Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Szerintet...

Kisgyerekes anyukák! Szerintetek milyen a lázgörcs, mit kell csinálni ha jelentkezik a gyereknél?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül kérdezem. Pár napja 15 hónapos kislányom átesett élete első, és remélem utolsó lázgörcsén. Borzaszó volt, azt hittem meghal. Nem tudtam mi ez, mit kell tenni, hívtuk a mentőt, szerencsére nem lett komoly baj. DE!

Fel vagyok háborodva, hogy miért nem világosított fel a védőnő vagy a háziorvos, hogy kisgyerekeknél elég gyakori, milyen elsősegélyt kell alkalmazni és miért nem volt nekem itthon görcs oldó végbéloldat?! Mert létezik ilyen!!!!!

A kérdésem, hogy csak mifelénk ilyen hiányos a tájékoztatás vagy máhol sem figylnek erre?


2013. júl. 27. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nos, en anno, amikor terhes voltam, mindennek utánanéztem, mert érdekelt. Lázgörcs, háromnapos láz, ujraelesztes, stb....
2013. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem egy évet lehúztam olyan helyen ahol óvódás gyermekekkel voltam éjszaka. (állami gondozott gyerekek) Tudtam mi a lázgörcs, láttam már nem egy lázgörcsös és epilepsziás rohamot is. Viszont nekünk a leírásban is az volt, hogy roham esetén (mivel csak sejthetem, hogy lázgörcs és nem epilepszia, mert van némi tapasztalatom) nem adhatunk görcs oldó kúpot a gyereknek, ha nem mentőt kellett hívni és várni. (pedig volt görcs oldó kúpunk) Viszont ilyen kúpot csak akkor írnak fel amikor a gyereknek már volt legalább egy rohama és az orvos írt már fel neki erre kúpot. (ha megint rohamozna) Nem is értem ha én mint tapasztalt szakember sem adhatok neki kúpot, és nekünk az intézményben sincs ilyen kúpunk (közös használatra, csak olyanunk van amelyik XY gyermeké) akkor neked mint mezei (bocsi) anyukának honnan a fészkes fenéből kellene otthon lennie ilyen kúpnak???!!! Sajnálom, hogy nem hallottatok a lázgörcsről, és én ezért híresztelem mindenhol, hogy van ilyen , de hívni kell a mentőket és nem lesz gond. Jogos, hogy megijedtél.
2013. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Természetesen én is hallottam már a lázgörcsről, de hogy pontosan hogyan zajlik mire kell figyelni azt ne tudtam. De pl. ha a védőnő ez nekem elmondja, hogy anyuka ha ilyet és ilyet tapasztal, ezt és ezt kell tenni! A kúpot (ami igazából végbéloldat) felírhatná a doki biztonságból, hogy tudjon az ember mihez nyúlni amikor felakad a gyerek szeme, elveszíti az eszméletét, lila a szája, folyik a nyála és az egész teste görcsben van. Van akinek 4-5 perc, de van akinél 15-20 percig is eltart.

Na, mindegy ezt valószínű csak az érti meg akinek a SAJÁT gyerekével történt meg.

Köszi a válaszokat.

2013. júl. 27. 08:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez különben abszolút érthető. Nekem nincs gyerekem. Nagyon ijesztő lehet egy ilyen. A szülőnek ez akkora sokk. Szerintem maradandó nyomot hagy az anyában. És szerintem is egy ilyen gyógyszert adhatnának, mert nem hinném hogy ez a gyereknek jót tesz akár 5 perc erejéig. Abszolút megértelek.
2013. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, kerdezo, felirhatna az orvos biztonsagbol... "Mezei anyuka" meg szakkepzettseg nelkul biztos meg tudja kulonboztetni a lazgorcsot az epilepszias rohamtol, aztan meg szidja a "hulye, hozza nem erto orvost", amikor kiderul, hogy a gyereknek epp epilepszias rohama volt es a kup mellekhatasatol korhazban fekszik....

Nezd, sokkal jobb, ha az ember mentot hiv ilyenkor -illetve barmi ketseges, surgosnek es veszelyesnek tuno problemakor- , minthogy mint interneten kepzett autodidakta egeszseguygyi "szakember" kiserletezzen a gyereken.

Ha kinevet/beszol/akarmi az az o inteligenciajat, illetve annak hianyat mutatja, nem kell vele foglalkozni

2013. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Több ilyen lázgörcs után kezdenek gyanakodni epilepsziára, melyet neurológiai vizsgálattal tudnak megállapítani.

Egyébként ez a görcsoldó adható epilepszás rohamoknál is!


Én csak azt szeretném, hogy minél kevesebbn éljék át, ill. hogy ne ÍGY éljék át ezt az egészet. Hanem legyenek a szülők felvilágosítva, felkíszítve az ilyen helyzetekre.

