek,és be nem áll a szájuk:)
2013. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krisztivan ***** válasza:
100%
Fiam SEMMIT nem beszélt két évesen.Se baba,se mama csak a saját nyelvén mondta a dolgait:-) Bekerült bölcsibe és kettő hónap múlva beszélgetni lehetett vele:-) Nincs semmi baj ha még két évesen nem beszél magyarul.Be fog indulni:-))
2013. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tök normális! Az én fiam 2 hónapja a két éves státuszon egy szót sem beszélt, na azóta ügyesen elkezdett beszélni. A tesóm 3 éves koráig egy szót sem szólt, már 23 éves és köszöni jól van.

Off: az elsőnek üzenem, attól hogy a tiéd már beszél ennyi idősen, még nem jelenti azt h a kérdező gyereke nem normálisan fejlődik... Minden gyerek más.

2013. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is csak szavakat mondott 2 éves kora körül, azt is össze-vissza két nyelven (vegyes család vagyunk).

Kb. 2,5 éves kora körül jött egy nagy "bumm" és azóta alig lehet leállítani :)

Ne aggódj, szerintem ez még teljesen rendben van.

Mondókázzatok, énekelgessetek sokat.

Szép napot.

2013. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam egy hónap múlva lesz két éves. ő is csak szavakat mond, legtöbbnek csak az elejét (pl. elfogyott- elf elf)

a két szavas mondat nála csak ennyi: ezt is! ezeket mind szépen és érthetően mondja, de elég sokszor csak hablatyol....

2013. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen semmit nem mondott a kislányom. Most 3 éves, és még mindig nem beszél folyékonyan. És első, képzeld el, teljesen normális.


A védőnő azt mondta, az ovi be fogja indítani, a doktornő szerint is majd fog.

2013. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisöcsém 2 évesen néhány szón kívül semmit sem mondott,majd 3 évesen elkezdett mondatokban beszélni,ellenben fiam szavakat már 8-9 hónaposan is mondott és 21 hónapos kora óta folyékonyan összetett mondatokban beszél,magáról E/1es személyben.Ne aggódj enm egyformák a gyerekek a bölcsiben is a 2,5 éves gyerekek van hogy tőmondatokat mondanak vagy egyátalán semmit van egy ilyen kisfiú,és kisfiam nagy barátnője 1,5 évesen már összetett mondatokban beszélt.
2013. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!