Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Szerintet...

Kisgyerekes anyukák! Szerintetek milyen a lázgörcs, mit kell csinálni ha jelentkezik a gyereknél?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül kérdezem. Pár napja 15 hónapos kislányom átesett élete első, és remélem utolsó lázgörcsén. Borzaszó volt, azt hittem meghal. Nem tudtam mi ez, mit kell tenni, hívtuk a mentőt, szerencsére nem lett komoly baj. DE!

Fel vagyok háborodva, hogy miért nem világosított fel a védőnő vagy a háziorvos, hogy kisgyerekeknél elég gyakori, milyen elsősegélyt kell alkalmazni és miért nem volt nekem itthon görcs oldó végbéloldat?! Mert létezik ilyen!!!!!

A kérdésem, hogy csak mifelénk ilyen hiányos a tájékoztatás vagy máhol sem figylnek erre?


2013. júl. 27. 08:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akár van otthon kúpod akár nincs a gyerek így is úgy is begörcsölt volna. És egyetlen percig se hidd, hogy a kúp után biztosan jobb állapotban lett volna a gyereked. Nem véletlenül nem írják fel előre ezeket a gyógyszereket, valószinűleg te egy olyan szülő vagy aki foglalkozik a gyerekével, de van olyan szülő is aki akkor is beadná ezt a kúpot ha nincs görcse a gyereknek, sőt van olyan aki csak azért be adja ezt a gyereknek, hogy végre csöndben maradjon és aludjon egyet. Akkor legyen minden gyógyszer recept nélkül kapható, hagy legyen otthon mindenkinek mindenből hát ha valamire egyszer az életben szükség lesz. Igazán szép világ lenne, főleg, hogy az emberek nagy része így is már a neten keresi ki mi a betegsége és kezeli magát félre, ahelyett, hogy elmenne orvoshoz.
2013. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

7.vagyok

a fiamnak az első hője 37,8 volt,tehát nem volt magas.

Csak azt vette észre a gondozónő,hogy ellilult a szája,és 'meredtek'a szemei.Már csak akkor volt lázas,amikor odaértem a bölcsihez(szerencsére épp szabadnapos voltam)kb.5 perc alatt,és a mentő megérkezett.Ekkor volt 40 fok feletti láza és a cukra 10 feletti.Ezért mondta akkor a doktornő a kórházban,hogy neki ezentúl a 37,5 már láz,és erős lázcsillapítóval kell csillapítani.

2013. júl. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is már 37 fölött LÁZ van.
2013. júl. 30. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!