Természetesen az orvosi segítségnyújtás nélkülözhetetlen és minden esetben hívni kell a mentőket, de addig is tudnánk segíteni a gyereknek, akiért az éleünket is oda adnánk!

2013. júl. 27. 21:05
 7/13 anonim ***** válasza:

A fiamnak 2 évesen volt lázgörcse a bölcsiben.

Szerencsére ott történt,és nagyon talpra esett volt a gondozónénije,mert itthon biztos kétségbe estem volna.

Azóta van itthon kúp,de szerencsére 2,5 éve nem volt rá szükség,még lázas sem volt.

Én kaptam anno a nagyobb gyereknél egy felvilágosító füzetet,minden gyerekkori betegség benne volt.

2013. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a megelőzésre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.

A lázas görcsroham 39 fok feletti láznál jelentkezik az arra hajlamos gyerekeknél. A védőnők valóban megtaníthatnák az anyukáknak, hogy hogyan és mikor kell hatékonyan lázat csillapítani, és hogy milyen lázcsillapítónak kell egy kisgyerekes családban otthon lenni, és hogy ezeket hogyan kell adagolni és tárolni.

Sok anyukát és kicsit megkímélhetnének egy ilyen borzalmas és veszélyes élménytől.

Az szerintem sem szerencsés, ha a laikus anyuka gyógyszereli a görcsös állapotban lévő gyermekét, mert úgy tippel, hogy lázas görcsrohama van. Mi van ha nem az, és esetleg az orvos érkezéséig elfed a gyógyszerrel valamilyen tünetet, így akár más súlyos betegség is felismerhetetlen lesz. Vagy egyszerűen nem hív orvost, mert úgy gondolja a görcsoldó segít....

Szóval inkább a lázcsillapítás körül kellene rendet tenni. Minap pl. azt írta itt valaki, hogy csak 39 foknál kezd a gyereknek lázcsillapítót adni, mert csak akkor kell, mert addig hőemelkedés van, és ez jótékony....

Hőemelkedés 37 és 38 fok között van, ekkor még nem kell gyógyszeres lázcsillapítás. 38 foktól láz van, és ezt már el kell kezdeni a korának megfelelő adag lázcsillapítóval kezelni. Ha a gyermek láza 39 fok, vagy felette van, és nem reagál 40 percen belül a lázcsillapítóra akkor el kell kezdeni a fizikális lázcsillapítást. Ez nem csukló borogatást jelent (mert az egy vicc), hanem egész test vizes lepedőbe csavarását, vagy hűtőfürdőt!

Igen kemény dolog a hűtőfürdő, de meg lehet vele előzni a görcsöt, és utána sokkal jobban lesz a pici.

2013. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor egy egész gyógyszerárat felírhatna az orvos mindenkinek megelőzés képen. Mert mi van ha allergiás a rovarcsípésre kell arra is megelőzés képen gyógyszer, mi van ha epilepsziás kell arra is gyógyszer, mi van ha be fullad akkor kell arra is gyógyszer stb. Nem írhat fel neked előre gyógyszert a gyerekorvos, hát ha lázgörcse lesz a gyereknek. Tájékozódni kell azért a lázgörcsről elég sokat lehet hallani. Persze, hogy megijed az ember, én is megijedtem, de nem tarthatok itthon egy egész gyógyszertárat. Nem értem mért hurrogtak le téged amiért nem volt otthon kúpod, ugyan akkor a védő nő sem mondhat el minden problémát ami csak előfordulhat. Vannak gyermek elsősegély tanfolyamok érdemes egy ilyenen részt venni.
2013. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én az elsősegélyről beszéltem ill.azt vetettem fel. Nem pedig azt hogy itthon kikezelem a gyereket egyedül. Természetesen orvost, mentőt hív az ember ilyenkor, de addig amíg odaérnek....!

És igen, allergiára legyen otthon kalcium, lázcsillapításra lázcsillapító, székrekedésre glicerines kúp,stb. Gondolom ez szinte minden háztartásban van is. Akkor a komoly problémákhoz miért ne lehetne gyógyszer. Azért egy görcs rohamot mindenki felismer! Semmivel nem téveszthető össze!!!! Pláne ha előtte flvilágosítják a szülőket. Na,erröl beszélek.

Ja,és nekünk mostmár van ilyen végbéloldat itthon,használhatom is ha kell (remélem soha többet). De akkor ez azt jeleni hogy átmentem a vizsgán és nyugodtan rám lehet bízni?!

Ugyanmár!

Ezt amit most a kórházba elmondtak nekem, elmondhatta volna a védőnő vagy háziorvos is még a lázgörcs előtt!!!


Magas láz+ eszmélet vesztés+ GÖRCS-ben az egész teste=

lázgörcs

Hasra vagy oldalra fektetni, beadni a görcsoldó végbéloldatot, esetleg fizikai hűtés és azonnal mentő hívás!


Ennyi!!!!!

2013. júl. 29. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!